Išsiruošėte į kelionę, tačiau susirgo vaikas – jei žinosite šiuos patarimus, išvengsite tūkstantinių nuostolių

2023 m. rugpjūčio 1 d. 10:00
Kelionė užsakyta, lagaminai suruošti, tačiau vaikui pakilo temperatūra – su tokia realybe susiduria dažna, mažylius auginanti, šeima. Išties, kelionės planus gali sujaukti ne tik vaiko liga prieš pat skrydį ar kelionės metu, bet ir vieno iš šeimos narių trauma, neplanuotai prarastas jungiamasis skrydis.
Daugiau nuotraukų (7)
Specialistai primena: norint išvengti netikėtumų ar neplanuotų išlaidų, nusipirkus kelionės bilietus, išsyk svarbu pasirūpinti ir kelionės išlaidų draudimu – jo privalumus vertina vaikus auginančios šeimos, tačiau jis gelbsti ne tik juos: nuo nelaimių neapsaugotas nė vienas.
Kad netektų patirti finansinių nuostolių dėl atšauktos kelionės, pavėlavimo į skrydį ar jungties praradimo, drauge su medicininių išlaidų draudimu rekomenduojama įsigyti ir kelionės išlaidų draudimą.
Neišskrenda dėl įvairių priežasčių
Kaip pastebi draudimo bendrovės „If“ asmens draudimo produkto vadovė Lina Aidukevičienė, kelionės išlaidų draudimas populiariausias būtent tarp šeimų su mažais vaikais. Šią draudimo paslaugą dažnai renkasi ir žmonės, keliaujantys už Europos ribų, į egzotines šalis ir nenorintys rizikuoti, jei pavėluotų į jungiamąjį skrydį, arba šis neįvyktų.
„Esminė kelionės draudimo sudedamoji yra būtinosios medicininės pagalbos draudimas, tačiau norint kelionės metu jaustis ramiau, dažnai apsidrausti tik nuo šios rizikos nepakanka. Papildomai pasirinkus kelionės išlaidų draudimą, jausitės ramiau dėl nenumatytų įvykių“, – sako L. Aidukevičienė.
Gana dažnas atvejis, kuomet dėl vaiko ligos vienas iš tėvų atšaukia kelionę. Nuostoliai tokiais atvejais gali svyruoti nuo 500 eurų iki 2000 eurų vienam asmeniui. Pinigus galima susigrąžinti ir už iš anksto apmokėtą nakvynę, transporto bilietus, suplanuotas ir jau apmokėtas veiklas.
Keliautojų realybė – vėlavimas ar prarastas skrydis
Atostogų sezonu nemaža dalis keliautojų susiduria su vėluojančiais, atidedamais ar neįvykstančiais skrydžiais. Kartais, keliautojams pavėlavus išskristi dėl lėktuvo gedimo, prastų oro sąlygų, nespėjama į jungtinius skrydžius. Net ir tokioje, atrodo, beviltiškoje situacijoje yra išeitis.
Draudimo bendrovės „If“ atstovė prisiminė atvejį, kuomet keliautojui, pakeliui iš Indijos į Lietuvą, dėl prastų oro sąlygų buvo atšauktas pirmasis skrydis, todėl jis nespėjo į likusius. „Žmogus patyrė nemenkų nuostolių: teko įsigyti naujus kelionės bilietus, susimokėti už papildomas nakvynes. Kadangi klientas buvo apsidraudęs, nuostoliai jam buvo atlyginti“, – pasakojo L. Aidukevičienė.
Kaip rodo bendrovės statistika, panašiais atvejais keliautojai vidutiniškai patiria apie 300–500 eurų nuostolių, susijusių su nepanaudotomis nakvynėmis ar papildomomis išlaidomis joms. Taip pat pasitaiko įvykių, kuomet keliautojui skrydžių bendrovės nepasiūlo alternatyvų, todėl tenka pirkti naujus kelionės bilietus.
Kitu atveju dėl oro sąlygų buvo atšauktas moters skrydis iš Vilniaus. Jai pasiūlytas skrydis iš Rygos, laiko iki jo buvo likę apie 3–4 val. Klientė surizikavo spėti išsinuomotu automobiliu nuvykti iki Rygos oro uosto. Laimei, ji spėjo į reisą, o draudimo bendrovė atlygino neplanuotas išlaidas. Vidutinės išlaidos panašiais atvejais siekia nuo 150 iki 500 eurų.
Kelionės nutrūkimas
Jei tenka skubiai nutraukti kelionę, pavyzdžiui, išgirdus žinią apie artimojo žmogaus netektį, sunkią ligą ar kelionėje įvykus nelaimei, atsakingai pasirinktas draudimas taip pat padeda išvengti nemenkų nuostolių.
L. Aidukevičienė pasidalijo situacija, kuomet, išvykęs slidinėti, klientas dar pirmą atostogų dieną nukrito ir susilaužė raktikaulį. Kelionę teko nutraukti ir grįžti gydytis į Lietuvą. Išmokos panašiais atvejais svyruoja nuo 300 iki 1600 eurų.
„Įsigiję kelionę, apsidrauskite ir galėsite būti ramūs dėl nenumatytų situacijų. Svarbu nepamiršti – kelionės išlaidų draudimas pradeda galioti po 3 dienų nuo kelionės draudimo poliso įsigijimo dienos. Taigi, geriausia apsidrausti iš karto, tik pradėjus planuoti kelionę, ir jos ramiai laukti.
Sykiu norėčiau akcentuoti, kad prieš kelionę svarbu ne tik pasirūpinti kelionės draudimu, bet ir įsigilinti, kokiais atvejais jis galios. Keliaujant gali nutikti įvairių netikėtumų, ir draudimas nėra šimtaprocentinė apsauga nuo jų visų, todėl būtinai rekomenduojame susipažinti su draudimo sąlygomis, draudžiamaisiais ir nedraudžiamaisiais įvykiais, aprašytais draudimo taisyklėse.
Esant papildomiems klausimams, susisiekti su draudimo bendrovės konsultantais, kurie patikslins rūpimą informaciją. Tiksliai žinodami nuo ko esate apsaugoti, galėsite atostogų metu jaustis ramiau“, – pabrėžė pašnekovė.
Apsidrausti – internetu
Apsidrausti lengvai ir greitai galima internetu if.lt. Tereikia, pasirinkus kelionės draudimą, pasirinkti ir dominančias papildomas rizikas, pavyzdžiui, kelionės išlaidų draudimą.
Svarbu, jog kelionės išlaidų draudimas galioja pasirinktos sumos ribose. Tai reiškia, kad draudimo bendrovė atlygins faktiškai patirtus nuostolius, bet ne didesnius nei kelionės išlaidų draudimo suma.
Draudžiantis internetu, galima pasirinkti reikalingą kelionės išlaidų draudimo sumą. Svarbu atkreipti dėmesį, kad pasirenkama draudimo suma yra vienam keliautojui. Tai reiškia, kad jei draudimą perkate dviem keliautojams ir pasirinkote 300 eurų draudimo sumą, jūsų bendra draudimo suma yra 600 eurų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.