Atsižvelgdamas į Lietuvos žemdirbių bendruomenės nuogąstavimus dėl nesąžiningos konkurencijos, nutarimą komitetas priėmė bendru sutarimu.
Nutarimu siūloma Vyriausybei nepritarti susitarimui ir prisijungti prie blokuojančios valstybių narių mažumos ES Taryboje, siekti susitarimo peržiūros, užtikrinant sąžiningą konkurenciją, žemės ūkio sektoriaus tvarumą bei nepriekaištingą ES standartų laikymąsi.
Taip pat KRK pateikė Ministrų kabinetui konkrečius siūlymus dėl tolesnės derybų pozicijos formavimo. Tarp jų – draudimas į ES rinką patekti produktams, kurių sudėtyje yra ES uždraustų medžiagų arba jų gamybos ar auginimo procese naudojamos ES uždraustos medžiagos, taip siekiant apsaugoti aukštus maisto saugos standartus ir užtikrinti sąžiningas sąlygas ES ūkininkams.
KRK taip pat siūlo Seimo Europos reikalų ir Užsienio reikalų komitetams, svarstant ir tvirtinant šalies poziciją dėl ES ir „Mercosur“ prekybos susitarimo ES Taryboje, įtraukti žemdirbių bendruomenės atstovus ir atsižvelgti į Kaimo reikalų komiteto pateiktą sprendimą.
ELTA primena, kad penktadienį Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen pranešė, kad ES ir keturios „Mercosur“ aljanso šalys pasirašė prieštaringai vertinamą prekybos susitarimą, kuriam nepritarė Prancūzija ir daugelis europiečių ūkininkų.
Ratifikavus susitarimą, ES galės lengviau eksportuoti automobilius, mašinas ir farmacijos produktus į Pietų Ameriką.
Savo ruožtu Brazilija ir jos kaimynės galės su mažesniais apribojimais europiečiams parduoti mėsą, cukrų, ryžius, medų, sojų pupeles ir kitus produktus.
Sutartimi siekiama panaikinti daugumą importo mokesčių tarp ES ir „Mercosur“ ir sukurti didžiulę laisvosios prekybos zoną, apimančią daugiau kaip 700 mln. vartotojų.
Prancūzija siekia sandorį blokuoti; jai neseniai pradėjo antrinti ir Lenkija. Italija, Austrija ir Nyderlandai taip pat išsakė abejonių.
„Mercosur“ vienija 4 Pietų Amerikos valstybes – Braziliją, Argentiną, Paragvajų ir Urugvajų.