Tyrimas: didžiųjų įmonių sėkmė – atsidavusių darbuotojų rankose

2015 m. lapkričio 23 d. 12:41
lrytas.lt
Pusė didžiųjų įmonių Baltijos šalyse mano, kad jų sėkmė ateityje labiausiai priklausys nuo darbuotojų dalyvavimo įmonės veikloje, t. y. emocinio ryšio su darbu, atsidavimo organizacijai. Tokius duomenis atskleidė SEB bankų Baltijos šalyse atlikta didžiųjų Lietuvos, Latvijos ir Estijos bendrovių finansų direktorių apklausa.
Daugiau nuotraukų (1)
„Didžiosios Baltijos šalių įmonės mano, kad darbuotojų dalyvavimas įmonės veikloje yra vienas pagrindinių veiksnių, lemsiančių verslo sėkmę ateityje. Nuo to, kaip darbuotojai įsitraukę į įvairius verslo procesus, jų valdymą, priklauso įmonių darbo efektyvumas, produktyvumas. Be to, tai glaudžiai siejama su darbuotojų lojalumu ir galima personalo kaitos rizika“, − sako Aivaras Čičelis, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Verslo bankininkystės tarnybos direktorius.
Tam, kad aktyvesnis darbuotojų dalyvavimas įmonės veikloje yra vienas svarbiausių veiksnių, ateityje lemsiančių verslo sėkmę, pritaria ir Lietuvos verslas. Anot apklausos dalyvių, tai turi daugiau reikšmės negu kiti veiksniai, tokie kaip aplinkos rizikos valdymas, kuris apima efektyvų išteklių naudojimą ir sąnaudų mažinimą, susijusį su išoriniais veiksniais, taip pat prekės ženklo apsaugos uždavinius, pareigų perėmimo planavimą ir kitus bendrovės valdymo procesus.
A. Čičelio teigimu, tokios verslo nuotaikos tiesiogiai susijusios su demografiniais rodikliais. „Ateityje dėl mažėjančio gyventojų skaičiaus, didėjančios konkurencijos Baltijos šalyse ims trūkti kvalifikuotos darbo jėgos, tad įmonės jau dabar galvoja, kaip didinti darbuotojų produktyvumą ir lojalumą, ieško būdų, kaip juos labiau įtraukti į verslo plėtrą, dairosi geros šios srities praktikos užsienio bendrovėse“, − sako A. Čičelis.
Jam pritaria ir personalo paieškos bei atrankos įmonės „Alliance for Recruitment“ partneris Andrius Francas. „Organizacijos Lietuvoje ima vis labiau suvokti darbuotojų įsitraukimo į verslą svarbą, dažniau investuoja į darbuotojų tyrimus, kuria šiam tikslui skirtas programas ir sistemas“, − teigia A. Francas.
Tam įtakos turi ir užsienio kapitalo įmonių atėjimas į Baltijos šalių rinką. „Užsienio kapitalo įmonės turi daugiau patirties šioje srityje, yra išbandžiusios įvairias žmogiškųjų išteklių valdymo sistemas. Jos nėra linkusios priimti skubotų sprendimų, bet kokias darbuotojų aktyvumo didinimo intervencijas planuoja remdamosi tiksliais duomenimis“, − sako personalo specialistas.
A. Franco teigimu, įmonės, norinčios didinti darbuotojų dalyvavimą įmonės gyvenime, turėtų užtikrinti, kad darbe būtų ne tik tenkinami pagrindiniai jų poreikiai (t. y. būtų suteiktos reikiamos darbo priemonės, sklandžiai veiktų vidinės komunikacijos sistema), bet ir vyktų dialogas su vadovais. „Būtina, kad darbuotojai jaustų aukštesnes pareigas einančių kolegų ir vadovų paramą, palaikymą. Taip pat svarbu, kaip darbuotojas mato savo karjeros galimybes organizacijoje, kiek jis yra įtraukiamas į darbą komandoje“, − pastebi A. Francas.
tyrimasdarbuotojaiAivaras Čičelis
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.