Pavyzdį matė vaikystėje
1200 hektarų augalininkystės ūkyje vyras augina javus, rapsus, žirnius, pupas, posėlį, per žiemą laiko ražienas, taip dirvą apsaugodamas nuo erozijos.
Kaip prisiminė V. Čėsna, jo kelias ūkininkavimo link prasidėjo matant tėvų pavyzdį. Kolūkio laikais jie augino karves ir kiaules. Tuomet, dar būdamas vaikas, Virginijus jiems padėjo. Vėliau, kolūkiui suirus, tėvelis pradėjo rimčiau ūkininkauti, o Virginijus po truputį prisijungė, nors svajonės būti ūkininku, kaip pasakojo pašnekovas, neturėjo.
Ūkininkas dalijosi, jog, net aplankius niūriausioms mintims, joms nepasidavė, todėl dabar drąsiai sako, jog ūkininkavimas – jo gyvenimo būdas ir hobis. „Kartais nusibosta, atrodo, viską mesi. Tuomet pagalvoju: „O ką aš tuomet daryčiau?“ Pravažiuočiau pro savo laukus, matyčiau, jog visi dirba, o aš ne. Kaip tada atrodytų?“ – svarstė pašnekovas.
Paklausus, kokių savybių reikia ūkininkaujant, vyras ilgai nesvarstęs pateikė atsakymą ir pasidalijo patarimais: „Pradėjus dirbti, svarbu tą daryti iki galo, nemesti pusiaukelėje. Būna, žmogui nepasiseka, nes žemės ūkyje retai būna taip, kad viskas sektųsi. Vieni metai būna geri, kiti – nuostolingi, reikia kantrybės, taip pat svarbu, jog darbas patiktų, jį mylėtum“, – kalbėjo pašnekovas.
Įvardijo svarbiausias savybes
Vyras įvardijo iššūkius, su kuriais ūkininkaujant tenka susidurti. Sudėtingiausi – sausra ir liūtys.
Darbai ūkyje tęsiasi visus metus: žiemą remontuojama ir pavasariui ruošiama technika, vežami, tvarkomi grūdai, pavasarį ir vasarą – sėja, purškimai ir kiti darbai.
Paklaustas, ar ūkininkaujant lieka laisvo laiko, vyras išskyrė pagrindinį elementą, nuo kurio viskas priklauso: „Jeigu tinkamai susidėlioji darbus, nesiblaškai, net ir sezono įkarštyje įmanoma rasti laiko savo ir darbuotojų poilsiui. Viskas priklauso nuo planavimo.“
Ko reikia ūkininkavimo sėkmei? Pašnekovo žodžiais, jei nieko nedarysi, nieko ir nebus. O jei ir nepasiseks, svarbu skaityti informaciją, domėtis, kaip ūkininkauja kiti, išlikti smalsiam, tuomet šansų yra, bet jei žmogus visuomet galvos: „aš viską žinau geriausiai“, tuomet sėkmė mažai tikėtina.