Kaip perkant internetu pasirinkti tinkamą avalynę vaikams: gydytoja, auginanti du vaikus, ir kineziterapeutė turi svarbių patarimų

2023 m. balandžio 27 d. 19:30
Vienerių sūnų ir trejų metų dukrą Kopenhagoje auginanti gydytoja doktorantė Aivara Urbutė avalynę vaikams renka atsakingai: batai turi būti ne tik patogūs, kokybiški, atsparūs vandeniui, bet ir lengvai apsiaunami – šis kriterijus Skandinavijoje vienas svarbiausių.
Daugiau nuotraukų (24)
Svarbūs keli dalykai
Aivara Urbutė, „Žemiau Bambos“ įkūrėja, dalijasi patikrinta informacija apie žmogaus kūną ir sveikatą, nėštumą, gimdymą ir iššūkius po jo. Jos patirtį papildo kūdikių ir vaikų kineziterapeutė Miglė Datenytė „Žemiau bambos“ organizuojamuose kursuose po gimdymo veda užsiėmimus apie kūdikių raidą ir mankštas.
Batų vaikams Aivara dažniausiai ieško elektroninėje parduotuvėje Boozt.com, nes čia mėgstamiausius skandinaviškus prekių ženklus randa itin geromis kainomis, o avalynės pasirinkimas tiek avalynės mažyliams, tiek didesniems vaikams labai platus.
Vyresniems, jau savarankiškai vaikštantiems, vaikams, tinkamiausi batai su užsegamu vienu ar dviem lipdukais. Viskas tam, kad vaikas galėtų pats nusiauti batukus, o vėliau, įgudęs, juos savarankiškai apsiauti.
Bene populiariausia avalynė, kurią Aivara renkasi ir savo vaikams, prekės ženklų „Bisgaard“, „En Fant“, „Ecco“, „Angulus“.
Populiariausi guminiai batai – „Viking“, „Hunter“, „Bisgaard“. Jie ne tik išvaizdūs, tačiau išties patogūs.
Pašnekovė primena: renkantis avalynę vaikams, labai svarbu išsirinkti tinkamą dydį, galbūt, užsakyti kelių dydžių batų ir juos namuose pamatuoti – taip kur kas mažiau streso nei eiti į parduotuvę su vaikais.
Norint išmatuoti pėdos dydį galima žaidžiant su vaikais nupiešti ją ant lapo: po to pamatavus centimetrus lengva pirkti internete. Labai svarbu, kad avalynė būtų ir kokybiška, ir patogi, ypač nuolat judančiam ir nenustygstančiam vaikui.
Kriterijų avalynei – ne vienas
Kūdikių kineziterapeutė Miglė Datenytė tėvams, kurie ieško batukų mažyliams, primena, jog dar nevaikštantiems vaikams rekomenduojami nebent tapukai, renkantis kuriuos ypač svarbu pakankamai vietos kojų pirštams, kad kūdikiams būtų lengviau atsispirti, bandyti žengti pirmuosius žingsnius.
Boozt.com galima rinktis atskirą kategoriją „kūdikių batukai“: mažyliams skirtuose batuose pritaikyta avalynės keltis ir užsegimai (vadinamieji pre-walkers), o pradėjus vaikščioti rinktis iš kategorijos „vaikiški batukai“ (beginner shoes).
Mokytis vaikščioti geriausia basomis, kad stiprėtų kojų raumenys, tačiau kartais, ypač lauke, tiks pirmieji batai. Taisyklės perkant juos panašios: pakankamai vietos pirštams ir nestoras, lankstus padas.
Visgi auksinė taisyklė, kurios kūdikių kineziterapeutė pataria laikytis – batų kūdikiams neauti, nebent lauke, kuo daugiau laiko leisti judėti basomis.
Miglė pritaria Aivarai: didesniems mažyliams kasdienai puikiai tinka sportiniai batai, odiniai aulinukai, taip pat basutės. Geriausias pasirinkimas – uždaros basutės, kuriose pakankamai vietos kojų pirštams.
Žinoma, svarbus tvirtas užkulnis: jis neturi būti kietas, bet pakankamai tvirtas, kad čiurna būtų stabili, kulnas nekryptų į šonus. Padas lankstus, ypač priekinė jo dalis, kad mažyliui būtų lengva judėti ir pakankamai storas dėl amortizacijos.
Renkantis atviras basutes reikėtų labiau saugoti mažylį, kad nesusižeistų, į batus neprikristų akmenukų ar daug smėlio.
Guminė avalynė tinkama paplūdimiui, lyjant, bet ne kasdienai. Saugesnis variantas – sportiniai batai, kurie neperšlampa.
Aivara savo vaikams renkasi vaikams odinius laisvalaikio tipo batelius, kurie atitinka visus kriterijus, todėl pakanka turėti juos vienus.
TOP svarbiausi patarimai perkant batus internetu:
1. Atsakingiausias darbas – išsimatuoti kūdikio ar vaiko pėdą: paimti popieriaus lapą, apibrėžti vaiko pėdą, pažymėti pirštų ir kulno pabaigos taškus, išmatuoti ilgį nuo vieno iki kito taško.
2.Renkantis internetu svarbu žiūrėti vidinį padą, kad jis būtų bent pusę centimetro ar centimetru didesnis nei kūdikio ar vaiko pėda. Visuomet stebėti vaiko pėdą: jei ji didesnė, platesnė, galbūt, reikėtų rinktis batus, kuriuose dar daugiau vietos pirštams, su reguliuojamais raišteliais, lipdukais, kad būtų patogiau.
3. Atkreipti dėmesį į padą: kad nebūtų per kietas, lengvai lenktųsi priekinė pėdos dalis, geriausia guminis padas.
4. Kad formuotųsi vaiko savarankiškumas, batai turėtų būti ne tik patogūs tėvams, bet ir vaikui – jis galėtų mokytis pats apsiauti, užsisegti.
Miglė pataria perkant batus internetu įvertinti, kad užkulnis atrodytų tvirtas, padas nebūtų visiškai kietas, vidpadis tinkamai išmatuotas, rinktis vaikišką avalynę iš patikimų specializuotų gamintojų, tuomet galima drąsiai savarankiškai rinktis batus.
Parduotuvėje Boozt.com jau atrinktas puikių prekių ženklų asortimentas vaikams, todėl pirkdami ten – neapsiriksite.
„Nuo tinkamo pėdos formavimosi priklauso būsima vaiko laikysena. Parinkus tinkamus batus, vaikui pakankamai daug laiko namuose leidžiant basomis, tikėtina, jog laikysenos problemų ateityje pavyks išvengti.
Pasirinkus netinkamą avalynę, ateityje gresia įvairūs sutrikimai, patologijos“ kojų deformacijos, didėja plokščiapėdystės rizika. Tinkamai parinkti batai – labai svarbūs bendrai vaiko sveikatai, ypač laikysenai“, – apibendrino pašnekovė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.