Silpnas euras skatina gamybą
Silpnesnis euras teigiamai veikia euro zonos šalių gamybos sektorių, o spartesnis vartojimas stimuliuoja paslaugų sektorių.
Pastaruoju metu solidų PMI augimą demonstravo Vokietija, itin sparčiai atsitiesia ir Ispanijos ekonomika.
Mažiausias gamintojų pasitikėjo indekso prieaugis šiuo metu fiksuojamas Prancūzijoje, kurios ekonomika susiduria su konkurencingumo iššūkiu – šalyje dar sunkiai kelią skinasi struktūrinės reformos.
Trečiadienį bus paskelbtas euro zonos vartotojų pasitikėjimo indeksas. Jo taip pat laukiama geresnio – viliamasi, kad jis pakils iki -2,5 (kovą buvo fiksuotas -3,7 indeksas).
Tuo tarpu Didžiojoje Britanijoje laukiama balandį įvykusio Anglijos centrinio banko protokolo. Rinkos dalyviai prognozuoja, kad bazinė palūkanų norma svarais sterlingų išliks nepakitusi – 0,50 proc., taip pat laukiama žinių dėl 375 mlrd. Didžiosios Britanijos svarų sterlingų finansinio turto supirkinėjimo programos.
Šiek tiek sulėtėjo
JAV šią savaitę bus skelbiami ilgalaikio naudojimo prekių kovo mėnesio apyvartos duomenys bei Markit PMI balandžio mėnesio įvertis.
Nors pirmaisiais šių metų mėnesiais ilgalaikio naudojimo prekių buvo įsigyta vidutiniškai 8 proc. mažiau nei praėjusiais metais, „Danske Bank“ analitikai prognozuoja, kad tai yra laikinas sulėtėjimas ir šis rodiklis artimiausiu metu turėtų augti.
Tuo tarpu po itin spartaus PMI rodiklio augimo pastaruoju metu prognozuojama nežymi jo korekcija. Naujų namų kovą, prognozuojama, buvo parduota 510 tūkst. – mažiau nei vasarį, kai buvo parduota 539 tūkstančiai.
Skelbs ketvirčio rezultatus
Šią savaitę 2015 metų pirmojo ketvirčio rezultatus skelbs „AstraZeneca“, „Novartis“, „Coca-Cola“, „Pepsi-Co“, „McDonald‘s“, „Procter & Gamble“, „Heineken“, „Credit Suisse“, SEB, „Morgan Stanley“, „TeliaSonera“, „Tesco“, „Google“, „AT&T“, „Microsoft“, SAP ir kitos bendrovės.
Kęstutis Celiešius yra „Danske Bank“ Finansų maklerio skyriaus vadovas