– Pirmiausiai papasakokite, kas yra emocinio gydymo rinkinys „Cute Cure“?
– „Cute Cure“ sudaro žaismingos gyvūnėlių formų pakuotės įvairių tipų vaistams. Tai savanoriška iniciatyva, kurią vystėme pastebėjusios, kad iki šiol tai niekur nebuvo padaryta – tai pirmas toks rinkinys, skirtas vaikų emociniam gydymui Europoje, o gal net ir pasaulyje. „Cute Cure“ rinkinys skirtas medikamentinį gydymą praskaidrinti emociniu gydymu, įtraukti meno terapijos elementų, sudominti vaiką, paversti tai žaismingu procesu.
– Kokiems medikamentams tai tinka?
– „Cute Cure“ rinkinį sudaro 12 skirtingų pakuočių, kurios tinka lašelinėms, švirkštams, tabletėms ir miltelių pavidalo vaistams. Norime pabrėžti, kad šios pakuotės skirtos ne tik medikamentams – į gyvūnėlio formos išklotinę galima paslėpti ir daržoves, vaisius arba skanėstus. Skatiname suaugusiuosius pažiūrėti į šį procesą kūrybiškai ir paversti gydymą įdomiu žaidimu.
Tam sukūrėme ir lipdukų sistemą – kaskart atlikus tam tikrą gydymo procedūrą (sulašėjus lašelinei, išgėrus vaistus ar suvalgius sveiką užkandį), vaikas gauna lipduką su nauja super galia. Norime, kad gydymas vaikui būtų lyg žaidimas ir savo super herojaus stiprinimas.
– Kaip kilo mintis?
– Prieš kelis metus gulėjau ligoninėje ir savo kailiu patyriau, ką reiškia ilgą laiką būti toje aplinkoje. Pagalvojau – jei net man, suaugusiam žmogui, šioje aplinkoje yra taip sunku emociškai, tai ką turėtų jausti vaikas?
Suvokus šią liūdną realybę, man kilo idėja į ligoninės aplinką ir gydymo procesą įnešti daugiau spalvų, sukurti istoriją, kuri padėtų gyti ne tik kūnui, bet ir sielai. Juk labai svarbu kaip jaučiamės gydymo proceso metu – jei mus kausto baimė ir stresas, tikiu, kad ir kūnas gyja daug sunkiau.
– Kiek laiko ją įgyvendinote?
– Idėja kilo kažkur prieš penkerius metus. Kadangi tai analogų aplink neturintis projektas, viską pačios kūrėme nuo nulio. Kruopščiai gludinome idėją, ieškojome vizualinės kalbos, kuri būtų priimtina ir suprantama įvairaus amžiaus vaikams.
Laikui bėgant prie projekto jungėsi vis daugiau žmonių. Konsultavomės su visų projektui aktualių sričių specialistais – gydytojais, meno terapijos specialistais, pakuočių konstruktoriais, ekologijos konsultantais. Norėjome sukurti produktą, kuris iš tikrųjų būtų visapusiškai naudingas visuomenei.
– Kokiais etapais viskas vyko?
– Etapų buvo daug ir jie nuolat kito, nes pakuotės sprendimai ir eiga keitėsi. Pradžioje buvome sukūrę visai kitokį prototipą, kuris turėjo visai kitą veikimą, bet teko ne vieną idėją išmesti į šiukšliadėžę.
Pradžioje bandėme suprasti tėvų, gydytojų ir psichologų poreikį šiam produktui. Vėliau vystėme pakuotės struktūrą, iliustracijos stilių, spalvas, konstrukcijos sudėtingumą, analizavome ir pridėjome meno terapiją ir lipdukų apdovanojimo sistemą. Kiekvienas dalykas apgalvotas maksimaliai.
– Laimėjote pasaulinį apdovanojimą už gražiausią dizainą – papasakokite, kaip pasisekė tokio pasiekti?
– NAPA apdovanojimai – tai ne tik grožio konkursas. Tarptautinė teisėjų komanda vertino projekto funkcionalumą, idėjos unikalumą, ekologiškumą, išpildymą. Manau, kad buvome pastebėti dėl to, kad tai visiškai naujas konceptas. Niekas tokio iki šiol nebuvo sukūręs.
