Taip baigėsi 7-erius metus trukęs tyrimas ir bylos nagrinėjimas teisme. Tačiau galutinis teismo sprendimas bus aiškus vėliau – tikėtina, kad jis bus skundžiamas aukštesnės instancijos teismui.
Bylą nagrinėjęs Klaipėdos apygardos teisėjas Zigmas Pocius BNS teigė, kad realios laisvės atėmimo bausmės skirtos „Naftos grupės“ savininkams ir vadovams Arturui ir Antanui Urbučiams – atitinkamai 7 metų ir 9 mėnesių bei 6 metų.
Teisėjo teigimu, buvusiam „Klaipėdos naftos“ komercijos direktoriui Ričardui Milvydui skirta 5 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Jis taip pat privalės atlikti realią bausmę.
Dar trys asmenys nuteisti lygtinai – buvęs „Klaipėdos naftos“ vadovas Jurgis Aušra nuteistas 3 metams ir 9 mėnesiams, „Naftos grupės“ tiekimo skyriaus vadovė Svetlana Popova – trejiems metams, o A. Urbučio žentas, buvęs Šiaulių banko Klaipėdos filialo valdytojas Andrejus Vaičiulis – 2 metams ir 9 mėnesiams.
Klaipėdos teismo teisėjas taip pat teigė visiškai patenkinęs „Klaipėdos naftos“ civilinį ieškinį ir jos naudai priteisęs 20,8 mln. eurų žalos.
„Pažiūrėkite, kokios pinigų sumos, koks nusikaltimo pavojingumas, jokių lengvinančių aplinkybių nebuvo. (...) Žinote, tokios bylos nė vienam nėra lengvos“, – BNS sakė teisėjas Z. Pocius.
Teismas nustatė, kad „Naftos grupės“ vadovai padarė daugiau kaip 20 mln. eurų žalos „Klaipėdos naftai“ ir iššvaistė daugiau kaip 600 tūkst. eurų šios įmonės lėšų.
Ketverius metus trukęs teisėsaugos tyrimas nustatė, jog 2005–2010 metais vienintelis „Naftos grupės“ akcininkas A. Urbutis, pasinaudodamas uošvio A. Vaičiulio ryšiais su J. Aušra, sudarė valstybei nuostolingą sutartį, pagal kurią „Naftos grupė“ įgijo išskirtines sąlygas perkrauti naftos produktus per „Klaipėdos naftos“ terminalą.
Ikiteisminį tyrimą dėl galimai nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimo, dokumentų suklastojimo, patikėto didelės vertės svetimo turto pasisavinimo, sukčiavimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pradėjo 2010 metų rugpjūtį. Atliekant tyrimą, buvo suimti „Naftos grupės“ vadovai, tačiau jie vėliau už užstatą paleisti į laisvę.
Klaipėdos apygardos teismo sprendimas per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.