Konkurencijos taryba: Šiauliai diskriminavo šilumos gamintojus

2015 m. kovo 31 d. 16:57
ELTA ir lrytas.lt inf.

Šiaulių miesto savivaldybės tarybos

Daugiau nuotraukų (1)
Ekspertų vertinimu, Šiaulių miesto tarybos sprendimai, sustabdę šilumos ūkio plėtrą iki Nacionalinės šilumos ūkio plėtros programos patvirtinimo, privilegijavo „Šiaulių energiją“ ir diskriminavo nepriklausomus šilumos gamintojus.
KT neįtikino savivaldybės argumentai, kad konkurenciją ribojantys sprendimai buvo priimti, vykdant Lietuvos Respublikos įstatymus: anot KT, jokie šiuo metu galiojantys įstatymai, susiję su šilumos ūkiu, nenustato teisės savivaldybei priimti sprendimus, ribojančius nepriklausomų šilumos gamintojų patekimą į šilumos gamybos rinką. Dauguma jų kaip tik skatina konkurenciją šilumos gamybos srityje ir atitinka viešąjį interesą. Šių metų kovo 27 d. įsigaliojusi Nacionalinė šilumos ūkio plėtros programa taip pat skatina konkurenciją vartotojų naudai.
„Savivaldybių gan dažnai deklaruojamas siekis „apsaugoti vartotojus“ dažniausiai tėra prastai slepiama baimė įsileisti konkurenciją ten, kur dešimtmečius karaliauja savivaldybės įmonės. Taip vartotojai yra „saugomi“ nuo konkurencijos teikiamos naudos, o neretai tik dotacijų dėka gyvuojančios savivaldybių įmonės – nuo bankroto“, – pranešime spaudai cituojamas KT pirmininkas Šarūnas Keserauskas.
Savivaldybės sprendimai, KT nuomone, sukūrė skirtingas konkurencijos sąlygas ūkio subjektams, norėjusiems dalyvauti Šiaulių miesto šilumos gamybos rinkoje, ir panaikino konkurenciją joje.
Dėl nepagrįsto savivaldybės delsimo ir Šilumos ūkio įstatymo bei Nacionalinės strategijos nuostatų nepaisymo kai kurie nepriklausomi šilumos gamintojai buvo priversti stabdyti šilumos gamybos ir pardavimo Šiauliuose planus ir jau pradėtus veiksmus. Tuo tarpu savivaldybės valdoma „Šiaulių energija“ ir toliau turėjo galimybę aktyviai dalyvauti Šiaulių šilumos ūkio atnaujinimo procese.
KT atkreipė dėmesį ir į tai, kad skirtingų konkurencijos sąlygų šilumos gamybos rinkoje sudarymas negali būti pateisinamas investicijų grąža. Tai yra pažymėjęs ir Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, nurodydamas, kad savivaldybės, spręsdamos investicijų grąžos klausimus, neturėtų sudaryti skirtingų konkurencijos sąlygų.
Šiaulių miesto savivaldybė per vieną mėnesį nuo nutarimo paskelbimo įpareigota panaikinti konkurenciją ribojančius tarybos sprendimus.
Tyrimas dėl konkurenciją ribojančių miesto tarybos sprendimų buvo atliktas gavus UAB „GECO-Taika“ pranešimą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.