Susilaukėme daug komplimentų ne tik iš dizaino profesionalų, bet ir medikų, vaikų tėvų – jie buvo sužavėti idėjos paprastumu ir genialumu. Tam, kad tai pasiektume ir projektą išpildytume iki paskutinės smulkmenos – įdėjome labai daug sunkaus darbo.
– Kas toliau? Kaip vyks produktų plėtra?
– Šiuo metu vyksta pirmojo tiražo išdovanojimas įvairioms Lietuvos ligoninėms. Norime duoti pirmajam „Cute Cure“ šiek tiek laiko ir pasižiūrėti ar mūsų idėja pasiteisino. Lauksime tėvelių ir ligoninės personalo grįžtamojo ryšio. Jei „Cute Cure“ rinkinys padės vaikams ir juos supantiems suaugusiems praskaidrinti gydymo procesą, tiražą kartosime.
Galbūt plėsimės į kitas šalis – juk vaikų poreikiai visose šalyse panašūs. Šis projektas neturi kalbos – pakuotės universalios. Kūrėme „Cute Cure“ taip, kad jis būtų kuo lengviau pritaikomas ir suprantamas visiems vaikams pasaulyje. Tikimės, kad jis galės pradžiuginti kuo daugiau mažųjų ligoniukų. Tam kad galėtume tęsti veiklą ir bendradarbiauti su ligoninėmis įkūrėme VŠĮ „Cute Cure“, kur norintys galės paremti mūsų veiklą ir leisti šiai idėjai gyvuoti.
– Ar produktai skirti tik gydymo įstaigoms, ar juos galės įsigyti ir fiziniai asmenys?
– Pirmasis leidimas buvo sukurtas kaip dovana Lietuvos ligoninėms. Stebėsime projekto populiarumą – jei bus norinčių rinkinį įsigyti, pasistengsime jį padaryti prieinamu kiekvienam. Jeigu yra norinčių jie drąsiai gali kreiptis į mus ir mes galėsime susitarti su kiekvienu pagal poreikį ir galimybes.
– Kokiose rinkose atsiras šie rinkiniai?
– Kol kas fokuosuojamės į savo pirmuosius „vartotojus“ – Lietuvos vaikus, kurie gavo rinkinį dovanų. Jei sulauksime teigiamo grįžtamojo ryšio, po truputį bandysime pasiekti vis daugiau vaikų ir šeimų visame pasaulyje.
Nenorime plėstis vardan plėtimosi – norime į priekį judėti užtikrintai, vis tobulinant projektą ir įsiklausant į vartotojų lūkesčius bei poreikius.
– Kur visa tai gaminama?
– Viską pagaminome Vilniuje. Esame be galo dėkingi savo kolegai Juozui Baranauskui, kuris padėjo surasti rėmėjus: … „Cute Cure“ vardan kilnaus tikslo sujungia skirtingų sričių atstovus – taip ši idėja vis auga ir tobulėja.
– Ar tai visų jūsų pagrindinis darbas?
– „Cute Cure“ yra projektas, kurį vystėme šalia savo pagrindinių darbų. Visos dirbame skirtingose reklamos ir dizaino srityse, todėl tai buvo lyg visų mūsų talentų apjungimas į visumą. Tikimės, kad vieną dieną tai galės tapti mūsų pagrindine veikla, nes potencialo plėstis ir kurti čia yra labai daug.
– Kiek kompanija „turi“ vaikų? Ar jie įsitraukė į kūrybos procesą?
– Vaikai į mūsų projektą įsitraukia pagal poreikį – jei matome, kad galime tam tikras idėjas formuoti kartu su vaikais – duodame jiems kuo daugiau erdvės pasireikšti. Iki šiol mums talkino Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos (Lukiškių) mokiniai, padedami mokytojos Reginos Stasiūnienės.
Dabar šiuo metu gauname pirmuosius atsiliepimus iš Klaipėdos vaikų ligoninės. Mums siunčia nuotraukas ir medžiagą, esame maloniai nustebinti kad kūrybiški tampa ne tik vaikai, bet ir medikai bei tėveliai. Kai kuriuos lipdukus arba pakuotes panaudoja kitaip ir kūrybiškai. Pvz. užklijavo lipdukus ant binto. Nuostabu! Kiekvienas vaikas individualus, mes nurodome gaires kaip naudoti mūsų pakuotes, bet fantazija ir kūrybiškumas yra neribojami.