Pasaulinę tarpusavio skolinimo rinką apžvelgiančios svetainės p2p-banking.com duomenimis, šių metų sausio mėnesį „FinBee“ investuotojams pasiūlė 285 tūkst. eurų paskolų, beveik 50 proc. daugiau, nei gruodį. Tai yra tik 45 tūkst. eurų mažiau, nei pirmoji veiklą Lietuvoje pradėjusi tarpusavio skolinimo platforma „Savy“.
Iš viso į „FinBee“ paskolas investavo virš 1500 investuotojų. Du trečdaliai jų – lietuviai, o trečdalis – kitų ES šalių piliečiai. Mažiausia paskolos metinė palūkanų norma – 7 proc. Investuojantys į paskolas gali vidutiniškai tikėtis 28 proc. investicijų grąžos. Didžiausia platformoje finansuota paskola siekia 6000 eurų, o mažiausia – 300 eurų.
„Milžinišką dėmesį skiriame rizikos valdymui. Mums pavyko pasiekti, kad iki šiol praktiškai nėra ilgiau nei 15 dienų vėluojančių paskolų. Tai suteikia konkurencinį pranašumą, kuris tarp investuotojų sklinda iš lūpų į lūpas“, – sako prekės ženklą „FinBee“ valdančios bendrovės „Finansų bitė“ vadovas Laimonas Noreika.
Tarpusavio skolinimas (angl. p2p lending) yra pasaulyje sparčiai populiarėjantis skolinimo ir investavimo būdas, kuomet skolintojai ir besiskolinantys yra fiziniai asmenys, o tarpusavio skolinimo platforma yra tik tarpininkė tarp jų. Visas pelnas už suteiktas paskolas tenka paskolą suteikusiam asmeniui, o platforma uždirba iš komisinių mokesčių, taikomų besiskolinantiems.