Nuo liepos ESO pradės gauti duomenis iš visų elektros skaitiklių, įdiegtų išmaniosios apskaitos bandomojo projekto dalyviams.
ESO Paslaugų tarnybos direktorė Dalia Andrulionienė sakė, kad įgyvendinti šį projektą įpareigojo Europos Sąjunga (ES).
„Europos Sąjunga mus įpareigojo išbandyti savo šalyje šį projektą - įvertinti jo naudą. Tuo pačiu stebime situaciją ir kitose šalyse, nes norime perimti iš jų gerosios patirties. Nes kai kuriose iš jų skaitikliai jau montuojami masiškai“, – sakė D.Andrulionienė.
Jos teigimu, šis projektas suteiks ir ekonominės naudos, mažiau bus ir žmonėms rūpesčių.
„Kokia šio projekto nauda? Juk kiekvienam žmogui svarbi gyvenimo kokybė ir ekonominė nauda.
Klientai, kurie turės šiuos skaitliukus, nebevaikščios kas mėnesį prie skaitiklio – jiems nebereiks fiksuoti duomenų. Žmonės gaus popierinę arba elektroninę sąskaitą su nurodytais elektros energijos suvartojimo duomenimis ir mokesčio dydį. Tad jiems tereikės sumokėti už elektrą“, – dėstė ESO Paslaugų tarnybos direktorė.
Naujieji skaitikliai ne tik taupo žmonių laiką, bet teikia ir nemenkos ekonominės naudos.
Vartotojai galės stebėti, kiek kas valandą suvartojama elektros. Todėl netruks paaiškėti, kokiu paros metu jų būste prietaisai sunaudoja daugiausia šios energijos.
„Nuo liepos vartotojai galės pasirinkti naują tarifų planą, -- išmanųjį tarifą, kuris turės keturias laiko zonas. Naktinis ir rytinis tarifai bus daug mažesni nei dabartiniai. Vadinasi, žmonės, keisdami savo įpročius, kuo daugiau buitinės technikos prietaisų galės įjungti vakarais ar rytą, kai tarifai yra mažiausi. Ir taip galės sutaupyti elektros energijai skirtų pinigų“, – teigė D.Andulionienė.
Išmanieji skaitikliai - visiems
Žmonės patys negali savanoriškai dalyvauti projekte. Mat kol kas projektas diegiamas pagal tam tikrus kriterijus atrinktose jungtyse.
„Vartotojai teiraujasi, ar jie patys gali įsigyti išmaniųjų skaitiklių. Planuojame šiemet rudenį pasiūlyti mokamą paslaugą, kad klientai, kurie pageidauja, kad ir jų būste būtų sumontuoti tokie skaitikliai - kurie nenorės laukti, kol projektas pasieks ir jų namus, galės tokią paslaugą užsisakyti“, – paaiškino D.Andrulionienė.
Koks už tai bus mokestis, dar neaišku. Šiuo metu jis dar nėra apskaičiuotas.
Bandomieji skaitliukai diegiami nuo balandžio mėnesio galo. Jie įdiegti Vilniuje, Šiauliuose, Alytuje, Šilutėje, Trakuose, Lentvaryje ir Varėnoje.
„Turėdami metinį šio projekto rezultatą ir matydami klientų įpročių pokyčius, mes galėtume daryti išvadas apie visą mūsų klientų bazę. Kol kas atsiliepimų dar negali būti, nes visas projektas prasidės tik liepą“, – pridūrė D.Andrulionienė.