1979 m. sukurta veiksmo figūrėlė, kuri niekada nebuvo oficialiai išleista parduotuvėse, tapo vertingiausiu kada nors aukcione parduotu vintažiniu žaislu ir sulaukė galutinio pasiūlymo už kurį galima įsigyti trijų miegamųjų namą su dviem voniomis daugelyje Jungtinių Valstijų miestų.
Raketomis šaudanti Boba Fett veiksmo figūra, sukurta pagal „Žvaigždžių karų“ galvažudžių modelį, anoniminio pirkėjo Dalase nupirkta už 525 000 JAV dolerius (apie 488 000 eurų), paskelbė „Heritage Auctions“.
Tai išstūmė Barbę iš pirmosios vietos, kurią ji užėmė nuo 2010 m., kuomet legendinės lėlės versija su tikrų deimantų karoliu buvo parduota „Christie's“ aukcione už 302 500 JAV dolerius (apie 281 000 eurų).
Tai nišinė kolekcionavimo sritis, kuri pasak ekspertų gali būti ne tik pelninga, bet ir neskaidri, nes daugelis brangiausių sandorių įvyksta privačiai. Be to, ši rinka yra nestabili ir dėl to, kad ją valdo sentimentai ir nostalgija. Tie, kurie užaugo žaisdami su ankstyviausiomis veiksmo figūromis aštuntajame ir devintajame dešimtmetyje, dabar turi pinigų išleisti kai kuriems žaislams, kuriuos turėjo arba kurių negalėjo turėti, vaikystėje.
„Mano amžiaus žmonės turi pakankamai pajamų, kad galėtų pasakyti: „Aš noriu tos 100 dolerių vertės Rembo figūrėlės, noriu tos 400 dolerių vertės „Hot Toys“ ar „Žvaigždžių karų“ figūrėlės arba, ei, aš noriu 525 000 dolerių vertės Boba Fett figūrėlės. Taigi žmonės, kurie su ja užaugo subrendo tiek, kad šiems dalykams gali išleisti tikrų pinigų“, – sako „Heritage Auctions“ veiksmo figūrų ir žaislų siuntų direktorius Justinas Caravouliasas.
Ir nors ta sena žaislų dėžė spintos gale, pilna sudaužytų He-Man, Betmeno ir Barbės lėlių, beveik neabejotinai nebus verta tiek, kiek Boba Fett, šiandien suaugusieji vis dažniau renkasi žaislus sau.
Ši figūrėlė buvo Amerikos žaislų gamintojo „Kenner“, kuris pardavinėjo populiarius žaislus, kaip „Žvaigždžių karai“ ir „Betmenas“, kūrinys. Pagal reklamą kiekvienam, pateikusiam įrodymą, kad įsigijo keturias „Žvaigždžių karų“ veiksmo figūrėles, buvo pažadėta išsiųsta Boba Fett figūrėlė su raketų paleidimo įtaisu ant nugaros.
Tačiau gamintojas galiausiai nusprendė pritvirtinti plastikinę raketą prie žaislo, nes ji kėlė pavojų vaikams užspringti.
Nors raketomis šaudantys žaislai nebuvo išsiųsti paštu, nemažai jų buvo išsaugoti įmonės darbuotojų, kol bendrovė sunaikino savo atsargas. Žaislų pardavėjas Brianas Rachfalas apskaičiavo, kad tarp senovinių žaislų kolekcininkų ir mėgėjų apyvartoje yra apie 100 įvairių tipų raketomis šaudančių modelių.
Skirtingai nei vaizduojamojo meno ar juvelyrikos, mados vertybės, kolekcinių veiksmo figūrėlių rinka yra tik kelių dešimtmečių senumo, nes veiksmo figūros egzistuoja tik nuo septintojo dešimtmečio vidurio.
Parengta pagal CNN inf.