Karališka prabanga: taip keliauti gali tik tie, kurie sau gali leisti viską

2017 m. kovo 24 d. 20:58
Saudo Arabijos karalius Salmanas bin Abdulazizas al Saudas su oficialiais vizitais keliauja po Aziją. Tačiau žiniasklaida aptarinėja ne tik politinę šio įvykio reikšmę. Toli gražu ne pats menkiausias dėmesys sutelktas į tai, kokios prabangos gaubiamas monarchas keliauja. „RBK Stil“ pasidomėjo, kuo įdomios ir tam tikrais atvejais gal net ir keistos karūnuotųjų asmenų ir valstybių vadovų kelionės.
Daugiau nuotraukų (13)
Saudo Arabijos karalius Salmanas: vien svitos 1,5 tūkst. žmonių
Saudo Arabijos karalius Salmanas po Aziją keliaus ištisą mėnesį. Tačiau jau po pirmojo vizito Indonezijoje žiniasklaida ėmė rašyti apie neregėtą prabangą, kurios lydimas vizitas.
Į Džakartą karalius Salmanas atvyko ne vienas, o su 1,5 tūkst. žmonių svita. Tarp jų – 25 princai ir keli ministrai, praneša „The Telegraph“. Kad toks būrys palydos galėtų keliauti, jiems reikėjo šešių „Boeing“ lėktuvų. Septintojo orlaivio „Lockheed C-130 Hercules“ prireikė, kad būtų pergabenti du „Mercedes-Benz S600“ limuzinai ir du eskalatoriai, kuriuos karalius Salmanas naudoja vietoj tradicinių trapų, rašo „The New York Times“.
Monarcho bagažas sveria per 450 tonų, o tam, kad visus svitos narius būtų galima apnakvindinti, teko išsinuomoti ne vieną, bet kelis viešbučius Džakartos centre. Tarp arabų dėmesį patraukusių viešbučių – ir „Ritz“, „Raffles“ bei „Marriott“.
Maistą karaliui gamins 150 virėjų. Specialiai jo vizitui Istiklal mečetėje įrengtas liftas ir specialus tualetas su porankiais, o pati patalpa išklota kilimais.
Iš Džakartos Saudo Arabijos karaliaus kelias eina per Balį, Malaiziją, Brunėjų, Japoniją, Kiniją ir Maldyvų salas.
Princas Williamas ir Kate Middleton: nelaužoma taisyklė – kuo mažiau prieskonių
Jaunos monarchų poros kelionių sąraše – jau keli pasauliniai turai. Per porą pastarųjų metų princas Williamas ir Kate Middleton su oficialiais vizitais apkeliavo Naująją Zelandiją, Australiją, Indiją, Butaną ir Kanadą. Tiesa, jų kelionės nebuvo taip stulbinančiai prabangios kaip Saudo Arabijos karaliaus.
Vis dėlto ir Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos kelionės turi savų ypatumų. Pasirodo, kur bekeliautų, juos visuomet lydi šalies karinių jūros pajėgų medikas.
Be šio žmogaus neapsieita ir kelionėje po Kanadą, į kurią Kate Middleton ir princas Williamas leidosi 2016 m. rudenį, pirmą sykį su savimi pasiėmę ir abi atžalas: trejų princą George'ą ir pusantrų Charlottę.
Iš viso šeimą lydėjo 12 svitos narių. Tąsyk viena labiausiai aptarinėjamų temų žiniasklaidoje tapo Kate Middleton garderobas, kuris buvo pats brangiausias iš visų iki šiol jos vilkėtų per oficialiuosius vizitus. „The New York Times“ paskelbė, jog jo vertė – 80 tūkst. JAV dolerių.
Vis dėlto princo sutuoktinė publikai pasirodė vilkėdama ne tik dizainerių Alexanderio McQueeno, „Dolce & Gabbana“ bei Carolinos Herreros suknelėmis, bet ir drabužiais, kuriais prekiauja „Topshop“ ir „Zara“.
Britų monarchai rūbus kelionėse vežasi lagaminuose su specialiomis lentelėmis. Pagal jų spalvą atskiriama, kuriam karališkosios šeimos nariui priklauso lagaminas.
Karalienę Elizabeth II oficialiuosiuose vizituose lydi kone trigubai didesnė svita nei Kate ir Williamą.
„The Telegraph“ reporteris Gordonas Rayneris, kuriam teko karališkuosius asmenis lydėti 20-yje kelionių, pasakoja, kad drauge su karaliene keliauja per 30 žmonių, tarp kurių – ir kamerdineriai, sekretoriai, kirpėjas.
Vizito išvakarėse Bekingemo rūmai susiekia su šalies, į kurią atvyksta karališkosios šeimos atstovai, vyriausiuoju virėju, kad aptartų meniu. Viena nelaužomų taisyklių: patiekaluose turi būti mažiausias įmanomas kiekis prieskonių, idant monarchų burnos kvapas liktų gaivus.
Libijos politinis lyderis Muammaras al-Gaddafi: prie Kremliaus – palapinė su kupranugariais
2011 m. spalį nukautas Libijos politinis lyderis Muammaras al-Gaddafi išsiskyrė pribloškiančiais įpročiais.
Tarkime, jis visur su savimi gabendavosi palapinę, kurioje gyveno keli kupranugiariai. Tam, kad būtų galima patenkinti šį M. al-Gaddafi įgeidį, reikėjo specialaus krovininio lėktuvo. Kai Libijos tuometis lyderis 2008 m. lankėsi Maskvoje, palapinė stūksojo Kremliaus teritorijoje. Žiniasklaida skelbė, jog M. al-Gaddafi nakvodavo palapinėje, nes bijojo liftų ir stengdavosi nepakilti aukščiau 35 laiptelių.
Kelionėse Libijos vadovą lydėdavo moterų apsaugininkių būrys, su juo būdavosios ištisą parą. Šią palydą vadindavo amazonėmis ir revoliucingomis vienuolėmis. Jos dėvėjo kamufliažinę uniformą, puošėsi ryškiu makiažu ir avėjo aukštakulniais.
Brunėjaus sultonas Hassanal Bolkiah: dešimtys tūkstančių arbatpinigiams
Kai amerikietiškoji „Forbes“ versija 2011m. paskelbė turtingiausių pasaulio monarchų sąrašą, antrąją jo vietą užėmė Brunėjaus sultonas Hassanal Bolkiah. Suskaičiuota, kad tuo laiku jo turtas siekė 20 mlrd. JAV dolerių.
Tepraėjo metai, o „The Daily Mail“ skelbė, kad sultono turtas jau dvigubai didesnis. Tad nei kiek nekeista, kad dalykinių vizitų vienas turtingiausių pasaulio asmenų skraido asmeniniu „Boing 747-400“. Beje, kaip skelbia „Bloomberg“, pasitaiko, jog lėktuvą pilotuoja pats Hassanal Bolkiah.
Taip nutiko ir 2012 m., kai Brunėjaus sultonas atvyko dalyvauti Pietryčių Azijos valstybių organizacijos vadovų susitikime Indijoje, Naujajame Delyje.
„The Daily Mail“ skelbia, kad orlaivio apdaila kainavo 120 mln. JAV dolerių. Lėktuvo vidų dabina brangiųjų metalų plokštės su kristalų papuošimais. Orlaivyje yra svetainė, miegamasis ir vonios kambarys, kurioje kriauklė – gryno aukso.
Teigiama, jog sultoną lydi ne mažiau nei 400 žmonių svita, o arbatpinigių palieka dešimtis tūkstančių dolerių.
kelionėpalydašeichas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.