„Pirmąkart apie tai girdžiu. Aiškinsimės, kaip nutiko su tais pinigais“, – po posėdžio savivaldybėje ir raudo, ir mėlo Šiaulių meras Justinas Sartauskas.
Po poros valandų valdininkai rado pasiteisinimą – esą tai buvęs tik planas, kuriame apskaičiuotas preliminarus lėšų poreikis, rašo "Lietuvos rytas".
„Niekas pinigų mums neskyrė“, – užtikrino savivaldybės atstovė Jūratė Rauduvienė.
Kelia pavojų gyvybei
Miesto vadovas vakar į pasitarimą sukvietė „Lietuvos geležinkelių“ atstovus, Valstybinės geležinkelių inspekcijos (VGI) vadovus, visuomenės sveikatos specialistus.
Niekas iš susirinkusiųjų nesiginčijo, kad triukšmas – labai didelė problema.
Mat tyrimai parodė, kad signalinių kauklių skleidžiamas garsas siekia net iki 115 decibelų. Toks triukšmas laikomas pavojingu gyvybei.
Pagal patvirtintą tvarką sąstato mašinistas signalą privalo įjungti ant bėgių pamatęs kliūtį, prieš pervažas, posūkiuose, kuriuose ribotas matomumas.
Šiauliečiai apstulbo
Viskas apvirto aukštyn kojomis, kai VGI viršininkas Robertas Šerėnas atsakomybės besikratantiems šiauliečiams valdininkams perskaitė 2009 metų kovo 4-osios Vyriausybės nutarimą, kuriuo numatytas finansavimas šiai problemai spręsti.
Šiauliečiai neteko amo išgirdę, jog vien triukšmą slopinančioms sienelėms 2011–2013 m. buvo numatyta 5,5 mln. litų.
Iš viso pagal šį dokumentą Šiaulių miestas turėjo gauti net 9,1 mln. litų, bet juos išleisti reikėjo iki šių metų pabaigos.
Negana to, posėdyje paaiškėjo, kad šiauliečių gyventojų iškelta problema net nėra tinkamai įforminta – esamuose triukšmo žemėlapiuose teritorijos pažymėtos žalia spalva.
Pasirodė, kad niekiniai yra ir Šiaulių municipalinės laboratorijos atlikti triukšmo tyrimai, nes ji nėra sertifikuota.
Nuolat atakuoja skundais
Šiaulių vadovai negalėjo pasiteisinti, kad nežinojo šios problemos, – savivaldybė pastaruosius dvejus metus buvo atakuojama gyventojų skundais, rašo dienraštis "Lietuvos rytas".
Iš pradžių valdininkai į juos išvis numodavo ranka, kol kantrybės netekę miestiečiai dėl pažeidžiamų įstatymų kreipėsi į Seimą ir Prezidentūrą.
Gavę niuksą iš sostinės, Šiaulių vadovai praregėjo ir problemą išvydo.
Tačiau per pasitarimą paaiškėjo, kad jie patys neatliko būtinų darbų.
Geros žinios sulaukė ir nuo triukšmo kenčiančių gyventojų atstovas muzikantas Arijus Ivaškevičius.
VGI ir „Lietuvos geležinkelių“ atstovai jam pažadėjo padarysiantys viską, kad triukšmas vargintų kuo mažiau.
Kauklys bus naudojamas tyliuoju režimu, o visu pajėgumu įjungiamas tik išskirtiniais atvejais.