Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) patvirtino bendrovės „Lietuvos dujų tiekimas“ siūlymą pirmąjį 2015 m. pusmetį palikti stabilius dujų tarifus. O taip pat ir elektros kainas.
Gyventojai, kurie dujas vartoja maisto ruošai, už vieną kubinį metrą gamtinių dujų kitų metų pradžioje mokės 2,28 lito (0,66 euro). Šildantys savo būstą gamtinėmis dujomis už vieną kubinį metrą ir toliau mokės 1,45 lito (0,42 euro). Per metus suvartojantys daugiau kaip 20 tūkst. kubinių metrų dujų už kubinį metrą ir toliau mokės 1,42 lito (0,41 euro).
Pastovioji tarifo dalis už gamtines dujas kitais metais taip pat nesikeis. Turintys dujines virykles kas mėnesį mokės po 1,95 lito (0,56 euro). Tiems, kurie gamtinėmis dujomis šildosi savo būstą, pastovioji tarifo dalis ir toliau sudarys 13,76 lito (3,99 euro) per mėnesį.
„Nepaisant kitais metais pastebimai didėsiančių dujų transportavimo sąnaudų bendrovei pavyko išlaikyti stabilias dujų kainas visiems buitiniams vartotojams“, - pranešime spaudai cituojamas „Lietuvos dujų tiekimo“ generalinis direktorius Mantas Mikalajūnas.
Nuo galimo tarifų didėjimo, augant dujų transportavimo kaštams, Lietuvos vartotojus apsaugojo pingantys naftos produktai ir dėl to mažėjanti dujų importo kaina.
„Lietuvos dujų tiekimas“ klientams savo kainodaroje kitais metais ir toliau taikys kompensaciją už 2013 m. ir 2014 m. pirmuosius keturis mėnesius galiojusias dujų kainas.
Dujų kaina buitiniams vartotojams pastebimai sumažėjo nuo šių metų liepos. 2014 m. pirmąjį pusmetį kintamoji tarifo dalis gyventojams buvo gerokai didesnė. Turintys tik dujines virykles už kubinį metrą mokėjo 2,67 lito (0,77 euro), o šildantys savo namus – 1,87 lito (0,54 euro).
Tuo tarpu elektros energijos kaina buitiniams vartotojams mažės 1,2 cento, skaičiuoja elektros skirstymo bendrovė „LESTO“. Tai jau patvirtino ir VKEKK.
„Pagal patvirtinimą, nuo kitų metų buitiniams klientams elektros energijos kaina mažės 2,6 proc., arba apie 1,2 cento.
Verslui persiuntimo paslauga mažės 10 proc.“, - penktadienį sakė „LESTO“ generalinis direktorius Aidas Ignatavičius.
Anot jo, galutinė komercinių vartotojų mokama kaina priklausys nuo jų pasirinkto elektros tiekėjo.
„Negalime pasakyti galutinės kainos verslo klientams, nes dauguma jų turi nepriklausomus tiekėjus ir galutinę kainą nulemia
tai, už kiek nepriklausomi tiekėjai susitaria su verslo klientais, kad bus patiekiama elektros energija“, - aiškino A. Ignatavičius.