Kad taksistai paprasčiausiai plėšikauja, įsitikino ir vilnietė Rasa, savaitgalį naktį vėluojančiu lėktuvu su pirmoku sūnumi grįžusi iš Londono.
Moteris gyvena Burbiškėse, nuo Vilniaus oro uosto – tik 1,6 kilometro.
Kai moteris priėjo prie artimiausio taksisto, jis informavo, kad reikia eiti prie eilėje stovinčio pirmo vairuotojo.
Rasai su vaiku įlipus į automobilį ir pasakius, kur važiuos, taksistas įspėjo, kad bus brangiau.
Į klausimą „už ką“, taksistas atsakė, kad čia brangesnis taksi. Moteris buvo nuvargusi, vaikas pakirdęs iš nakties miego, todėl nesiginčijo.
Kelionė truko apie 4 minutes. Atvykęs į vietą vairuotojas pasakė kainą – 15 eurų!
„Paklausiau, ar juokauja“, – pasakojo Rasa.
Pasirodo, vairuotojas nejuokavo, o moteris nebenorėjo naktį konfliktuoti su taksistu. Ji sumokėjo 20 eurų, grąžos gavo 5 eurus. Paprašytas čekio taksistas atšovė, kad tokių neduoda.
„Įdomu, kaip taksistai elgiasi su užsieniečiais? Iki centro pareikalautų 60 eurų? Užsirašiau automobilio numerį, bet kas iš to. Londone važiavome taksi į oro uostą apie 40 minučių, be spūsčių ir sumokėjome 25 svarus (apie 22 eurus)“, – stebėjosi moteris.
Vilniaus oro uosto Strateginės komunikacijos skyriaus vadovė Indrė Baltrušaitienė sakė, kad į piktnaudžiaujančius taksi vairuotojus jie visada žiūri labai griežtai.
„Vilniaus oro uosto klientus aptarnauja skirtingos taksi įmonės arba individualias licencijas turintys asmenys. Čia dirbti leidžiame tik sutartis pasirašiusiems paslaugų teikėjams, juos kontroliuojame.
Jei kas nors nutinka, visada atlyginame keleiviui patirtą žalą. Taksi aptarnavimu nepatenkintiems žmonėms reikia kreiptis su prašymu, nurodyti skrydžio laiką, pateikti taksi kelionės kvitą.
Šiuo atveju, jei kvito nėra, nėra ir įrodymų. Reikėtų keleiviui bent jau žinoti taksisto automobilio numerį, vardą, pavardę.
Todėl prašome žmones būti budrius ir paprašyti, kad vairuotojai duotų čekį. Galų gale, jei neišduodamas čekis, reikia atsisakyti mokėti“, – sakė I.Baltrušaitienė.
Šventiniai įkainiai
Šventiniu metu nepatariama Vilniuje ir gatvėje gaudyti taksi – kur kas pigiau išsikviesti taksi telefonu arba išmaniąja programėle.
Tuo įsitikino vilnietis Anatolijus, prieš Kūčias su mažais vaikais sumanęs iš Katedros aikštės parvykti į namus Užupyje – viso labo porą kilometrų.
Anatolijus „Sostinei“ pasakojo priėjęs prie šalia Katedros aikštės stovinčio taksisto. Jis, matyt, kaip „centriukas“, kontroliuoja savo kolegas – per raciją iškvietė netoliese buvusį automobilį.
Į jį įsėdus ir pradėjus važiuoti, ties Šv.Onos bažnyčia taksistas Anatolijui staiga pranešė, kad kelionė kainuos net 10 eurų. Vyras nusistebėjo: „Kodėl?“ „Nes dabar šventės“, – atšovė taksistas.
Duonos kepyklėlę turintis Anatolijus pasiteiravo: „Tai man šiuo metu ir duoną reikėtų pardavinėti kelis kartus brangiau nei įprastai. Ir jūs pirktumėte?“
Taksistas atsakė: „Ne“, bet 10 eurų vis tiek paėmė.
Pasak Anatolijaus, jo kolegė iš Naujamiesčio į darbą Senamiestyje taksi automobiliu atvažiuoja už 2,5–3 eurus.
Tiesa, ji taksi kviečia išmaniąja programėle, nes nenori, kad ją apiplėštų.