Dažniausiai konkretaus banko klientams gryninantis pinigus to paties banko bankomatuose užsienyje taikomos tokios pat sąlygos, lyg pinigus imtumėte bankomate Lietuvoje.
Pavyzdžiui, jei esate „Swedbank“ klientas ir pinigus iš debetinės kortelės gryninsitės šio banko bankomatuose Latvijoje, Estijoje ar Švedijoje, tą galėsite padaryti tokiomis pat sąlygomis, jei šią procedūrą darytumėte Lietuvoje.
Ta pati sistema galioja ir banko DNB klientams grynininatis pinigus šio banko bankomatuose užsienyje.
Kiek kainuos pinigų gryninimas kito banko – ne to, kurio klientas esate – bankomate, pasakyti sudėtinga, nes kiekvienas bankas tokiais atvejais taiko skirtingus įkainius.
Tačiau faktas lieka faktu: jei euro zonoje gryninantės eurus, jums nebereikia mokėti už litų konvertavimą į eurus, kaip kad būdavo iki Lietuvos narystės euro klube. Suprantama, vienas konversijos etapas dingsta ir tuo atveju, jei pinigus gryninatės euro zonai nepriklausančioje šalyje.
Turėkite omenyje, kad ne visose šalyse galėsite išsigryninti smulkių banknotų.
„Galimybė išsigryninti penkių eurų kupiūras bankomate priklauso nuo bankomato techninių parametrų. Šiuo metu „Swedbank“ bankomatų tinkle smulkiausią, penkių eurų, kupiūrą galima išsigryninti pinigus išduodančiuose bankomatuose. Jų visoje Lietuvoje veikia beveik 280. Jei bankomatas yra universalus (jis ir priima, ir išduoda pinigus), galimybės išsigryninti penkių eurų kupiūrą nėra.
Reikėtų paminėti, kad daugelyje Europos šalių, įskaitant ir kaimynines Baltijos šalis Latviją ir Estiją, penkių eurų išsigryninti bankomatuose iš viso nėra galimybės“, – portalui lrt.lt kalbėjo „Swedbank“ atstovas Saulius Abraškevičius.
Vis dėlto DNB banko atstovas Andrius Vilkancas patarė užsienyje stengtis ne grynintis pinigus, o atsiskaityti kortele – taip finansiškai palankiau. Be to, Lietuvai įsivedus eurą, sutaupoma dalis lėšų, kurią anksčiau reikėdavo skirti litų keitimui į eurus.