Atliekų tvarkymo verslas slysta į Vilniaus valdžios rankas?

2016 m. rugsėjo 13 d. 09:42
BNS ir lrytas. ir inf.

Aplinkos ministras Kęstutis

Daugiau nuotraukų (1)
„Tas, kas ima 71 eurų už toną, ir dabar dar ims 5 eurus – ar kiek suderės – už pasaugojimą. Va čia ir yra biznio planas. Iš tikrųjų čia vyksta labai aiškus rinkos persidalijimas, liberalizavimas ar kaip čia pavadinti“, – LRT televizijai sakė aplinkos ministras, paklaustas kas geriausiai uždirba iš susidariusios situacijos.
„Viskas logiška: pasididinome kainą, o dabar reikia padaryti, kad didesnis kiekis važiuotų tiesiai į sąvartyną. Toks ir biznis“, – vėliau pridūrė ministras,
Anot jo, savivaldybės nesusitvarko su atliekų tvarkymu, todėl jis siūlo arba perimti šį verslą valstybei, arba jį sureguliuoti pačiai vietos valdžiai.
„Mes prašysime, kad ta kaina, kuri yra nustatyta, būtų pagrįsta. Peršasi mintis, kad ta pradinė situacija, kai mes kalbėjome apie atliekų tvarkymo sistemos sukūrimą, tikrai veikė neblogai apskričių rėmuose, bet išaugus tam visam bizniui, pradėjus atliekoms judėti per regionus, akivaizdu, kad savivaldybės nebesusitvarko. Tai reikia kalbėti, kad arba valstybė tą perima į griežtą kontrolę, arba tvarkomės“, – sakė K.Trečiokas.
Anot jo, prieš kelis mėnesius Vilniaus taryba padidino tarifus gyventojams, kurie, dabar leidus pusmetį kurą sandėliuoti sąvartyne, už blogą paslaugą mokės kaip už gerą.
Savo narystę Liberalų partijoje sustabdęs Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) direktorius Tomas Vaitkevičius atmetė K.Trečioko kaltinimus.
„Matyt, pats blogiausias metas rimtus dalykus svarstyti prieš rinkimus. Tai yra netiesa, ministre, jūs kuriate istoriją iš niekur. Grėsmės nėra. Mes ją patys susikūrėme. Mes apie tas taisykles kalbame nuo metų pradžios, jos atsiranda dabar. Kai kalbate apie tai, kad mes, VAATC, kažką norime perimti, tai jūs pradedate pyktis su sveika nuovoka. „Energesman“ tikrai nesuinteresuota mums nieko perduoti ir dėl to tikrai nesustabdė veiklos“,- tikino VAAC vadovas.
Vilniaus atliekų rūšiavimo gamykloje šiuo metu sukaupta apie 15 tūkst. tonų kietojo kuro, skirto deginti termofikacinėse elektrinėse. Lietuvoje veikiant tik vienai atliekas deginti galinčiai elektrinei – Klaipėdoje, šių atliekų nėra kur dėti. Nuo praėjusio šeštadienio jas leista laikinai vežti į Kazokiškių sąvartyną.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.