Nuo sausio 1-osios nemokamai tai darys tik Lietuvos bankas.
Tiesa, Martynas nuskubėjo ne į komercinį banką, jis litus keitė Lietuvos banko skyriuje.
„Turėjau 120 litų. Tarkim, šimtą buvau pamiršęs taupyklėje. Dar turiu pasilikęs įvairių litų, gal ir kitais metais keisti eisiu. Nėra ko skubėti. O žmonės supuolė, gal supratę, kad šiandien išvis paskutinė diena pasikeisti“, – svarstė vilnietis.
Kaip sakė Lietuvos banko atstovas Mindaugas Milieška, pastarosiomis dienomis Lietuvos banko trijose kasose Vilniuje ir Kaune sulaukiame daugiau žmonių, norinčių pasikeisti litus į eurus.
„Gruodžio pradžioje per dieną būdavo atliekama apie 260 tokių valiutos keitimo operacijų, o gruodžio 29 d. jų jau buvo 500. Pakeista per 340 tūkst. litų. Gruodžio 30 d. – 555 operacijų (per 430 tūkst. litų). Netrūksta klientų ir šiandien“, – gruodžio 31 dieną sakė M.Milieška.
Jis primena: „Nėra reikalo žmonėms, kurie dar turi litų, skubėti: Lietuvos bankas savo kasose Vilniuje ir Kaune litų banknotus ir monetas į eurus keis neribotą laiką ir nemokamai.“
Iki 2015 m. gruodžio 31 d. nemokamai litų banknotus į eurus keitė ir dalis komercinių bankų padalinių (visų apskričių centruose ir kai kuriuose kituose miestuose).
Nuo liepos 1 d., tarkim, SEB bankas litų banknotus į eurus keitė tik Utenos skyriuje.
„Itin didelio aktyvumo per pusmetį nepastebėjome – per mėnesį vidutiniškai litus išsikeitė apie 40 klientų, vidutiniškai per mėnesį iškeista apie 8-10 tūkst. eurų. Gruodžio mėnesį kiek didesnis aktyvumas buvo juntamas prieš Kalėdas. Gyventojai nešė į skyrių atsitiktinai rastus, namuose užsilikusius litų banknotus, pavyzdžiui, rastus tarp dokumentų. Manome, kad tai jau nebuvo sąmoningai laikyti litai, siekiant juos pasilaikyti kuo ilgiau, o greičiau visokių atsitiktinių radybų metu rasti pinigai, kuriuos gyventojai suskubo išsikeisti iki švenčių“, – kalbėjo SEB Verslo plėtros departamento direktorius Linas Januševičius.