Atsinaujinančios energijos sprendimus diegianti bendrovė „Modus energija“ bei Suomijos nekilnojamojo turto (NT) investicijų ir valdymo įmonė „Technopolis Lietuva“ įgyvendino pavyzdinį energetinės partnerystės projektą. Viliamasi, kad jis paskatins žaliosios energetikos plėtrą Lietuvoje.
„Modus energija“ tikisi, kad tokios elektrinės paplis, nes iš pastatų savininkų jos nereikalaus jokių investicijų ir tuo pačiu sudarys galimybes siūlyti nuomininkams žalią elektros energiją.
„Verslo susidomėjimas ekologiškos elektros energijos sprendimais Lietuvoje didėja. Įmonės, kurios savo veikloje vadovaujasi tarptautiniais standartais, žaliosios energijos naudojimą vertina kaip vieną iš būdų stiprinti savo veiklos tvarumą ir socialinę atsakomybę. Todėl tai, ką įgyvendinome šiandien, gali tapti svarbiu ateities energetikos modeliu.
Nenuostabu, kad pirmuoju tokio projekto partneriu tapo suomiško kapitalo biurų miestas „Technopolis“ – Suomija ir Skandinavijos šalys mums jau daugelį metų yra sąmoningo pasirinkimo ir atsakomybės prieš gamtą pavyzdžiu“, – teigia bendrovės „Modus energija“ direktorius Nikolaj Martyniuk.
„Siekdami geriau atitikti savo nuomininkų – pasaulyje gerai žinomų kompanijų – lūkesčius, nusprendėme ant savo pastatų stogo įdiegti modernią saulės elektrinę.
Susidomėjimas naudoti žaliąją elektros energiją šiuo metu labai didelis visuose mūsų grupės valdomuose biuruose ne tik Lietuvoje, bet ir Suomijoje, Norvegijoje, Estijoje, Rusijoje, todėl į tvarumą ir efektyvumą orientuotiems sprendimams daug dėmesio ketiname skirti ir ateityje. Tikimės, kad sklandus bendradarbiavimas su „Modus energija“ suteikia tvirtą pagrindą ilgalaikei partnerystei“, – sako „Technopolis Lietuva“ vadovė Lina Paukštė.
Iki šiol dalis biurų pastatų investuodavo į saulės jėgaines patys, tuo tarpu „Modus energija“ ir „Technopolis Lietuva“ sukūrė unikalų bendradarbiavimo modelį.
„Modus energija“ veiks kaip nepriklausoma žaliosios energijos tiekėja, kuri investavo savo lėšas į jėgainės statybas, o „Technopolis Lietuva“ suteikė leidimą jėgainę įrengti ant stogo bei tiekti žaliąją elektros energiją jos pageidaujantiems nuomininkams. Toks modelis reiškia, kad bet kuris didesnio pastato savininkas galės be jokių investicijų užtikrinti žaliosios energijos tiekimą savo nuomininkams.
Ant „Technopolio“ biurų miestetyje esančio pastato BETA stogo įrengta 70 kW galios fotovoltinė saulės jėgainė yra prijunta prie biurų pastato elektros tinklo ir elektros energiją tiekia tiesiogiai į jį. Ši elektrinė galės patenkinti iki 5 proc. viso verslo centro elektros energijos poreikių, likusi dalis bus tiekiama iš įprasto elektros tinklo.
Skaičiuojama, kad per metus ši elektrinė pagamins apie 65 tūkst. kWh elektros energijos ir padės sutaupyti apie 36 t anglies dvideginio, kuris būtų išskirtas į atmosferą tokį elektros kiekį gaminant kieto kuro elektrinėse.
Biurų pastate veikiančioms bendrovėms pirkti ekologišką elektros energiją bus siūloma už konkurencingą kainą.
„Tai pirmas tokio pobūdžio žalios elektros energijos tiekimo projektas Lietuvoje, ir tikiuosi, kad „Technopolis“ taps tuo geruoju pavyzdžiu, į kurį artimiausioje ateityje stengsis orientuotis kiti biurų centrai ir įmonės“, – aiškino N. Martyniuk.
Nepriklausoma žaliosios elektros energijos tiekėja tapusi „Modus energija“ aktyviai veikia Lietuvos ir Baltarusijos rinkose bei planuoja tolimesnę plėtrą Europos regione. „Žaliąją energiją vertiname kaip tvarų, konkurencingą ir ateityje dominuosiantį būdą gaminti elektros energiją. ES yra išsikėlusi tikslą, kad iki 2030-ųjų net 27 proc. visos sunaudojamos energijos būtų išgauta iš atsinaujinančių šaltinių“, – aiškina N. Martyniuk.
„Modus energija“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Modus group“.