Tiems, kurie labai neskuba, Panevėžio turizmo informacijos centras pirmiausia siūlo pasimankštinti – įkopti į Bakainių piliakalnį. Nuo jo atsiveria nepaprasto grožio peizažas į Liaudės ir netoli tekančio Nevėžio slėnį. O ir pats piliakalnis lankytojus sutinka pasikeitęs, geriau pritaikytas pasivaikščiojimui. Greta kalno įrengtas medinis stalas su suolais, prie kurio galėsite pasivaišinti savais užkandžiais.
Toliau traukite į Krekenavos regioninio parko direkciją (Dobrovolės k. 2), kur įsikūręs modernus lankytojų centras. Čia esantis 30 metrų apžvalgos bokštas atveria Nevėžio upės ir jos slėnio su senvagėmis ir intakais grožį. Šalia – Pojūčių takas emocijoms ir potyriams žadinti su sūpuoklėmis, medžio lovomis, pušų kankorėžių takeliais. Galima užsisakyti žygius pėsčiomis, dviračiais, baidarėmis.
Jei norėsite direkcijos ekspoziciją apžiūrėti su gidu, ši paslauga asmeniui kainuos 1,7 euro. Jei nutarsite, kad gido jums nereikia, parkas kviečia įsigyti eurą kainuojantį parko lankytojo bilietą.
Kitas objektas kelyje – Pašilių stumbrynas. Tai vienas įspūdingiausių Panevėžio rajono objektų. Europos stumbrai įrašyti ne tik į Lietuvos, bet ir į Tarptautinę raudonąją knygą. Dar XVI a. visoje Europoje plačiai paplitę stumbrai Lietuvoje buvo išnaikinti iki 1854 m. Pirmieji du belovežiniai stumbrai buvo atvežti 1969 m. iš Rusijos Prioksko rezervato. Stumbryne atvestiems stumbriukams pagal tarptautinį susitarimą duodami vardai, prasidedantys GI. 1973 m. iš aptvarų į Pašilių mišką buvo išleisti 5 stumbrai. Šiuo metu yra ir aplink stumbryną klajojančių stumbrų. Miške įrengtas pažintinis gamtos takas su poilsio aikštelėmis.
Apsilankyti stumbryne suaugusiesiems kainuoja 1,2 euro, vaikams – 0,6 euro.
Prie Upytės, Stultiškių kaime, esančiame XIX a. pabaigos malūne įrengtas Linų muziejus. Čia galite pamatyti, kaip senovėje būdavo apdirbami linai, o užsisakę edukacinę programą, kuri žmogui kainuoja 1,45 euro, galėsite ir patys išbandyti, koks gi tas lino kelias. Geriausia dėl muziejaus lankymo ir tinkamo laiko susitarti iš anksto, paskambinus telefonu (8 45) 55 55 03.
Šalia muziejaus – naujos pavėsinės, jose išalkę galėsite pasistiprinti.
Upytės dvarvietėje įkurtas tradicinių amatų centras. Namas pastatytas pagal aukštaitišką modelį. Statinys visiškai ekologiškas, medinių sienų karkasas išteptas sėmenų aliejumi ir pripildytas supresuotų ruginių šiaudų ritiniais. Centre rengiamos su kalendorinėmis šventėmis siejamos įvairios edukacinės programos, taip pat supažindinama su audimu, parengta ir edukacinė programa „Molio draugystė“. Tačiau pamokos rengiamos ne mažesnei nei 10 žmonių grupei. Savaitgaliais amatų centras nedirba, tačiau dėl lankymo galima bandyti susitarti paskambinus telefonu +370 626 57 415.
Pasižvalgę po dvarvietę traukite į Bistrampolio dvarą ir parką (Kučių k., Bistrampolio g. 1).
Iš Upytės važiuodami į Bistrampolį galite sustoti pavalgyti pakelės kavinėje „Šermutas“ (Panevėžio aplinkkelio 5, Šilagalio kaimas). Kavinėje bulviniai blynai kainuoja 6 eurus, didžkukuliai su mėsa – 4 eurus, ananasais įdaryta vištos krūtinėlė – 6 eurus, vištos krūtinėlė su česnakiniu padažu – 5,5 euro. Yra kitokių patiekalų, tačiau valgiai iš kiaulienos ar jautienos – brangesni.
Toliau kelyje – Bistrampolis, vienas reikšmingiausių dvarų Šiaurės Lietuvoje. Bistrampolio dvaras nuo XVII a. pabaigos du su puse šimtmečio priklausė bajorų Bistramų giminei. Jų giminaitis buvo Nobelio premijos laureatas lenkų rašytojas Henrykas Sienkiewiczius (1846–1916), kuris dvare kūrė istorinę trilogiją. Iki šių dienų išliko dar 10 kitų dvaro sodybos ansamblio pastatų, kurių seniausi yra 1820-ųjų. Aplinkui – didelis XIX a. pradžios parkas, trys tvenkiniai ir kapinės. Buvusioje dvaro elektrinėje įkurtas knygnešystės muziejus, ant Birutės kalno atstatytas parko paviljonas. Veikia šiuolaikiškas žirgynas. Dvaro paslaugų kainų geriausia ieškoti tinklalapyje www.bistrampolis.lt.
Rūmuose veikia ir kavinė-restoranas, kur galite prabangiai pavalgyti. Čia vištienos sultinys su skrebučiais, apkeptais su sūriu, kainuoja 2 eurus, baravykienė duonos kubilėlyje – 5 eurus, blyneliai su įdaru – 3,1–3,8 euro, vištienos kepsnys su grietinėlės ir špinatų padažu bei garnyru – 4,5 euro, aluje virtos naminės dešrelės, patiekiamos su gruzdintomis bulvėmis ir daržovėmis, – 5,8 euro, kiaulienos šonkauliukai su gruzdintomis bulvėmis bei daržovėmis – 7,5 euro.
Kad jau išsiruošėte į kelionę, papramogaukite važiuodami siauruku – Aukštaitijos siauruoju geležinkeliu. Iš Panevėžio miesto geležinkelio stoties galima keliauti pasirinkus šventinę ar edukacinę kelionę, kurios skelbiamos svetainėje www.siaurukas.eu. Kelionės kaina priklauso nuo šventės.
Piniavoje, Saulėtekio g. 7, gyvenantis kolekcininkas Klementas Sakalauskas mielai atveria visuomenei asmeninius lietuviško antikvaro rinkinius. Aukštaitiškoje klėtelėje eksponuojamos unikalios gramofonų, lygintuvų, ąsočių, verpimo ratelių ir kitokios kolekcijos. Tačiau kolekcininkas susidomėjusius prašo bent prieš savaitę paskambinti ir susitarti dėl laiko, kada galėtų jus priimti. Jums reikėtų skambinti telefonu 8 687 48 167.
Ekskursijai po Panevėžio kraštą numatykite apie 6 valandas. Lankydami visus objektus, nuvažiuosite apie 80 kilometrų. Kelionė dyzeliniu automobiliu jums kainuos apie 6,4 euro, benzininiu – apie 7,2 euro.