Žlugusio banko „Snoras“ sertifikatų turėtojai po penktadienį Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) priimto sprendimo gali tikėtis atgauti apie 100 tūkst. eurų palūkanų už ne laiku išmokėtas draudimo išmokas, sako sertifikatų turėtojams atstovaujantis teisininkas.
Penktadienį išnagrinėjęs civilinę bylą dėl bankrutavusio banko „Snoras“ indėlių sertifikatų LAT vieniems iš jų turėtojų priteisė procesines 5 proc. metines palūkanas už ne laiku išmokėtas draudimo išmokas, pranešė advokatų kontora „Triniti LT“.
„Penktadienį buvo precedentas. Mes kitas bylas esame sustabdę ir dabar teismai turės suskaičiuoti ir priteisti palūkanas ir kitiems klientams“, - BNS sakė advokatų kontoros „Triniti LT“ partneris Deivis Valiulis, atstovavęs „Snoro“ sertifikatų turėtojams nuo 2012 metų.
Anot jo, advokatų kontora dar turi apie 20-30 klientų, siekiančių prisiteisti iš viso daugiau kaip 100 tūkst. eurų.
Priteistas sumas sertifikatų turėtojams turėtų išmokėti „Indėlių ir investicijų draudimas“, kuris „Snoro“ indėlininkams iki praėjusių metų lapkričio pabaigos jau išmokėjo 1,18 mlrd. eurų draudimo išmokų.
D.Valiulio teigimu, po penktadienio LAT sprendimo „Indėlių ir investicijų draudimui“ bus siūloma geranoriškai sumokėti palūkanas, o jei ne, tuomet teismai savo verdiktus atskirose bylose, pasak teisininko, turėtų paskelbti per porą mėnesių.
Kadangi teismo procesas daugeliui indėlio sertifikatų turėtojų iki faktinio pinigų gavimo užtruko daugiau kaip trejus metus, palūkanos turėtų būti išmokėtos už visą šį laikotarpį. Jei indėlių sertifikato turėtojui buvo išmokėta 100 tūkst. draudimo išmoka, po LAT sprendimo jam papildomai turi būti išmokama po 5 tūkst. eurų už kiekvienus teismo proceso metus, bendrai išmoka vienam asmeniui gali siekti ir netoli 15 tūkst. eurų.
LAT 2015 metų lapkričio viduryje nutarė, kad 2011 metais bankrutavusio „Snoro“ indėlių sertifikatų turėtojai atgaus savo pinigus - kompensacijų suma už vieną sutartį sieks iki 100 tūkst. eurų.
„Snoro“ veikla sustabdyta 2011 metų lapkričio 16 dieną, o lapkričio 24 dieną Lietuvos bankas paskelbė „Snorą“ nemokiu ir nusprendė inicijuoti jo bankrotą - ši data laikoma draudiminiu įvykiu, nuo kurio pradžios 5 metus galiojo indėlininko teisė į draudimo išmoką.
Bankroto byla „Snoro“ bankui iškelta 2011 metų gruodžio 7 dieną.