Bandomasis KCB darbo procesas truko 72 valandas. Per šį laikotarpį KCB veikė pagal specialiai sudarytą grafiką. Eksploatavimo taisyklės numato, kad elektrinių ir katilinių bandymai yra užbaigti, kai pagrindiniai įrenginiai be pertraukos išdirba būtent 72 valandas pilna apkrova, projekte numatytais garo parametrais, deginant pagrindinį kurą, įrenginiams dirbant nuolat ar paeiliui.
Laikantis garantinių įsipareigojimų buvo atlikti ir kitokio pobūdžio KCB tyrimai: išmatuotas keliamo triukšmo lygis, oro taršos emisija. Taip pat išmatuoti šiluminiai ir generuojamos galios parametrai. Tokio tipo eksploataciniai testai atliekami vieną kartą baigus statybos darbus ir patvirtina užsakovui, kad įrenginys atitinka techninėje specifikacijoje nurodytas sąlygas.
Gauti rezultatai parodė, kad KCB taršos emisijos normų neviršija, šiluminiai ir į tinklą atiduodamos galios bandymai taip pat atitinka kontrakto technines sąlygas. Pradėjus veikti KCB, taršos matavimai bus atliekami nuolat. Visus aplinkos pokyčius fiksuos prie kamino sumontuota stacionari taršos monitoringo sistema. Šiuo metu vykdomi baigiamieji projektiniai darbai ir intensyviai ruošiamasi statybos užbaigimo procedūroms.
„Džiaugiamės, kad kombinuoto ciklo blokas išlaikė pirmąjį rimtą egzaminą. Tai buvo svarbiausias ir baigiamasis nuo vasario mėnesio vykusios bandymų programos testas. Tikimės, kad patyrusių mūsų specialistų eksploatuojamas objektas ir ateityje dirbs be didesnių sutrikimų“, - sakė „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius Dalius Misiūnas.
Naujas 455 MW Lietuvos elektrinės blokas yra didžiausias ir svarbiausias „Lietuvos energijos“ vykdomas projektas. Objektą kartu su partneriais Lietuvoje statė ispanų koncernas „Iberdrola Ingenieria y Construccion, S.A.U.“.
Planuojama, kad KCB, kurio efektyvumas sieks daugiau nei 58 proc., galės pagaminti elektros energijos, kuri patenkintų apie 20-25 proc. šalies poreikio. Veikdamas KCB sunaudos 30 proc. mažiau gamtinių dujų negu senieji elektrinės blokai.