„Atsižvelgiant į tai, jog pasirengimas mokyklai kelia daug iššūkių ne tik vaikams, bet ir tėvams, šio laikotarpio aktyvacijoms skiriame ypatingą dėmesį. Siekiame, kad šiuo laikotarpiu organizuojami projektai būtų edukacinio pobūdžio – formuotų vaikams saugaus ir atsakingo elgesio įgūdžius bei patirtis. Praėjusiais metais čia veikė Saugaus eismo mokyklėlė, šiemet čia įrengiame Sveikatos pažinimo akademiją, kurioje per tiesioginį patyrimą žaisdami, stimuliuodami pagrindinius regos, klausos ir lytėjimo pojūčius, vaikai įgis žinių, kaip sudarytas žmogaus kūnas, kokie procesai jame vyksta, aiškinsis, kaip suteikiama pirmoji pagalba ir kodėl svarbu asmens higienos įpročiai“, – teigia PLC „Mega“ valdančios bendrovės „Baltic RED“ rinkodaros skyriaus vadovas Laimis Binderis.
Sveikatos edukologė Daiva Marazienė teigia, kad mokyti vaikus, kaip veikia žmogaus kūnas, tinkamai plauti rankas ar suteikti pirmąją pagalbą, niekada nėra per anksti, ypač, jei šias žinias jie įgyja per patirtis, žaisdami, paties ugdymosi proceso net nepastebėdami.
Sveikatos edukologės teigimu, ikimokyklinio amžiaus vaikus geriausia mokyti, kaip būti atsargiems ir dėmesingiems patiems, o štai pradinukai jau ne tik gali žinoti, ką daryti nusibrozdinus, įsipjovus, perkaitus saulėje, kaip stabdyti kraujavimą, bet ir gelbėti užspringusį draugą, mokėti patikrinti, ar kitas žmogus sąmoningas ir kvėpuoja.
„Kaip laiku ir tinkamai plauti rankas, turėtume žinoti nuo pat mažumės – plaunant rankas su muilu gali būti pašalinama apie 90 proc. bakterijų ir virusų. Tinkama asmens higiena gali padėti išvengti užkrečiamųjų ligų, kurios paprastai itin suaktyvėja vaikams grįžus į darželius ir mokyklas. Taigi artėjant naujiesiems mokslo metams – pats laikas prisiminti, kaip tai daryti“, – rekomenduoja D. Marazienė.
Pasak PLC „Mega“ atstovo L. Binderio, Sveikatos pažinimo akademijoje veiks net septynios skirtingos edukacinių pramogų erdvės ir jos visos bus orientuotos į pažinimą žaidžiant, tyrinėjant ir eksperimentuojant. Čia vaikai galės žaisti ligoninę ar nukentėjusiojo gelbėjimą „Playmobil“ konstruktoriais, naudodami specialias mokomąsias užspringimo ir atspringimo liemenes simuliaciniame žaidime jie imituos užspringusio žmogaus gelbėjimą, mokysis stabdyti kraujavimą iš nosies, sužinos, kokią būtinąją pagalbą reikėtų suteikti nusibrozdinus, įsipjovus, susimušus, kur ir kaip skubiai kreiptis patyrus rimtesnę traumą. Su žmogaus vidaus organais vaikai susipažins lygindami juos tarpusavyje ir mėgindami juos sudėlioti į žmogaus torso modelį. Išsiaiškinti kiek bakterijų slepiasi ant rankų ir kaip jas pašalinti, Sveikatos pažinimo akademijos dalyviai galės eksperimento metu, naudojant UV lempas ir specialų skystį.
„Tikimės, kad pažintis su žmogaus kūnu per pažinimą ir eksperimentus paskatins vaikus būti atsakingesnius ir dėmesingesnius, labiau saugoti save ir kitus ateinančius mokslo metus“, – sako L. Binderis.
Nemokamoje edukacinėje erdvėje „Sveikatos pažinimo akademija“ apsilankyti galima iki rugsėjo 10 d. Čia laukiamos ne tik šeimos su vaikais, bet ir moksleivių ekskursijos ar organizuotos vaikų grupės. Sveikatos pažinimo akademijoje organizuojamos edukacinės veiklos tinkamiausios 4–10 m. vaikams.
Iki rugsėjo 10 d. PLC „Mega“ centrinėje aikštėje veikia ir Sveikatos pažinimo akademijos partnerio edukacinio pramogų centro „CurioCity“ sferinis kino teatras, kuriame bus rodomi edukaciniai filmai „Draugai žmogaus kūno viduje“ ir „Mano organizmas“. Pirmojo filmo žiūrovai sužinos, kaip mūsų kūnas maitinamas deguonimi, kaip akys susijusios su smegenimis, kaip ir kodėl plaka širdis, kokie virusai mus puola. Antrąjį filmą pasirinkę žiūrėti vaikai susipažins su imunine, kvėpavimo ir virškinimo sistemomis, tokiais natūraliais organizmo procesais kaip pilvo pūtimas, žarnyno dujų kaupimasis, lytinis brendimas ir kt.
Bendradarbiaujant su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos fakulteto Anatomijos muziejumi, PLC „Mega“ centrinėje aikštėje taip pat veikia ir žmogaus anatomijos paroda, kurioje bus demonstruojami natūralaus dydžio kaulų, širdies, plaučių ar smegenų muliažai.