Apsipirkti Lenkijoje? Važiavau, važiuoju ir važiuosiu

2016 m. kovo 16 d. 12:49
Lrytas.lt skaitytojas Gediminas savaitgalį nusprendė vieną dieną praleisti Lenkijoje, kurioje apsilanko kas kelis mėnesius. Jis tikino, kad specialiai ten nevažinėja, bet, turėdamas giminių Dzūkijoje, naudojasi proga apsilankyti kaimyninėje šalyje. Jį kaskart nustebina trys dalykai.
Daugiau nuotraukų (1)
1. Lietuvių skaičius
Paprastas šeštadienis. Suvalkai. Prekybos centras „Plaza“. Na, ne „Akropolis“, bet panaši parduotuvių ir paslaugų tvirtovė.
Aplink – vien lietuviai. Ne, jie nešūkalioja, kaip rusai per visą parduotuvę, bet iš pokalbių nuotrupų iškart pasijunti, lyg būtum Lietuvoje.
Aplink – „H&M“, „Reserved“, „Deichmann“, „New Yorker“ – iki skausmo pažįstami tie patys pavadinimai, kaip ir Vilniaus prekybos centruose. Yra keletas ir dar neatėjusių į Lietuvą, yra ir grynai lenkiškų, bet juose brangesnės ir kokybiškesnės prekės, todėl ir pirkėjų mažai.
Stebina „H&M“, visur pakabinęs užrašus ir lietuvių kalba – „Liftas“, „Matavimosi kabina“, „Berniukai“, „Mergaitės“.
Lietuviai – ne tik parduotuvėse, bet ir kavinėse. Tik trečiame aukšte, kur įsikūręs kino teatras, lenkų dauguma.
Lietuvių antplūdis akivaizdus jau bandant pastatyti automobilį – šalia „Plazos“ laisvų vietų nėra, užstatytos aplinkinės gatvės, bet į požeminę aikštelę lietuviai neskuba lįsti, o čia visai erdvu.
Prekyba klesti ir tai justi pagal tai, kad populiariausių dydžių prekių tiesiog nėra – jos iššluotos.
2. Valiutų kursai
Lietuviai dar labiau plūstelėjo į Lenkiją išgirdę, kad zlotas gerokai nuvertėjo: sausio pradžioje euras buvo perkamas už 4,10-4,15 zloto, o dabar – 4,3.
Geriau nuvykus įsigyti zlotų keitykloje, nei parduotuvėje mokėti kortele.
Blogiau, jei patekote į lenkų prekybos ir bankų pinkles ir, pardavėjai paklausus „euro czy zlote?“, pasirinkote eurus. Tokiu atveju prarasite apie porą procentų. Nedarykite tokios klaidos.
Patarimas paprastas: labiau apsimoka keisti eurus į zlotus ir mokėti grynaisiais.
3. Puikus kelias
Pernai porą kartų ketinau pavažiuoti iki Suvalkų, bet persigalvojau prisiminęs, kad kelias nuo Seinų iki Suvalkų dar nebaigtas rekonstruoti. Vasarą teko spjaudytis, kai tuos 30 km reikėjo važiuoti kone grioviais, bet jau tada buvo matyti, kad užmojai dideli ir rimti.
Lenkai dirbo neskubėdami, bet padarė puikų kelią. Dabar tuos 30 km nuo Seinų iki Suvalkų važiuoji lyg puikiausia autostrada. Lietuvoje nemačiau taip gerai sutvarkyto kelio. Dar labiau stebina dviračių takas su atitvarais – iki pat Suvalkų. Reikės vasarą būtinai numinti tą kelią dviračiu.
Išvada. Taip, Lenkijoje viskas pigiau, bet nemanykite, kad dėl to sutaupysite.
Išleisite gerokai daugiau, nei būtumėte išleidę Lietuvoje, nes matydami geresnes kainas prisipirksite ir to, ko jums nebūtinai reikia.
Reikia pavyzdžių?
„Tesco“ prekybos centre (mums jis labiausiai patinka) tikrai geri ir skanūs šokoladiniai lenkiški saldainiai „Wawel“ (sveriami, įvairių rūšių) kainavo 17,9 zloto (apie 4 eurai) už kilogramą. Bet pirkdamas už 15 zlotų gali panaudoti 5 zlotų kuponą iš reklaminio laikraščio. Tai negi neprisipirksi...
Arba „Woolite“ skystas skalbiklis. Yra trijų rūšių. Akcija: 4,5 litro – 21,9 zloto. Maždaug 5 eurai. 75 skalbimai.
Specialiai pažiūrėjau mūsų „Maxima“: 2 litrai – 5,99 euro.
Gerų pirkinių.
Specialiai nevažiuosiu, bet pasitaikius progai – būtinai vėl nusuksiu į Suvalkus.
LenkijasuvalkaiSeinai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.