Būkite pirmieji: Anykščiai atidaro taką medžių viršūnėmis!

2015 m. liepos 27 d. 10:05
lrytas.lt
Net jei Anykščių krašte buvote ne kartą ir manote, kad jau viską ten apžiūrėjote, šį savaitgalį turėsite priežastį vėl čia apsilankyti. Mat penktadienį, rugpjūčio 7-ąją, atidaroma karščiausia ne tik Anykščių, bet tikriausiai ir visos Lietuvos naujiena turistams – medžių viršūnėmis nutiestas lajų takas. Juo galėsite pakilti į 36 metrų aukštį. Nieko sau, tiesa?
Daugiau nuotraukų (25)
Atidarant unikalų objektą dalyvavo ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. 
„Takas medžių viršūnėmis yra vienintelis ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rytų Europoje. Artimiausi lajų takai įrengti Vokietijoje ir Austrijoje. Galime džiaugtis, kad į nuostabią Lietuvos gamtą dabar galėsime pažvelgti iš naujos perspektyvos“, – BNS sakė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. 
Per pusantrų metų pastatytam objektui sunaudota 395 tonos metalo ir 1,5 tūkst. kubinių metrų betono. Apžvalgos bokšto architektūros motyvu pasirinkta aukštaitiška tautinė juosta. 
O kad jau būsite čia, raskite laiko apžiūrėti ir kitas įdomias anykštėnų vietas. 
Pirmieji atvykstančius pasitinka Anykščių Šv. Mato bažnyčios (Vilniaus g. 8) bokštai. Bažnyčia išskirtinė ne tik savo aukščiu, meno kūriniais, bet ir apžvalgos aikštele, įrengta dešiniajame bažnyčios bokšte, 33 metrų aukštyje. Užlipus 186 laiptelius galima pasigrožėti Anykščių apylinkių panorama, sužinoti bažnyčios ir apžvelgiamų vietų istoriją. Tai – geriausia vieta pasisveikinti su senamiesčiu ir anykštėnais. Užlipti į bokštą kainuoja 0,8 euro.
Šalia bažnyčios, aikštėje, vadinamoje Vyskupo skvereliu, stovi skulptoriaus A.Sakalausko sukurtas paminklas, skirtas poetui, vyskupui Antanui Baranauskui. Metalo plokštėse taip iškaltos 1853 m. paties A.Baranausko parašytos elgesio taisyklės. Vos per valandą sužinosite daug įdomybių, kurios intriguos keliauti pirmyn.

Bažnyčią ir skverą apžiūrėsite per valandą. 
Toliau maršrutas veda į Sakralinio meno centrą (Vilniaus g. 11), kuriame galite pasigėrėti Anykščiuose kunigavusio monsinjoro A.Talačkos sukaupta dailės kūrinių kolekcija, pasklaidyti ir apžiūrėti jo biblioteką, kurioje – per 4 tūkst. knygų ir apie 400 rankraščių.
Čia taip pat įsikūręs ir Angelų muziejus, kuriame gyvena įvairiausių pavidalų angelai, suskridę į Anykščius iš visų pasaulio kampelių. Šioje erdvėje kiekvieną mėnesį rengiami klasikinės ir populiarios muzikos vakarai, parodos. Apsilankyti šiame objekte suaugusiesiems kainuos 1,2 euro, moksleiviams, studentams ir senjorams – 0,8 euro.
Šiems objektams aplankyti skirkite apie 40 min.
Keliaukite per senąją Anykščių miesto dalį. Čia skubėti neverta. Renovuotos gatvelės suka pro garsaus vyndario Karazijos rūsius, o Šaltupio upelis primena Vienuolio legendas ir A.Baranausko pasakojimus. Medinė miesto architektūros dalis kuria ramaus pasivaikščiojimo nuotaiką, leidžiančią mėgautis matomais vaizdais.
Trukmė 1 val. 
Jei turite savų užkandžių, juos galėsite suvalgyti pačiame miesto centre esančiame parke, kuris nustebins čia tvyrančia tyla ir ramybe. Parką puošia miesto simboliu vadinamas į viršų pakeltas nykštys. Tikima, kad tie, kurie palies akmeninę ranką, iš jos pasisems stiprybės ir sėkmės. Prie šios skulptūros galima prisiminti prieš 80 metų rašytojo Antano Žukausko-Vienuolio į pasaulį paleistą legendą apie bajorą Nykštį. Esą šis žmogus narsiai gynė savo tėvynę, net savo ir visų sūnų gyvybę už ją paaukojo. Dėl to miestas kilnaus bajoro garbei pavadintas Anykščiais.
