– Esate populiarių knygų vaikams autorius. Kaip tapote ir literatūrinio žurnalo „Laimiukas“ vyr. redaktoriumi?
– Sakyčiau, laimingo atsitiktinumo dėka. Tiesa, turėjau apie tai minčių dar prieš pradėdamas rašyti vaikams, tačiau tikriausiai viskam reikia laiko. Reikia ne tik pačiam užaugti iki savo sumanymų, bet kartais ir mokėti išlaukti. Juk būna, jog visai arti tikslo staiga apsisukame ir nusivylę grįžtame atgal. O galbūt tetrūko vieno žingsnio.
– Pasidalinkite trimis pozityviais vyriausiojo redaktoriaus darbo atradimais.
– Nuostabu yra suvesti du skirtingus žmones, kurie iki tol galbūt net nežinojo apie vienas kitą ir jiems bendradarbiaujant sulaukti neįtikėtinai puikių rezultatų – šaunių istorijų ir kvapą gniaužiančių iliustracijų.
Taip pat labai įkvepia atradimo džiaugsmas, kuriuo galima dalintis su visais žurnalo skaitytojais. Kai kurios naujos patirtys ir žinios, sugulančios į žurnalo puslapius, nustebina ir mane patį.
Ir, žinoma, temų bei idėjų gausa, kurias dar norisi įgyvendinti.
– Ar vaikai vis dar skaito popierinius žurnalus? Koks turinys juos labiausiai domina?
– Be abejo, skaito. Žinoma, tiek žurnalai, tiek knygos priverstos konkuruoti su kompiuteriniais žaidimais, išmaniaisiais įrenginiais ir ne visada laimi. Realybė tokia. Tačiau labai daug kas priklauso nuo turinio. Kaip bebūtų – šis privalo sudominti, įtraukti. Tuo pačiu būti konkretus ir pakankamai lakoniškas, nes nuobodžiaujantis vaikas, padėjęs žurnalą į šoną, kitą kartą jo nebeatsivers.
Vaikai šiais laikais – maži suaugusieji. Jie daug žino. Ko nežino – lengvai gali rasti interneto platybėse. Juos vis sunkiau kažkuo nustebinti. Tačiau jei pavyksta – gali manyti, jog savo pasiekei. Ir ta nuostaba bei susižavėjimas yra pati puikiausia paskata ieškoti vis naujų būdų ir formų, kaip tą padaryti vėl. Dėl to kalti ir mes patys, kai kuriuos dalykus laikydami pernelyg įprastais ir nevertais dėmesio, nors vaikui tai gali prilygti supernovos sprogimui.
– Kuo „Laimiukas“ skiriasi nuo kitų žurnalų vaikams?
– Labiausiai tuo, jog kviečia vaikus ne tik žaisti ir linksmintis, bet pirmiausia pamilti skaitymą, lavinti savo vaizduotę, kūrybiškumą, domėtis supančia aplinka ir nepaliauti suaugusiųjų visko klausinėti.
– „Laimiuko“ vaikai neišvys didžiųjų prekybos centrų žurnalų lentynose. Kaip tuomet jis pasiekia vaikus ir kur su juo susipažinti?
– Žurnalą lengvai rasite leidyklos „Nieko rimto“ svetainėje – ten pat jį galėsite pavartyti, o jei patiks – ir įsigyti naujausią numerį ar žurnalo prenumeratą visiems metams. Daugiau informacijos, straipsnių ir naujienų skelbiama internetiniame „Laimiuko“ puslapyje www.laimiukas.com. Taip pat su žurnalu galite susipažinti „Laimiuko“ vadybininkams užsukus į jūsų mokyklą.
– Kiek laiko užtrunka paruošti vieną „Laimiuko“ numerį?
– Sukurti, sudėlioti ir apipavidalinti „Laimiuką“ užtrunka apie du mėnesius. Maždaug tiek laiko, kiek tenka laukti kiekvieno naujo numerio.
– Kokios istorijos, straipsniai ir kitos įdomybės skaitytojų laukia naujausiame gegužės–birželio literatūrinio žurnalo numeryje?
– Oi, jų laukia ir tikrai daug!
Jei visada knietėjo sužinoti, kokiais knygų herojais svajoja būti vaikų knygų rašytojai ir dailininkai – dabar geriausia proga tai išsiaiškinti. Taip pat įsitikinsime koks svarbus ir atsakingas redaktoriaus darbas.
Paulius Juodišius nustebins nebūtomis ir niekam negirdėtomis profesijomis. Jei dar neteko girdėti apie sapnų dizainerio, uraganų gaudytojo, sraigių dresuotojo ar maisto muzikanto profesijas – būtina visa tai pamatyti savo akimis!
Linksmieji „Mokslo makaronai“ pateiks daugybę įdomybių apie meteoritus ir genius. Turėsi puikią galimybę apsilankyti Kaune įsikūrusiame Vaikų literatūros muziejuje. Išmoksi pats prižiūrėti savo augintinį. Atliksi eksperimentą, ko reikia norint išgąsdinti bakterijas ir virusus. Išgirsi, kaip turime saugoti ir mylėti gamtą. Galėsi toliau sekti katino Erkės ir paslaptingojo šešėlio pėdomis. Atrasi šį tą naujo apie savo laikmetį pralenkusį genialųjį Leonardą da Vinčį. Išgirsi daugiau apie dainavimą. Prisiminsi Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istoriją. Rasi šiltą ir jaukią istoriją apie kregždutes. Skambias eiles. Taip pat galėsi sudalyvauti smagiame konkurse.
– Ar turite viziją, kaip šis žurnalas atrodys ateityje?
– Žurnalas keičiasi jau dabar. Nuo šiuolaikiškesnės išvaizdos Laimiuko besišypsančio nuo viršelio iki daugybės šviežutėlių skyrelių, naujų rubrikų, keistų, bet mielų jų vedėjų, eksperimentų, dar neliestų temų, įdomiausių pokalbių su vaikų rašytojais, dailininkais, kitų profesijų atstovais ir dar daugiau. Todėl būkime bičiuliais ir leiskimės į nuotykius drauge!