„Mūsų manymu, asmenims negali būti apribota laisvė nevaržomai atsiimti savo lėšas net ir anksčiau sutarto laiko. Tokia tvarka gali būti tik kiekvienos finansinės įstaigos pasirinkimas, tačiau šią sistemą taikyti kaip privalomą visiems būtų ydinga“, - situaciją komentuoja Asociacijos Lietuvos kredito unijos valdybos pirmininkas Ramūnas Stonkus.
Tuo metu Lietuvos centrinė kredito unijos valdybos pirmininkas Fortunatas Dirginčius papildo, kad ištikus netikėtoms situacijoms bei žmonėms nusprendus atsiimti indėlius anksčiau laiko kredito unijose, indėliai yra laisvai grąžinami. Būna išskirtinių atvejų kai indėliai grąžinami net su palūkanų dalimi, kuri būna aptarta iš anksto.
Valdybos pirmininkas taip pat akcentuoja, kad pasklidę svarstymai, jog bankai nekredituoja tik todėl, kad jiems trūksta pinigų ilgesniam terminui, būtų suprantami, jei bendra surenkamų indėlių suma mažėtų. Tačiau šiuo metu bankuose laikomų indėlių suma pasiekė rekordines aukštumas, jų yra 44,3 mlrd. litų.
F. Dirginčius ragina sekti kredito unijų pavyzdžiu ir imtis tokių sprendimų, kurie būtų palankūs ne tik finansinėms įstaigoms, bet ir klientams.
Primename, kredito unija – tai yra nepriklausoma, bendruomenės sukurta kooperatinė bendrovė, teikianti finansines paslaugas, kaupianti savo narių bei klientų pinigus ūkiniams ir socialiniams poreikiams, tenkinti savitarpio paskolų teikimo būdu ir prisiimanti su tuo susijusią riziką bei atsakomybę. Šią organizaciją valdo ir kontroliuoja jos nariai. Kredito unijos veiklos licenciją suteikia ir prižiūri Lietuvos bankas.
Lietuvoje šiuo metu veikia 76 kredito unijos, 63 iš jų vienija Lietuvos centrinė kredito unija ir 63- Asociacija „Lietuvos kredito unijos“. Lietuvos kredito unijoms priklauso daugiau nei 129 tūkst. narių.