Kolekcijoje – itin reta rūšis
P. Grigalionio pasididžiavimas – povinis baltauodegis karvelis.
„Šis baltauodegis – vienintelis Lietuvoje. Tai itin reta ir imantrios priežiūrios reikalaujanti veislė. Žinoma, Lietuvoje yra prastesnių šios veislės rūšių, tačiau būtent tokį povinį baltauodegį turiu tik aš, kuo ir didžiuojuosi“, – šypsena papuošė veisėjo veidą.
Pasak Povilo, šios veislės karvelį buvo labai sunku atsivežti.
„Trejus metus vokiečio prašiau, kad parduotų. Šiaip ne taip pavasarį atsivežiau šį gražuolį“, – savo atkaklumu ir sėkme džiaugėsi P. Grigalionis.
Pripažinimas parodose
Pasvalietis aktyviai dalyvauja karvelių parodose, drąsiai demonstruoja savo retų veislių kolekciją.
„Šiauliuose dalyvauju mažesnio masto parodose, taip pat pasirodau ir Kaune, kur dažnai suvažiuoja karvelių šeimininkai iš visos Lietuvos. Taip pat ruošėmės tarptautinei šimtmečio parodai, kur buvo eksponuojami ir vaikų piešiniai. Visa Europa buvo nustebusi, kad tarp lietuvių yra tokių entuziastų, kad jie gali suorganizuoti tokias parodas“, – kalbėjo P. Grigalionis.
Iš parodų Povilas grįžta ne tuščiomis.
„Kol kas iš visų parodų, kuriose dalyvavau, parsivežiau bent po vieną apdovanojimą. Šiemet Lenkijoje dešimtyje nominacijų užėmiau pirmą vietą. 2018-aisiais Danijoje labai sužavėjau stebėtojus savo aukštaitiškomis burbulėmis, – pasakojo karvelių šeimininkas ir pridūrė: – O parodoje iš viso buvo 15 tūkstančių balandžių.“
Vienas iš tikslų, dalyvaujant tarptautinėse parodose – supažindinti užsieniečius su lietuviškomis karvelių veislėmis.
„Norime parodyti, kokių veislių yra Lietuvoje. Tą irgi labai vertina stebėtojai – kai žmonės iš skirtingų šalių atsiveža tai, ką galima pamatyti tik jų tėvynėje“, – kalbėjo Povilas.
Povilo sūnus Robertas irgi dalyvauja karvelių parodose.
„Tiek Varšuvoje, tiek Kaune Robertą pripažino jauniausiu karvelių šeimininku. Labai didžiuojuosi sūnumi“, – džiaugėsi Povilas.
Neįprastas hobis
P. Grigalionio teigimu, karvelių laikymas ir veisimas anksčiau buvo kur kas populiaresnis.
„Manau, kad anksčiau karveliais užsiimdavo daugiau žmonių. Pamenu, tai kaimynai, tai draugai kažkiek laikydavo. Dabar visiems atrodo, kad „balandis yra balandis“ ir nieko čia labai įdomaus. Iš tiesų, žmonės klysta – kai pradedi užsiimti šiuo hobiu, labai daug sužinai apie gamtą ir net supranti, kad balandis gyvena beveik kaip žmogus. Karveliai turi ir savo vidinių dramų, kovų, „kaprizų“. Ir tai įdomu stebėti iš šono“, – nuoširdžiai atviravo Povilas.
„Šiuo metu pažįstu tik kelis žmones, kurie bent domisi karveliais. O tarp jaunimo laikančių karvelius yra tik keli – Kaune ir Šiauliuose. Sudėtinga su šio hobio paklausa, bet tikiuosi, kad ateityje kažkas pradės domėtis ir turės tokių veislių, kad duotų mums, senbuviams, „į kaulus“ parodose“, – juokaudamas tęsė Povilas.
Pasvalietis pridūrė, kad stengiasi populiarinti savo hobį.
„Pravedu edukacijas vaikams, parodau, kokie visgi įdomūs šie balandžiai. Taip pat vykstu po Pasvalio ir Panevėžio mokyklas, kviečiu vaikus piešti karvelius parodoms, įsteiginėjam prizus. Labai svarbu skatinti jaunimo susidomėjimą karveliais ar kitais su gamta susijusiais hobiais“, – rūpestį pareiškė Povilas.
Į pagalbą – šeima
Povilui prižiūrėti karvelius padeda sūnūs Robertas ir Tomas.
„Aplink Panevėžį laikau tuos karvelius, kurie reikalauja daugiau darbo. Todėl dažnai būnu čia, kad pasirūpinčiau šiais mažyliais. Čia pat ir laikau retesnes veisles, kurios šiek tiek „išlepusios“. O sūnūs Pasvalyje prižiūri tuos karvelius, kurie nereikalauja tokio ypatingo rūpesčio. Šeima tikrai man padeda“, – šypsojosi balandžių augintojas.
Pats veisėjas šį hobį puikiai derina su darbu.
„Pagal individualią veiklą esu apdailininkas. Labai geras užsiėmimas, kadangi dirbu laisvu grafiku ir galiu prisiderinti prie savo karvelių. Jiems visada randu laiko, nes nesu prisirišęs prie tradicinio darbo. Tai mane gan džiugina, nes šį hobį paveldėjau iš senelio, todėl karvelių auginimas man labai svarbus“, – laikraščiui „Tėvynė“ komentavo Povilas.