Kodėl pajuodo nauji lietuviški euro centai?

2015 m. vasario 17 d. 09:06
ELTA ir lrytas.lt inf.
Nors naujos euro monetos mūsų piniginėse barška tik pusantro mėnesio, žmonės stebisi, kad šios, iš pradžių blizgėjusios, po itin trumpo laiko patamsėjo, tarsi būtų naudotos kelerius metus. Pastebima ir tai, kad net prieš 10 ar daugiau metų kitose ES šalyse išleistos centų monetos nėra tiek patamsėjusios, kaip kai kurios lietuviškos smulkiausios monetos, nukaldintos tik prieš kelis mėnesius.
Daugiau nuotraukų (1)
Lietuvos monetų kalyklos direktorius Saulius Vaitiekūnas „Vakarų ekspresui" teigė esą nuomonė, jog Lietuvoje kaldintos euro monetos tamsėja dėl prastesnės jų kokybės, tėra mitas.
Anot jo, mūsų šalyje, kaip ir kitose euro zonos valstybėse, 1, 2 ir 5 euro centų monetos dėl mažos jų vertės yra kaldinamos iš plieninių ruošinių, kurių paviršius yra padengtas grynu variu.
„Patekusios į apyvartą ir kontaktuodamos su žmogaus rankomis monetos gali per keletą savaičių pasidengti tamsios spalvos oksido plėvele ir prarasti turėtą blizgesį“, – aiškino S.Vaitiekūnas, pridūręs, jog monetos ypač tamsėja veikiamos žmogaus prakaito.
S.Vaitiekūno tvirtinimu, Lietuvos monetų kalykloje nukaldintų monetų techninės specifikacijos yra absoliučiai identiškos kitų Europos valstybių išleistų monetų charakteristikoms, todėl svarstymai esą Lietuvoje nukaltos monetos yra prastesnės kokybės ar iš prastesnių metalų, yra klaidingi.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.