„Šių metų pradžioje buvo ypač palankios sąlygos vėjo energetikai – pūtė stiprus vėjas. Taip pat prie tokio ženklaus gamybos augimo prisidėjo ir jėgainių parkų plėtra, tobulėjančios technologijos“, – sako Lietuvos vėjo elektinių asociacijos (LVEA) direktorius Saulius Pikšrys.
LVEA duomenimis, 2013 m. vidutinis visų Lietuvoje veikiančių vėjo jėgainių parkų naudingumo koeficientas buvo 27,1 proc. Naujausių jėgainių naudingumo koeficientas 2014 m. pirmą ketvirtį pasiekė 34 proc., o kai kurių parkų, kurie bus statomi 2014-2016 m., jis viršys 40 proc. LVEA prognozuoja, kad tai lems ženklų elektros gamybos iš vėjo apimčių augimą.
S. Pikšrio teigimu, siekiant, kad vėjo energetikos plėtra Lietuvoje ir toliau vyktų sklandžiai, reikia padidinti maksimalią leistiną sausumos vėjo jėgainių galią bent iki 850 MW, o taip pat sudaryti sąlygas jėgainių jūroje statybai.
Pagal dabar šalyje galiojančius teisės aktus visų šalies jėgainių sausumoje bendra galia gali siekti daugiausiai 500 MW. Šis kiekis jau paskirstytas žemiausią energijos kainą pasiūliusioms įmonėms per aukcionus, kurie vyko 2013 m.
Praėjusiais metais, lyginant su 2012 m., elektros iš vėjo gamyba Lietuvoje pasiekė didžiausią augimą tarp Baltijos šalių – 11,6 proc.
Lietuva yra įsipareigojusi ES iki 2020 m. pasiekti, kad 23 proc. šalyje suvartojamos elektros sudarytų energija, gaunama iš atsinaujinančių šaltinių.