Pasivaikščioti po parką skirkite pusvalandį.
Per pačius Anykščius tekanti Šventosios upė – tarsi jo siela. Paskutinis maršruto mieste ruožas – Šventosios upės kairiojo kranto pažintinis takas. Pakrantė pritaikyta tiek aktyviam, tiek pasyviam poilsiui. Galima išsinuomoti dviračius, atsigaivinti lauko kavinukėse.
Nuo jūsų pačių priklausys, ar taką įveiksite per pusvalandį, ar rasite ką čia veikti ir dviem valandoms. 
Šis pažintinis takas jus gali nuvesti ir iki Puntuko. Kadangi nuo pačių Anykščių iki šio didžiulio akmens – 5 km, juos geriausia būtų įveikti važiuojant dviračiu arba automobiliu. 
Jei rinksitės automobilį, pakeliui galite sustoti papramogauti Labirintų parke (Skapiškių kaimas). Vaikai iki trejų metų po labirintą gali klaidžioti nemokamai, pažymėjimą turintiems moksleiviams, studentams, pensininkams, neįgaliesiems – 3 eurai, suaugusiesiems – 4 eurai. Už šią kainą galėsite paklaidžioti trimis labirintais, papramogauti ant batuto, o vaikams parke įrengta ir žaidimų aikštelė. Jei ketinate tik papramogauti labirintuose, numatykite bent 40 minučių. 
Pasiekę Puntuko akmenį, pamatysite naują unikalų objektą – lajų taką. Šis takas medžių lajų viršūnėmis vingiuoja apie 300 metrų, tolygiai kyla aukštyn ir pasiekia 21 metro aukštį. Užlipę iki 36 metrų aukščio galėsite apžvelgti Anykščių šilelį, Šventosios upės vingius, lygumas. Apžvalgos bokšte įrengtas liftas, tad šia pramoga gali pasinaudoti ir neįgalieji. Nesvarbu, ar kelsitės liftu, ar kopsite laiptais, bilietas į šį objektą kainuos eurą. Pasiekti lajų tako viršūnę ir pasižvalgyti po apylinkes prireiks valandos.  
Pasivaikščiojus medžių viršūnėmis Anykščių turizmo informacijos centras siūlo grįžti iki paties Anykščių miesto ir nuvykti iki miesto paribyje esančio „Laimės žiburio“. Tai – antkapinis paminklas rašytojui Jonui Biliūnui. Tikima, kad sugalvojus norą ir neatsigręžiant užlipus iki „Laimės žiburio“ svajonė išsipildys. Šiam objektui lankyti skirkite 20 minučių.
Pakeliui į „Laimės žiburį“ galite išmėginti vasaros rogučių trasą Kalitos kalne (Kalno g. 25, Anykščiai). Vienas nusileidimas suaugusiajam kainuoja 1,45 euro, vaikui iki 12 metų – 1,16 euro. 
Iš „Laimės žiburio“ keliaukite į paskutinį tašką šiame maršrute – Niūronių kaimą. Čia siūlome aplankyti vienintelį Lietuvoje Arklio muziejų.
Tačiau prieš tai galbūt norėsite pasistiprinti – užeikite į čia pat Niūronyse esančią kavinę „Pasagėlė“. Čia cepelinai, žemaičių blynai kainuoja 3,48 euro, bulvių blynai su mėsa, karbonadas – 4,63 euro, dešrelės su troškintais kopūstais ar vištos krūtinėlės kepsnys su grybų padažu – 5,21 euro.
Sočiais pilvais apžiūrėkite Arklio muziejų. Čia eksponuojamos ne tik arklio „gadynės“ žemės darbų ir transporto priemonės, bet ir unikalūs filatelijos, drožinių rinkiniai, karybos ekspozicija. Muziejuje pristatomi amatai, čia darbuojasi audėja, keramikė ir duonelės kepėja, kalvis, juvelyras, medžio drožėjas. Muziejaus teritorijoje galima pajodinėti, pasivažinėti vežimaičiu ar važiu pagal J.Biliūno apsakymus, pasisupti sūpuoklėmis. Norintys aplankyti muziejų turi įsigyti 2,7 euro kainuojantį bilietą. Vaikams, studentams – 1,75 euro.
Arklio muziejuje užtruksite valandą. 
Lankydami šiuos objektus nuvažiuosite apie 30 kilometrų. Tiems, kurie važiuos benzininiu automobiliu, kelionės degalai kainuos apie 3 eurus, o dyzelinių automobilių vairuotojams – apie 2,8 euro.
maršrutaimarsrutai2015vasara2015
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.