„Lego“ konstruktoriai: kaip rasti rečiausius ir vertingiausius?

2024 m. gruodžio 18 d. 16:00
„Lego“ – tai gerokai daugiau nei tik vaikų žaidimas. Sėkmingai užkariavę suaugusiųjų širdis bei mintis, šie konstruktoriai tapo ir kolekcionierių gyvenimo dalimi. Ir ne veltui – juk per ilgus dešimtmečius jie tikrai užsitarnavo mylimo prekių ženklo ir produkto vardą, ne vienam keliantį nostalgiją.
Daugiau nuotraukų (4)
Tikriesiems „Lego“ gerbėjams galimybė kolekcionuoti taip mylimus konstruktorius atrodo itin viliojanti. Tačiau atrasti rečiausius, riboto leidimo gaminius gali būti sudėtinga. Kur jų ieškoti? Į ką atkreipti dėmesį? Kas lemia didžiausią konstruktorių vertę? Šiame straipsnyje atsakysime į šiuos aktualius kolekcioneriams klausimus.
1. Sužinokite, kas „Lego“ konstruktoriams suteikia vertę
Prieš pradedant vertingiausių „Lego“ konstruktorių paieškas, verta išsiaiškinti, kas jiems suteikia vertės. Iš esmės, tai keli faktoriai.
Ribotas leidimas. „Lego“ retkarčiais pristato riboto leidimo konstruktorius, dažniausiai skirtus paminėti tam tikrą progą, sukaktį ar partnerystę su kitu prekių ženklu. Būtent šie gaminiai beveik visuomet tampa itin trokštami vos juos išpardavus tradicinėse prekybos vietose.
Nutraukta gamyba. Vos „Lego“ nutraukus konkretaus rinkinio gamybą, jo pasiūla tampa ribota, tačiau paklausa išlieka tokia pati arba ima augti. Konstruktorių, kurių gamyba jau nutraukta, vertė nuolat auga dėl jų stygiaus rinkoje.
Išskirtinumas. Konstruktoriai, sukurti bendradarbiaujant su kitais prekių ženklais, tokiais kaip „Lego Star Wars“, „Marvel“, „Harry Potter“ ir kitais, dažniausiai yra itin trokštami „Lego“ gerbėjų. Juk abiejų prekių ženklų gerbėjai trokšta turėti bent dalelę šios partnerystės savo namuose.
Figūrėlės. Kai kurios retos konstruktoriaus figūrėlės antrinėje rinkoje išsiskiria itin aukšta kaina. Tai ypač akivaizdu tuomet, kai specifinės figūrėlės buvo išleistos tik su konkrečiu konstruktoriumi ar pasižymi unikaliomis savybėmis.
Versijos kolekcionieriams. „Lego“ retkarčiais išleidžia būtent kolekcionieriams skirtus konstruktorius, pavyzdžiui, „Lego Star Wars Ultimate Collector's“ rinkinys. Tokie rinkiniai dažniausiai yra didesni, labiau intriguojantys, neretai vadinami ekspertiniais. Kai kurie jų, nutraukus gamybą, buvo parduoti už itin dideles sumas.
Istorinė vertė ir nostalgija. Seniau sukurti konstruktoriai, pavyzdžiui, 1980-ųjų ar 1990-ųjų gamybos, gali būti verti itin didelių sumų, jei yra tinkamai išlaikyti, o detalės – nepamestos. Tokie rinkiniai kaip „Lego Castle“ ar pirmieji „Lego Pirates“ yra vertingi ne tik dėl savo amžiaus, bet ir dėl nostalgijos, kurią sukelia jau suaugusiems žaidėjams.
2. Sekite „Lego“ naujienas ir stebėkite žaidėjų bendruomenę
Žinoma, kad atrastumėte vertingiausius konstruktorius, reikia aktyviai sekti „Lego“ naujienas, tendencijas ir bendruomenės veiksmus. Tapkite „Lego“ fanų grupių ir diskusijų forumų nariu. Interneto puslapiuose, tokiuose kaip „Brickset“ ir „Euribricks“ rasite visą reikalingą informaciją apie būsimus „Lego“ konstruktorius, taip pat apie tuos, kurių gamyba jau nutraukta. Tai padės jums užčiuopti bendruomenės pulsą ir geriau suprasti vieno ar kito rinkinio svarbą ir vertę rinkoje.
