Suteikti paskolą su mažiausia tuo metu nustatyta marža.
Bankas greičiausiai jums siūlys didesnę maržą, nei skolinimosi metu esama mažiausia. Reikalaudami mažiausios maržos, per artimiausius dešimtmečius sutaupysite ne vieną tūkstantį eurų. Deja, mažiausios maržos dydis paprastai nėra skelbiamas žiniasklaidoje ar internete. Mažiausią maržą galite sužinoti prieš pat skolindamiesi pasikonsultavę su nepriklausomu finansų specialsitu, dalyvaudami specialiai būsto paskolai skirtuose seminaruose arba tiesiog pasiklausdami neseniai būsto paskolą ėmusių draugų. Mažesnės maržos galima reikalauti ir jau turint banko paskolą – jei marža gerokai sumažėjo nuo jūsų skolinimosi laikotarpio, galite raštu prašyti banko ją sumažinti.
Užtikrinti nemokamą kredito grąžinimą perskaičiavimo dienomis be jokių apribojimų.
Dažniausiai bankai į paskolos sutartį yra linkę įtraukti išankstinio kredito grąžinimą apsunkinančias sąlygas ir papildomus mokesčius – taip skatinamas ilgesnis palūkanų mokėjimas. Jūs turite teidę reikalauti, kad šios sąlygos ir apribojimai būtų pašalinti iš sutarties, o kredito grąžinimas perskaičiavimo dienomis – nemokamas.
Nesiūlyti papildomų banko paslaugų mainais į nuolaidas.
Itin didelė tikimybė, jog derėdamiesi dėl būsto paskolis išgirsite ir tokį pasiūlymą: bankas jums siūlys suteikti paskolą mažesne marža ar kitomis palankesnėmis sąlygomis, jei įsigysite vieną ar kelis siūlomus banko produktus. Tai gali būti draudimo, kaupimo ir kitos programos. Šiuo atveju svarbu žinoti štai ką: jei bankas gali suteikti jums paskolą su mažesne marža mainais į kitų paslaugų pirkimą, jis gali tokią paskolą suteikti ir neperkant jokių papildomų paslaugų. Tiesiog tvirtai derėkitės dėl kuo geresnių paskolos sąlygų.
Nepamirškite šiuos ir kitus jums svarbius klausimus užduoti ne viename, bet keliuose bankuose, nesijauskite blogai reikalaudami, klausdami ir derėdamiesi – kuo rimčiau žiūrėsite į savo paskolą, tuo rimčiau į jus kaip į klientą žiūrės bankas.