Norintiems sutaupyti Rugsėjo 1-ajai siūlo apsipirkinėti turguje

2016 m. rugpjūčio 31 d. 06:17
Rugsėjo pirmoji neturėtų tapti diena, kuri tėvams asocijuojasi su stresu bei finansinėmis išlaidomis. Rudens pradžios laukimas ir pasiruošimas, anot Vilniaus Kalvarijų turgų administruojančios įmonės „KTVG“ direktoriaus pavaduotojos Ingridos Talžūnienės, vietoje galvaskaudžio gali tapti naudingu ir maloniu visai šeimai.
Daugiau nuotraukų (2)
„Bet kokios būsimos išlaidos – tai akstinas pasimokyti taupyti. Jei rugsėjo pirmosios išlaidas susiplanuotume raštu, jos neatrodytų tokiomis didelėmis“, – teigia I. Talžūnienė.
Jos teigimu, pirmokų ir kitų klasių moksleivių tėvai neturėtų pirkti aklai, pasiduodant visuotinei pirkimo karštinei. Visų pirma jie turėtų paprašyti klasės mokytojo būtiniausių priemonių, kurių tikrai reikės artimiausią mėnesį, sąrašo. „Jei iš anksto pripirksite plastilino, flomasterių, parkerių, o jų pirmą pusmetį nereikės, kam tuomet pirkti? Turite sužinoti, kokių priemonių tikrai reikės. Tarkime, skriestuvo reikės antrąjį pusmetį, tuomet jį ir nusipirksite. Sąsiuvinių taip pat nebūtina pirkti didžiuliais kiekiais, juk kanceliarinių prekių parduotuvės veikia ištisus metus. Taip neišleisite iš karto didelės pinigų sumos ir neprisipirksite prekių, užgriozdinančių stalčius“, – sako I. Talžūnienė.
Instrukcijas dėl uniformos tėvai gauna jau vasaros pradžioje. Jei mokykloje yra privaloma uniforma, tuomet ją reiks įsigyti. Kai kurios mokyklos turi savo uniformos modelį ir jas siuva tik tam tikroje siuvykloje, tačiau yra mokyklų, kurios uniformą leidžia pasirinkti laisvai – mėlynas ar kitos spalvos švarkelis, sijonėlis, kelnės, balti marškinėliai. Kartais pageidaujama švarkelio priekyje prisiūti mokyklos emblemą.
„Nepulkite pirkti visko naujo. Mokyklose yra organizuojamos mokyklinių uniformų mugės, kuriose tėveliai parduoda išaugtas geros kokybės mokyklines uniformas. Be to, padarykite reviziją savo spintose ar paklauskite savo draugų socialiniame tinkle – dalijimosi daiktais kultūra šiuo metu yra labai populiari“, – pataria I. Talžūnienė.
Specialistės teigimu, uniformą pigiau pirkti visą, o ne dalimis. Tarkime, Kalvarijų turguje trijų dalių uniformą pirmokui – marškinėlius, kelnes bei megztuką – galima įsigyti už 33 eurus. Ir tai bus puikios kokybės pirkinys, kurio audinio sudėtyje yra ir vilnos, ir medvilnės. Prieš perkant, ekspertė pataria pasiteirauti, kaip reikia prižiūrėti uniformą. Jei švarkelį galima plauti skalbimo mašinoje, jo priežiūra bus pigesnė, negu tokio, kurį reikia nešti į valymo paslaugų įmonę.
Panašiai yra ir perkant sportinę aprangą – turguje trijų dalių sportinę medvilninę aprangą galima įsigyti už 20 eurų, parduotuvėje tokia pati apranga kainuoja dvigubai brangiau.
„Mūsų turguje mokyklai skirtos uniformos daugiausia yra lietuviškos bei lenkiškos. Gaminių kokybė yra panaši į parduotuvių, tik turguje – daug pigiau. Pavyzdžiui, Turkijoje pagamintą palaidinę su aukšta apykakle mergaitei pirmokei tėvai gali įsigyti nuo 5 eurų. Ir gaminio kokybė yra puiki – gryna medvilnė“, – komentuoja „KTVG“ direktoriaus pavaduotoja.
Suaugusiųjų tarpe nuo seno yra prigijęs mitas, kad turguje vyrauja kiniškos prekės, kurių kokybė yra žema. „Iš tikrųjų yra visokių prekių turguose, todėl patarčiau ieškoti ne paties pigiausio gaminio. Reiktų būtinai paklausti pardavėjo, kokia audinio sudėtis, kas prekės gamintojas. Šiuo metu turguose vyrauja lietuviškos, lenkiškos bei turkiškos produkcijos asortimentas ir prekės yra labai geros kokybės, tad pirkti turguje dėl kokybės tikrai apsimoka“, – teigia specialistė.
Dar vienas pastebėtas niuansas: tie tėveliai, kurie norėtų sutaupyti, neturėtų pasiduoti vaikų įgeidžiams. Tarkime, turkišką kuprinę su 3D animacinių filmų herojais, turguje kainuojančią nuo 38 eurų, geriau pirkti vyresnio amžiaus vaikui, nes ji yra sunkesnė už tą, kuri turi mažiau aplikacijų. Pirmokui tiktų lengva, spalvota kuprinė su pakietinimu. Turguje ji kainuos 17 eurų (parduotuvėje – 28 eurus). Taigi, jau sutaupoma.
„Žinoma, vaikams labai norisi turėti prekių su populiaraus personažo atvaizdu, tačiau jos yra brangesnės. Pasitarkite su vaiku ir nuspręskite, kokį daiktą pirksite brangesnį, o kurį – pigesnį. Kartu su vaiku paskaičiuokite, kiek sutaupysite, nuspręskite, ką nusipirksite už sutaupytus pinigus. Gal tie pinigėliai bus skirti dienpinigiams ar maitinimui mokykloje. Vaikai turi pajausti, ką reiškia taupymas“, – pataria Ingrida Talžūnienė.
Patarimai tėvams, kaip sutaupyti ruošiantis mokyklai
1. Susidarykite būtiniausių prekių sąrašą, pagalvokite, kokią sumą iš savo šeimos biudžeto galite skirti šiems pirkiniams.
2. Apsilankykite mokyklinėse mugėse. Pasidarykite reviziją namuose, tikrai rasite šį bei tą savo spintose, ko nereikės pirkti. Paklauskite draugų, auginančių vyresnius vaikus, galbūt jų spintose guli drabužėlių, tinkančių jūsų atžalai.
3. Sužinokite iš mokytojo, kokių priemonių tikrai reikės artimiausią mėnesį ar trimestrą, kad nereikėtų pirkti visko vienu metu.
4. Palaukite rugsėjo, nebūtina viską pirkti vasarą. Tegu vasara būna skirta poilsiui.
5. Perkant drabužius, apsilankykite turguje – perkant visą komplektą čia galima gauti neblogą nuolaidą.
6. Jei pirksite turguje, būtinai derėkitės dėl kainos, pardavėjai linkę kainą nuleisti.
7. Klauskite pardavėjo, kokia prekės kilmės šalis. Turkiškos, lenkiškos, lietuviškos prekės yra labai kokybiškos. Ieškokite kainos ir kokybės santykio.
8. Turguje galima rasti tokių pat prekių, kaip ir parduotuvėse, tik čia jos – pigesnės kone trečdaliu.
9. Nepataikaukite vaikams – aplikacijos su populiarių personažų atvaizdais smarkiai išaugina produkto kainą. Mokykite vaikus taupumo.
rugsėjo 1-ojiKainosMokykla
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.