Tėvai pasipiktinę: už išleistuves moka šimtus, dalis pinigų nukeliauja kitu adresu

2018 m. gegužės 16 d. 17:58
Abiturientai su nekantrumu laukia svarbiausios jiems šventės – brandos atestatų įteikimo ceremonijos, kuri paprastai persikelia į neoficialią erdvę. Bet būsimo vakarėlio džiaugsmais mėgaujasi ne visi. 
Daugiau nuotraukų (16)
Dalis Vilniaus Gabijos gimnazijos abiturientų tėvų pasipiktino, kad šventę organizuojantis komitetas renka milžiniškas pinigų sumas, kurios neatitinka tikrųjų paslaugų kainų. Be to, visą likutį nuo surinktos sumos net nepasitaręs su kitais tėvais komitetas planuoja skirti mokyklos išlaikymui.
Būni 3 valandas, moki – už 15
Su portalu Lrytas.lt susisiekusi vieno iš gimnaziją baigiančių vaikų mama pasakojo, kad visų pirma ją papiktino neteisingas sumos paskirstymas oficialiai ir neoficialiai šventės daliai.
Jos teigimu, tie moksleiviai, kurie norės dalyvauti tik pirmojoje dalyje, – kurie tiesiog atsiims brandos atestatą, vis tiek turi mokėti už salės nuomą, kurioje iki ryto švęs ir antrojoje dalyje dalyvausiantys abiturientai.
„Tie, kurie puotaus, pasidengs dalį savo išlaidų oficialiosios dalies dalyvių pinigais.
Šventę organizuojantys tėvai nesutiko paskirstyti išlaidų sumos pagal tai, kiek laiko bus švenčiama. Nors kai kurie tėvai ir atkakliai siekė, kad suma būtų skirtinga tiems, kurie dalyvaus tik oficialioje dalyje ir tiems, kurie dalyvaus abiejose“, – aiškino abituriento mama.
Jos teigimu, oficiali šventės dalis vyks nuo 14 iki 17 valandos, o neoficialioji tęsis iki kitos dienos ryto. 
„Nesuprantu, kodėl tris valandas atestatų teikimo ceremonijoje dalyvaujantis moksleivis turi mokėti už visą naktį švęsiančių abiturientų salės nuomą.
Mums buvo meluojama ir dėl papildomų valandų priemokos.
Tėvai-organizatoriai sakė, kad salė išnuomojama iki 23 val., o už 6 papildomas valandas (šventė truks iki 5 val. ryto) reikės mokėti 900 eurų (150 eurų už valandą).
Kai gavome sutartį, paaiškėjo, kad salė buvo išnuomota iki 1 val. nakties, taigi iki 5 ryto reikėtų mokėti papildomai už 4, o ne 6 valandas”, – komentavo mama.
Anot jos, didžiausi nesutarimai įsiliepsnojo tuomet, kai už oficialiąją dalį buvo paprašyta primokėti daugiau pinigų: „Visi vaikai iš pradžių buvo sunešę po 20 eurų avansą.
Buvome paskaičiavę, kad tos sumos kaip ir pilnai užtektų, jeigu viskas oficialiai būtų skaičiuojama pagal valandas.
Bet organizatoriai nesutiko ir reikalavo primokėti dar 13 eurų. Buvo grasinama, kad ta klasė, kuri nesutinks primokėti, iš viso bus neįleista į salę ir jai atestatai bus atiduoti tiesiog mokykloje.“
Sąmata mažėjo, tačiau rinkliava nesikeitė
Iš viso buvo planuojama, kad už šventę abiturientai turės sumokėti 145 eurus, tačiau daliai tėvų pradėjus skųstis dėl išpūstų kainų, suma buvo sumažinta iki 111 eurų.
Vis dėlto, pasak abituriento mamos, tai dar yra per didelė pinigų suma, nes sąmata už šventę ir toliau mažinama, o rinkliavos dydis nesikeičia.
„Įdomiausia, kad bendra sąmata mažėja, bet nemažėja suma, kurią reikia sumokėti, nes pinigų reikia atnešti vis tiek tiek pat.
Oficiali dalis ir lieka 33 eurai vien tik už atestato pasiėmimą, o svečiui, pavyzdžiui, vienam iš tėvų, dar reikia primokėti 50 eurų“, – stebėjosi moteris.
Ji pasakojo, kad dalis tėvų, pamatę akivaizdžiai per dideles kainas už paslaugas ir pradėję domėtis, kur ir kiek iš tikrųjų bus išleista pinigų, liko šokiruoti: „Pavyzdžiui, už puošybą balionais buvo parašyta, kad reikės 500 eurų.
