Laimės kūdikis: metė darbą ir rūsyje įkūrė milijardų vertą kompaniją

2017 m. rugsėjo 13 d. 19:24
Lrytas.lt
Pakistanietis Carlas Rodriguesas, šiandien uždirbantis beprotiškus pinigus ir turintis net 700 darbuotojų 22-jose šalyse, kadaise tebuvo paprastas samdomas darbuotojas, tačiau neįtikėtina drąsa ir atkaklumas jį atvedė iki visiškai kito gyvenimo, kuriuo jis šiandien gali drąsiai didžiuotis, rašo bbc.com.
Daugiau nuotraukų (5)
Kadaise C.Rodriguesas gyveno tokį gyvenimą, kokį gyvename ir daugelis iš mūsų. Ramiai sau dirbo samdomo darbuotojo darbą vienoje gana sėkmingoje IT įmonėje, kur užėmė konsultanto pareigas, tačiau vieną dieną nusprendęs kažką keisti tiesiog metė darbą.
„Tada šeima ir draugai manė, kad netekau proto ir man vis kartojo: „Kas jam negerai?“, – prisiminė C.Rodriguesas.
Tačiau išeidamas iš neblogai apmokamo samdomo darbo vyras jau turėjo planą ir nusprendė, kad užuot uždirbdamas pinigus kitiems, jis dirbs sau ir savo namo rūsyje įkūręs mažą biurą sukurs geriausiai parduodamą kompiuterinį produktą.
Gana įdomi detalė čia buvo ta, kad jis neturėjo žalio supratimo, ką tiksliai jis galėtų sukurti, tačiau dėl nerimaujančios žmonos ir jos motinos, kuri tuomet gyveno drauge su jais, jis neturėjo kitos išeities, jam turėjo pasisekti, kad ir kas tai būtų.
2001-aisiais jis užsidarė savo namų Kanadoje rūsyje ir pradėjo regzti idėjas savo planui praturtėti.
„Mano tikslas buvo pasižiūrėti ar galiu sukurti tai, kas man patinka. Aš dar nežinojau kas tai bus, bet jau numaniau, kad sukels tikrą perversmą“, – sakė jis.
Po beveik mėnesio sunkaus darbo C.Rodriguesas pagaliau turėjo tai, kas svarbiausia, idėją. Vyras sugalvojo kurti programinės įrangos sistemą, kuri leis vartotojui valdyti savo mobilųjį telefoną iš savo nešiojamojo kompiuterio.
Savo produktą ir kompaniją jis pavadino „Soti“. Ir nors pardavimai augo labai pamažu, netrukus vyras sulaukė netikėto skambučio iš vienos didžiausių Jungtinės Karalystės prekybos centrų grupių vadovų.
Pasirodo, įmonė visai nenorėjo programinę įrangą parduoti savo klientams, mat jiems jos prireikė patiems. Programinę įrangą jie norėjo įtraukti į savo kompanijos tinklą, esą tada kompanijos darbuotojai galėtų geriau bendrauti ir vienas kitam perduoti įvairią informaciją bei svarbius duomenis.
„Kai man paskambino, aš vis dar dirbau savo rūsyje, o jie norėjo iš manęs užsisakyti paslaugą“, – atsiminė verslininkas.
„Aš nemanau, kad jie žinojo ir suprato, jog kalba su paprastu vyruku, vienu dirbančiu rūsyje. Vėliau jie paprašė perduoti telefoną kažkam, kas mano įmonėje atskingas už pardavimus, todėl aš apsimečiau, kad pakviečiau prie telefono kitą asmenį, o iš tikrųjų pats pakeičiau balsą“, – apie neįtikėtiną verslo pradžią pasakojo C.Rodriguesas.
Ir nepatikėsite, tačiau tokia maža vyro apgaulė suveikė, o jis pats iš kompanijos gavo didžiulį užsakymą.
Šiandien, nors kompanija „Soti“ nėra labai žinoma, nes programinę įrangą daugiausia parduoda didelėms įmonėms, o ne pavieniams vartotojams, verslininkas per metus uždirba 80 milijonų dolerių. Pasak jo, tokia suma yra dėl to, kad kuriant verslą vyrui nereikėjo jokių papildomų investicijų ir visos 100 proc. akcijų priklauso tik jam ir jo žmonai.
Šiandien kompanija „Soti“ yra įvertinta daugiau nei 1 milijardu dolerių ir visame pasaulyje turi net 17 tūkst. klientų bei 700 darbuotojų 22-jose šalyse.
Neskaičiuojant C.Rodrigueso rūsio, patalpos, kuriose šiuo metu yra dirbama įsikūrusios Misisogo mieste, Kanados pietryčiuose, netoliese Toronto.
milijardaiverslininkasVerslas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.