Visgi studentų apklausa parodė, kad daugiau kaip pusė jų (58 proc.) asmeninių finansų planuoti nėra linkę ir mėnesinio biudžeto nesudaro.
Ši apklausa yra projekto „Studento biudžetas“, kurį įgyvendina „Provident Finansai“ ir Vilniaus kolegija, dalis.
Studentų atliktos apklausos duomenimis, periodiškai, kiekvieno mėnesio pradžioje arba pabaigoje mėnesinį biudžetą sudaro tik 7 proc. studentų, dar penktadalis jų tai daro kartais. Visiškai biudžeto nesudaro 58 proc. Visgi 14 proc. apklausoje dalyvavusiųjų nurodė, kad apie tai niekada nesvarstė, tačiau tikėtina, jog ateityje pabandys planuoti savo biudžetą.
Kadangi tikimybė, jog reikės skolintis, išauga būtent tada, kai asmeninis biudžetas nėra planuojamas, studentų buvo klausiama, kur šie kreipiasi pritrūkę pinigų. Apklausa parodė, jog pritrūkę pinigų jie dažniausiai skolinasi iš tėvų. Taip besielgiantys pasisakė 57 proc. apklaustųjų. Iš draugų skolintis linkęs trečdalis, o apie 4 proc. nurodė besiskolinantys iš finansinių paslaugų teikėjų (bankų, asmeninių paskolų teikėjų ir kt.).
Tyrimas atskleidė, kad tik maždaug trečdalis respondentų esama finansine padėtimi yra patenkinti ir net 44 proc. jų šiuo aspektu pasisakė neigiamai.
„Finansinė gerovė tiesiogiai priklauso nuo paties žmogaus elgsenos ir sugebėjimo valdyti asmeninius finansus. Deja, dažnai savarankišką gyvenimą pradėjusiems jaunuoliams žinių apie finansų valdymą trūksta“, – kalba Vilniaus kolegijos Bankininkystės katedros vedėja Gitana Mečėjienė.
Studentų apklausa internetu vyko šių metų birželio 11-19 dienomis, joje dalyvavo 355 18-30 m. amžiaus studentai.