Mes suisiekėme su įmone, kuri teikia šias paslaugas ir ji pasakė, kad puošybos kaina yra 220 eurų. O galiausiai buvo susitarta puošti salę išvis už 120 eurų, tačiau mokėjimai niekam nesumažėjo.“
Moters teigimu, panaši situacija buvo ir su maistu, nes šventę organizuojantys tėvai tikino, kad maisto kaina vienam asmeniui bus 50 eurų, tačiau, daliai tėvų susisiekus su užsakyta įmone, tiekiančia maistą, jie buvo informuoti, kad jų paslaugų kaina žmogui svyruoja nuo 28-40 eur.
„Tai vėl neaišku, už ką tie 50 eurų.
Dar buvo tokia situacija, kad organizatoriai dirbtinai mažino moksleivių, dalyvausiančių šventėje, skaičių. Jis buvo sumažintas iki 111, nors jų bus 120. Taip daroma, kad renkamos sumos atrodytų realios, nes kuo mažiau vaikų, tuo daugiau reikia pinigų padengti sumą. Žaidžiama visaip“, – skundėsi ji.
Administracija palaiko organizatorius
Moteris pasakojo, kad nors ir yra protestuojančių prieš tokius veiksmus tėvų, niekas nesikeičia, nes organizatoriai slepia tikrąsias sąskaitas ir aiškina, kad pinigų negrąžins, nes jie jau yra surinkti ir visas likutis bus paskirtas kaip dovana mokyklai.
„Niekas neklausė, ar norime dovanoti, ar ne, tiesiog taip buvo nutarta.
Paprašytas parodyti tam tikrus dokumentus, tėvų komitetas to nepadarė. Mums buvo pasakyta, kad su dokumentais jie dar nesusipažinę.
Vėliau viena iš mamyčių gavo visas sutartis iš patalpų nuomotojų ir pamatė tikrąsias sumas, bet mums pasakė, kad tų sumų niekas neperskirstys ir viskas liks mokyklai.
Tai mes niekaip nesupratome, kodėl mes turime mokyklai kažką papildomai dovanoti“, – piktinosi pašnekovė.
Jos teigimu, mokyklai ir taip bus įteikiama dovana, kuriai buvo rinkti atskiri pinigai – už 200 eurų tėvai nupirko mokyklos kiemeliui suoliuką: „Dar yra rezervinis fondas, kur irgi neaišku, kam atiteks tie pinigai, o į jį mokame visi. Iš viso kažkur „plaukioja“ apie 1000 eurų, kurie bus paskirti mokyklai.“
Anot moters, kuomet dalis tėvų organizatorių nuėjo pasiskųsti mokyklos administracijai, kad viena klasė nesutinka primokėti dar 13 eurų už oficialiąją dalį, kurioje tik pasiims atestatą, gimnazijos pavaduotojas Andrius Kniška išsikvietė tos klasės auklėtoją.
Jai buvo liepta surengti papildomą susirinkimą, kuriame ji buvo priversta pasakyti, kad, jeigu auklėtiniai nesurinks visos reikiamos sumos, brandos atestatus galės atsiimti tiesiog mokykloje.
„Aš manyčiau, kad mokyklos administracija palaiko tuos šventę organizuojančius tėvus. Buvo labai gaila auklėtojos, nes ne jai tokius dalykus reikėtų spręsti.
Į susirinkimą buvo atėjęs ir pats pavaduotojas, kuris sakė, kad administracija nesikiša. Bet ji juk žino, kad permokėti pinigai atiteks jiems“, – įsitikinusi mama.
Gimnazijos pavaduotojas: mes nesikišame
Kaip Lrytas.lt portalui vėliau sakė pats gimnazijos direktorės pavaduotojas Andrius Kniška, mokykla nesikiša į organizacinius ir finansinius klausimus.
„Esmė tame, kad iš karto visoms klasėms buvo sakyta, kad atestatų įteikimą galima organizuoti tiesiog mokyklos aktų salėje, bet patys tėvai nusprendė tai daryti kitose patalpose.
Kadangi mokykla lieka tik kaip atestatų įteikėja, jokių kitų niuansų pakomentuoti kaip ir negalėčiau“, – teigė jis.
Pavaduotojas nenorėjo komentuoti ir situacijos dėl piniginių klausimų: „Tiesą sakant, nieko kito pasakyti negalėčiau, nes sprendime dėl finansinių klausimų mes nedalyvaujame.
Mano bet koks komentavimas būtų betikslis, nes nesu informuotas apie tokius dalykus, kaip ir bet kuris kitas administracijos atstovas.“
Paklaustas, ar mokyklos administracija iš tiesų pagrasino vienai klasei atestatus įteikti tiesiog mokykloje, jeigu ji neatneš priemokos oficialiajai daliai, pavaduotojas tikino, kad iš mokyklos pusės diskriminacijos tikrai nebuvo, o kaip viskas vyksta tėvų tarpe, jis nežino ir negali atsakyti.
Lrytas.lt bandė susisiekti ir su gimnazijos vadove, tačiau ji nerado laiko pabendrauti su žurnalistais.
išleistuvėsMokykla^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.