Ž.Pavilionio teigimu, pagal korporatyvinio valdymo gaires, „Lietuvos energijos“ stebėtojų tarybą sudaro 5 nariai. Iš jų – 3 nepriklausomi atstovai, 2 – vienintelės įmonės akcininkės Finansų ministerijos atstovai.
Tačiau yra informacijos, kad dalis stebėtojų tarybos narių nepaskirti, nes galimai neatitiko nepriekaištingos reputacijos reikalavimų.
„Mes norime, kad finansų ministras tai patvirtintų ar paneigtų ir paaiškintų, kodėl susiklostė tokia situacija. Taip pat prašome jo atsakyti – ar naujoji „Lietuvos energijos“ stebėtojų taryba yra paskirta visos sudėties“, – sako Ž. Pavilionis.
Būtent stebėtojų taryba vaidina svarbų vaidmenį skiriant valdybą ir naują generalinį direktorių, todėl labai svarbu, kad ji būtų visos sudėties ir nepriekaištingos reputacijos.
„Atkreiptinas dėmesys, kad generalinį direktorių planuojama skirti skubiai, net nelaukiant, kol bus iki galo suformuota stebėtojų taryba ir neskelbiant konkurso.
Tad, jei „Lietuvos energijos“ generalinį direktorių ruošiamasi skirti be konkurso, kas ruošiasi priimti toki sprendimą, kiek tokio sprendimo priėmime dalyvauja pats gen. direktorius Dalius Misiūnas, kaip tai atitinka Vyriausybės deklaruotus skaidraus bendrovių valdymo bei Ekonominio bendradarbiavo ir plėtros organizacijos valstybės valdomų įmonių gerosios praktikos principus?“ – klausia L. Kasčiūnas
Pasak parlamentarų, vadovų kaita viešajame sektoriuje ir jų skyrimas viešojo konkurso būdu leidžia užtikrinti didesnį valstybės įmonių valdymo skaidrumą ir nepriklausomumą, depolitizuoti vadovų atranką, užkirsti kelią atsirasti ilgalaikiams jų ryšiams su politikais.