Ir hobis, ir darbas
Užsukus į internetinį „Algis Crafts“ puslapį net nepagalvotumėte, kad visi šie įstabaus grožio gaminiai gimsta Lietuvoje. Ne dėl to, kad lietuviai nesugeba, bet pirmiausiai atsivers angliška puslapio versija ir tik norėdami galite pasirinkti vokiečių ar lietuvių kalbą. Tik kūrėjo lietuviškas Algio vardas sufleruoja, kad už viso to slypi mūsų tautietis.
Dar smagiau sužinojus, kad tai penkių vaikų tėtis, kartu su žmona Rūta užauginęs arba vis dar auginantis 22-metų Ringailę, 20-metį Rapolą, 18-metę Aistę, 16-kos Ugnę ir dešimties Miglę.
Pirmuosius produktus prekybai Algis pradėjo kurti 2013 metais.
„Pradžioje tiesiog gaminome produktus ir siuntėme užsakovams, ilgainiui atsirado poreikis identifikuotis ir atsirado registruotas prekės ženklas „Algis Crafts“, – lrytas.lt portalui pasakoja vyras, kuriam medžio darbai yra ir pagrindinė veikla, ir hobis viename.
Graviruotus kočėlus A. Kairys sugalvojo kurti dar iki pradėdamas verslą.
„Idėja buvo kilusi prieš metus iki gaminimo pradžios. Pamačius sausainius vis kildavo mintis – o jei būtų galimybė pasigaminti kitokio, savo rašto sausainius, ar tai butu įdomu?“, – šypteli jis.
Vieną tokį natūralaus medžio kočėlą pagaminti užtrunka apie pusvalandį. Jais pirkėjai kočioja ne tik sausainių ar pyragų tešlas, bet ir molio ar modelino gaminius, taip kurdami jau nevalgomus gaminius.
Mugėse nedalyvauja
Kalėdiniais, gamtos ir net personalizuotais raštais puošti kočėlai dažniausiai iškeliauja į JAV, Vokietiją, Prancūziją, Jungtinę karalystę ir Kanadą. Algis taip pat siūlo įsigyti pjaustymo lenteles, solidžius grilio reikmenis, gertuves ar siūlo pagaminti pagal užsakytą dizainą ko tik širdis geidžia.
Lietuvoje jo dirbinių galima nusipirkti nebent internetu, nes jis mugėse nedalyvauja, parduotuvėms gaminių nesiūlo.
„Vis pasvarstome apie dalyvavimą mugėse. Atrodo labai smagiai, galbūt kitais metais susiruošime į Kaziuko mugę“, – žada vyras.
Sunkumų auginant vaikus nepatyrė
Pasidomėjus, kaip sekasi suderinti darbus su tėvyste, Algis juokiasi, kad reikėtų to paklausti visų penkių vaikų.
„Čia kaip pažiūrėsi, nebūtinai darbai kertasi su tėvyste. Gali žmogus visai nedirbti ir vaikais nesirūpinti, nerasti jiems laiko. Manau, tai yra charakterio, požiūrio reikalas. Svarbiausia – tinkamas balansas tarp darbo, šeimos ir pramogų“, – įsitikinęs jis.
Vaikus į dirbtuves jis įsileidžia tiek, kiek jie patys nori, o darbų čia niekada netrūksta. Laiko ir papildomų rankų reikalauja ne tik gamyba, bet ir kiekvieno daikto pakavimas specialioje dėžutėje, išsiuntimas, o kur dar bendravimas su klientais.
Nors penki vaikai daug kam atrodo lyg rimtas iššūkis, pats daugiavaikis tėtis sako, kad apie sunkumus auginant tiek vaikų net ir nepagalvodavo.
„Reikėtų įsivaizduoti, kas būtų, jei būtų du ar trys, kaip būtų tada, bet galvoti „kas būtų jei būtų“ per sudėtinga ir nėra prasmės“, – filosofiškai atsako vilnietis.
Darbuojasi kartu su žmona
Jis džiaugiasi, kad namuose yra nuolatinis judesys lyg seriale „Draugai“.
„Pilni namai. Smagu, vienu metu buvo porą vaikų išvykę ilgesniam laikui, kiti dar kitur, tai kažkaip, atrodo, trūksta žmonių, per tylu“, – juokiasi jis.
Aišku, daug vaikų, daug ir kasdieninių rūpesčių, bet darbų su žmona griežtai neskirsto. Kadangi „Algis Crafts“ darbuojasi ir antra pusė, tai kartu jie visą dieną: „Tik tuo pačiu metu dažniausiai atliekame skirtingus darbus.“
Nors didžioji dauguma vaikų jau peržengė pilnametystės slenkstį, nė vienas dar neparodė iniciatyvos įsilieti į šeimos verslą ar jį perimti.
„Kol kas negirdėjome tokių pageidavimų, kaip bus, laikas parodys“, – nedaugžodžiauja tėtis, kurio kurtus darbus rasite https://algiscrafts.com/.