„Mergaite Betmeno veidu“ praminta mažylė gyja: atsivėrė emocinės žaizdos

2023 m. liepos 15 d. 16:55
Lrytas.lt
Luna Tavares-Fenner gimė 2019 m. kovo 7 d. ir jos nuotraukos greitai apskriejo pasaulį. Viso pasaulio žiniasklaida ją pavadino mergaite „Betmeno veidu“ dėl tamsaus apgamo, kuris dengė didelę veido dalį.
Daugiau nuotraukų (12)
Nė viena ultragarso nuotrauka nerodė tamsios dėmės ant kūdikio veido, tad tai buvo staigmena ir tėvams, ir medikams, rašo portalas boredpanda.com. Gydytojai netrukus išsiaiškino, kad apgamas yra ne tik neįprastas veido bruožas, bet ir pavojinga grėsmė mergaitės gyvybei. Paaiškėjo, kad tai itin reta odos liga, vadinama įgimtais melanocitiniais apgamais.
Tai reta liga, kuria serga tik 1 proc. žmonijos gyventojų ir tik nedaugeliui apgamai būna tokie dideli ir tokioje matomoje vietoje. Manoma, kad nėštumo metu mamai sutriko melanocitų procesas, todėl ant veido dukrai atsirado tamsi dėmė.
Floridoje (JAV) gimusiai mažylei reikėjo atlikti daugybę operacijų, kad būtų pašalintas apgamas, bet gydytojų nuomonės labai išsiskyrė, todėl Lunos tėvai nusprendė ją gydyti Rusijoje. Būtent šioje šalyje darbuojasi tokių apgamų gydyme besispecializuojantis gydytojas. Jis pasiūlė ne tokią agresyvią operaciją ir jo atlikti tyrimai parodė tris su Lunos būkle susijusias vėžio formas. Tai paskatino tėvus nieko nelaukti, o imtis gydymo.
Iki dvejų metų mergaitė jau buvo patyrusi šešias operacijas su pertraukomis, skirtomis gydymui ir poilsiui. Medicininis gydymas pasirodė sėkmingas užkertant kelią galimam odos vėžiui. Tačiau keturmetės kelionė į išgyjimą dar nesibaigė, nes laukia estetinės operacijos.
Tėvai pripažįsta, kad ilgas gydymas svečioje šalyje labai pakeitė mergaitę – ji nemoka užmegzti ryšio su kitais žmonėmis
„Nuo mažens Luna turėjo susidoroti su išankstinėmis nuostatomis ir patyčiomis dėl savo fizinės būklės. Dėl to socializacija jai tapo sudėtinga ir mes siekėme psichologinio gydymo, kad ją paremtume. Tapo akivaizdu, kad jos būklė nuolat trukdo jos socialiniam vystymuisi ir padarė didelę įtaką elgesiui su ja“, – sako mergaitės mam Caroline Fenner.
Kadangi dabar grįžti į Rusiją neįmanoma, tėvai pasirinko alternatyvius gydymo būdus, kurie padėtų mažiau susidaryti randams.
Pati mergaitė žvelgdama į veidrodį džiaugiasi, kad apgamas darosi vis mažiau matomas. Tėvai Carolina ir Thiago sukūrė svetainę, kurioje kiekvienas galėjo paaukoti jų dukrai – hwww.ajudealuna.com.br. Joje galima ne tik tiesiogiai paaukoti norimą pinigų sumą, bet ir įsigyti spalvingą skudurinę lėlytę, kurios veido bruožai yra panašūs į Lunos. Visi surinkti pinigai skiriami mergaitės procedūroms ir sveikatai.
Mama Caroline parašė knygą apie Lunos istoriją ir pristatė ją gimtojoje Brazilijoje. Netrukus ji bus išversta į anglų kalbą.
„Tai ne tik mūsų ir Lunos gyvenimo istorija. Tai įspėjimas visuomenei, kuri tiek daug tyčiojasi ir daro išankstines nuostatas, labai įskaudina tiek daug žmonių!“, – apie knygą sako mama.
Mama taip pat sukūrė Lunos instagramo paskyrą „Luna.Love.Hope“, kuri sulaukė 377 tūkst. sekėjų, kurie palaiko šeimą šioje sunkioje kelionėje. 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.