„Ši palata paruošta būtent tokiems sudėtingiems atvejams ir tikimės, kad šiuo šventiniu laikotarpiu ji liks tuščia“, – savo feisbuko puslapyje rašo skubios pagalbos skyriaus medikai.
Keletas faktų apie saugos diržus:
Saugos diržas paskirsto energiją (kuri kyla smūgio metu) per tvirčiausias kūno dalis – pečių lanką, krūtinės ląstą, dubenį.
Teisingai užsegtas saugos diržas turi eiti per pečius, krūtinės ląstą ir dubenį, o ne kaklą ar pilvą.
Neteisingai užsegtas saugos diržas, einantis per minkštas kūno dalis, smūgio metu gali sukelti rimtus sužalojimus gyvybiškai svarbioms kaklo struktūroms, pilvo organams.
Kodėl vaikams iki 135 cm ūgio būtinos papildomos priemonės automobilyje?
Vaikų skeletas dėl gausesnio kremzlinio audinio būna elastingesnis ir daugiau energijos perduoda vidaus organams, tad patyrus traumą vaikams dažnesni galvos smegenų, plaučių, širdies ar kt. organų sužalojimai.
Mažesniems nei 135cm ūgio vaikams, nesant kėdutės ar paaukštinimo, saugos diržas eina per kaklą ar net veidą, o autoįvykio metu dėl smūgio jėgos diržas gali sužaloti gyvybiškai svarbias kaklo struktūras.
Netinkamai pritvirtinta automobilinė kėdutė smūgio metu gali atitrūkti nuo įtvirtinimų ir lemti sužalojimus ar net mirtį.
Kėdutėje netinkamai prisegus mažamečius, pakankamai neįtempus diržų, šie autoįvykio metu gali išslįsti iš kėdutės ir patirti rimtų sužalojimų.
Ir pabaigai – 2021 metų Lietuvos statistika:
97,9 proc. transporto priemonių vairuotojų segi saugos diržus
Tik 62,4 proc. automobilio gale sėdinčių keleivių segi saugos diržus
85,5 proc. vaikų yra vežami specialiose automobilinėse kėdutėse, tačiau tik 68,6% yra teisingai prisegti.
Saugių kelionių ir jaukaus švenčių stalo!