Ne mažiau svarbūs šiam tikslui yra ir socialiniai tinklai bei su tuo susiję „YouTube“ kanalai. Jie padės jums visas su „Lego“ susijusias naujienas sužinoti pirmiausia, o taip pat ir suprasti gerbėjų nuomonę bei įvertinimus.
„Lego“ turi ir išskirtinę VIP programą, kuri yra visiškai nemokama. Užsiregistravę gerbėjai čia gali rinkti taškus įsigydami konstruktorius, naujausius gaminius įsigyti pirmieji ir išgirsti įvairiausias „Lego“ kūrėjų naujienas. O bene svarbiausia yra tai, kad priklausydami VIP programai galėsite ir riboto leidimo konstruktorius įsigyti gerokai anksčiau už kitus.
Renginiai – ne mažiau svarbi „Lego“ bendruomenės gyvavimo dalis. „Brickworld“, „BrickCon“ ir kiti panašūs renginiai yra puiki proga susitikti su kitais „Lego“ gerbėjais, įsigyti retus konstruktorius ir netgi susipažinti su gaminių kūrėjais. Nepamirškite, kad tai – ne tik vaikams, „Lego“ tarp suaugusiųjų yra ne mažiau populiarus.
3. Apsipirkite: kur rasti rečiausius „Lego“ konstruktorius?
Rasti retus „Lego“ rinkinius tikrai nelengva – tai reikalauja ir kruopštumo, ir kūrybiškumo. Mes retų rinkinių rekomenduojame pirmiausia ieškoti įvairiausiuose skelbimų portaluose bei susijusiose socialinių tinklų grupėse. Privatūs pardavėjai ten parduoda beveik viską, kam namuose nebelieka vietos. Tarp šių daiktų gali pasitaikyti ir senesnio leidimo konstruktorių. Juk ne visi supranta jų vertę.
Žinoma, jei norite lengvesnės paieškos su garantuotu rezultatu, pasikliaukite kitų „Lego“ gerbėjų parduodamais konstruktoriais. Tiesa, jie tikrai kainuos žymiai brangiau.
Taip pat puiki vieta ieškoti netikėtai vertingų daiktų yra įvairiausios naudotų daiktų parduotuvės ar blusturgiai. Juose tikrai galite rasti riboto leidimo, itin retų ar jūsų šalyje niekuomet net nepardavinėtų konstruktorių.
Neretai verta pasidairyti ir po individualias žaislų parduotuves. Nors „Lego“ suaugusiems ten tikrai nerasite, vaikams skirtų produktų gali pasitaikyti.
4. Ką vertei reiškia kokybė?
„Lego“ konstruktoriaus kokybė tiesiogiai lemia jo vertę. Kolekcionieriams, siekiantiems savo kolekcijoje turėti tik maksimalios vertės gaminius, verta įsigyti naujus konstruktorius vos šiems pasirodžius rinkoje ir saugoti juos originalioje dėžutėje, šios net neišpakavus. Neatidaryti, idealios būklės rinkiniai praėjus keliems dešimtmečiams išsiskiria unikalia verte.
Tačiau jei renkatės konstruktorių įsigyti iš kito naudotojo, būtinai atkreipkite dėmesį į šiuos aspektus:
  • Dėžutės būklė. Net jei konstruktorius buvo išpakuotas, puikiai išlaikyta dėžutė gali padėti išlaikyti jo vertę. Kolekcionieriai vertina pakuotes su minimaliomis dėvėjimo žymėmis;
  • Instrukcija. Originali instrukcija, išlikusi konstruktoriaus dėžutėje, taip pat suteikia jam vertės;
  • Pilna sudėtis. Būtinai įsitikinkite, kad konstruktoriui netrūksta nei vienos detalės. Na, o jei jau įsigijote nepilną žaidimą, užsukite į tokius puslapius kaip „BrickLink“, kur galite rasti ir pakeisti pavienes trūkstamas dalis.
Na, o naujus „Lego“ konstruktorius galite išsirinkti ir įsigyti elektroninėje parduotuvėje Senukai.lt.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.