„Bet kuri žmogaus veikla turi tiesioginį poveikį aplinkai. Mums dėmesys gamtai ir priemonių mažinti šį poveikį paieška jau yra savaime suprantama ir neatsiejama darbo dalis. „LitPol Link“ linija eina per išskirtinio kraštovaizdžio vietoves, todėl nuo pat linijos planavimo pradžios buvo aišku, kad siekis išvengti arba sumažinti poveikį aplinkai bus mūsų prioritetas net ir pabaigus visus statybos darbus“, – sakė „Litgrid“ Perdavimo tinklo departamento direktorius Vidmantas Grušas.
Su Lietuvos ir Lenkijos jungties poveikio aplinkai monitoringo programa galima susipažinti „Litgrid“ internetinėje svetainėje, skiltyje apie „LitPol Link“.
Pagal programą, ateinančius trejus metus bus stebimos specialios zonos, kur nustatyta esant vertingų gamtinių buveinių ar retų augalų rūšių. Papildomai bus atliekami elektromagnetinio lauko tyrimai tose trasos dalyse, kur elektros perdavimo linija eina netoli gyvenamųjų ir visuomenės paskirties patalpų.
Ypatingas dėmesys bus skiriamas retoms roplių ir varliagyvių rūšims. Manoma, kad „LitPol Link“ linijos apsaugos zonose gali gyventi 11 varliagyvių ir šešios roplių rūšys. Monitoringo metu bus nustatomos jų radaviečių buveinių būklė, individų skaičius.