Bendrovių teisės departamentų vadovai prisiima daugiau atsakomybės ir patiria vis didesnį spaudimą ieškoti efektyvesnių būdų dirbti su išorės teisinių paslaugų teikėjais, atskleidžia naujausia „TerraLex“ apklausa.
Kaip didžiausius iššūkius, su kuriais susidurs per artimiausius pusantrų metų, vadovai įvardija teisinį reglamentavimą, atitiktį tvaraus verslo reikalavimams, asmens duomenų saugumą ir kibernetinio saugumo klausimus.
„The General Counsel Excellence Report“ studiją 2017 m. atliko „TerraLex“ tinklas, apklausdamas daugiau kaip 170 teisės padalinių vadovų visame pasaulyje. Lietuvoje „TerraLex“ narė yra advokatų kontora „Glimstedt“. Panašios studijos buvo atliktos 2013 m. ir 2015 m.
Naujausios apklausos rezultatai rodo, kad nėra efektyvumo sprendimų, kurie tiktų kiekvienos įmonės teisės padaliniui, tačiau sutariama dėl vieno – tiek vadovaujant teisės departamento darbui, tiek dirbant su išorės advokatais svarbu efektyviai išnaudoti inovacijas ir naujausias technologijas. Jų svarbą supranta vis daugiau apklaustų teisės departamentų vadovų.
„Keičiantis įmonių teisės vadovų vaidmeniui, turi keistis ir advokatų kontorų darbas. Tikimės, kad įžvalgos, gautos apibendrinus apklausos rezultatus, paskatins prasmingą teisės vadovų ir advokatų kontorų dialogą apie tai, kaip mūsų bendradarbiavimą padaryti maksimaliai naudingą“, – sakė advokatų kontoros GLIMSTEDT atstovė „TerraLex“, asocijuotoji partnerė, advokatė Aušra Maliauskaitė-Embrektė.
Keturi iš penkių teisės padalinių vadovų sakosi esą spaudžiami nuveikti daugiau už mažesnį biudžetą. Siekdami optimizuoti išlaidas, dauguma jų (59 proc.) prašo, kad advokatų kontoros siūlytų ne tik valandinio apmokėjimo modelį, bet ir alternatyvių sprendimų.
Palyginti su 2015 metais, stipriai padaugėjo teisės departamentų vadovų, manančių, kad advokatų kontoros kaštų kontrolei turėtų labiau išnaudoti naujausias technologijas (36,6 proc., palyginti su 17,9 proc. prieš dvejus metus). Tačiau svarbiausias lūkestis – kad išorės teisinių paslaugų teikėjai stengtųsi labiau įsigilinti į verslo specifiką ir geriau suprasti klientų veiklą bei poreikius. Jį įvardijo net 64,2 proc. apklaustų teisės padalinių vadovų (2015 m. – 63,2 proc.).
Apklausos duomenimis, asmeninė patirtis yra svarbiausias informacijos šaltinis renkantis advokatų kontorą (99,1 proc. respondentų), antrasis pagal patikimumą – kolegų teisininkų rekomendacija (90,5 proc.).
Renkantis užsienio advokatų kontorą, 48,5 proc. respondentų nurodė, jog tarptautiniai advokatų kontorų tinklai yra antras šaltinis po „vietinių kontorų rekomendacijų“ (76,3 proc.), taip pat paaugo nepriklausomų autoritetingų tarptautinių teisės žinynų nuomonės svarba – ją pažymėjo 33 proc. apklaustųjų, palyginti su 29,7 proc. prieš dvejus metus.