Į finansinių paslaugų rinką įžengęs Lietuvos paštas kasmet tampa vis rimtesniu konkurentu jos senbuviams.
Kasmet plečiamas finansinių paslaugų asortimentas (vartojamosios paskolos, automobilių išperkamoji nuoma, vairuotojų civilinės atsakomybės, kelionių ir turto draudimas, II pakopos pensijų fondų sutarčių sudarymas, pinigų perlaidos) bei tankus visą Lietuvą apimantis 175-ių finansines paslaugas teikiančių „PayPost“ skyrių tinklas – gyventojams patraukli kasdienių piniginių operacijų atlikimo vieta.
Klientai nori konsultacijų
Finansinių paslaugų rinkoje pastaraisiais metais pastebimas itin spartus vartojimo paskolų augimas. Pernai bendra „PayPost“ skyriuose išduotų vartojimo paskolų suma viršijo 31 mln. eurų, ji yra net 53 proc. didesnė už 2014-ųjų.
„Gyventojai į „PayPost“ skyrius ateina pasitarti, palyginti kelių siūlomų paskolų variantų. Pardavimo vadybininkai atkreipia dėmesį į esmines vartojimo paskolų teikimo sąlygas, atsako į kylančius klausimus“, – teigė Lietuvos pašto Finansinių paslaugų departamento vadovė Neringa Knyvienė.
Alternatyva bankų pavedimams
Bene populiariausia „PayPost“ skyriuose teikiama paslauga – vietinių ir tarptautinių pinigų perlaidų siuntimas. Vien šiais metais vietinių pinigų perlaidų, palyginti su 2015-ųjų I ketvirčiu, išaugo beveik 30 proc.
„Pastebime, kad pastaruoju metu bankams gerokai mažinant klientų aptarnavimo skyrių tinklą galimybė finansinių paslaugų „PayPost“ skyriuje grynuosius pinigus pervesti į pageidaujamą sąskaitą tampa alternatyva bankų mokėjimo nurodymams. Vietinių pinigų perlaidų siuntimas kasmet spėriai populiarėja, ir didžioji jų dalis – beveik 80 proc. – yra pinigų siuntimas į banko sąskaitą“, – teigė N.Knyvienė.
Kas penkta siųsta vietinė pinigų perlaida atsiimama pašte ar „PayPost“ skyriuje. „Šios paslaugos populiarumą lemia ir tai, kad siunčiamus pinigus gaunantiems žmonėms nebūtina turėti sąskaitos banke, pinigai gali būti išmokami grynaisiais vos per kelias minutes po perlaidos išsiuntimo“, – teigė pašnekovė.
Smukusi rinka negąsdina
Statistika rodo, kad pernai į Lietuvą atsiųstų tarptautinių pinigų perlaidų rinka susitraukė daugiau nei penktadaliu. Tuo metu per Lietuvos paštą iš užsienio gaunamų pinigų srautas smarkiai auga.
Palyginti su praėjusiais metais, šiemet paštuose ir „PayPost“ skyriuose išmokėta 21 proc. daugiau iš užsienio gautų pinigų perlaidų. Dažniausiai į Lietuvą pinigai buvo siunčiami iš Jungtinės Karalystės (vidutinė suma – 153 eurai), Vokietijos (229 Eur), Airijos (202 Eur), Jungtinių Amerikos Valstijų (322 Eur), Rusijos (267 Eur).
N.Knyvienė atkreipė dėmesį, kad Lietuva tampa ne tik tarptautines pinigų perlaidas gaunančia, bet ir jas siunčiančia šalimi. Į užsienį per pirmus tris šių metų mėnesius Lietuvos gyventojai išsiuntė 31 proc. daugiau pinigų perlaidų nei praėjusiais metais.
Daugiausia pinigų Lietuvos gyventojai siuntė į Rusiją (vidutinė suma – 226 eurai), Ukrainą (164 Eur), Jungtinę Karalystę (218 Eur), Vokietiją (278 Eur), Baltarusiją (134 Eur).
„Gyventojai išsiųsti ar atsiimti pinigų perlaidą per Lietuvos paštą renkasi todėl, kad siūlomi pinigų perlaidų siuntimo įkainiai – nedideli, be to, esame lengvai pasiekiami tiek didmiesčių, tiek mažesnių miestų gyventojams“, – pažymėjo Lietuvos pašto Finansinių paslaugų departamento vadovė N.Knyvienė.