Apsistumdymai darželio kieme dėl nepasidalinto žaislo ar agresyvus elgesys mokykloje vis dar egzistuoja, bet blogiausia ką galime patarti vaikams – į smurtą atsakyti smurtu. „Nenusileisk“, „Nepasiduok ir trenk atgal“, „Nebūk lepšis“ – tokie tėvų skatinimai kartais ir būna tokio elgesio priežastis. Vaikai nesupranta, kada patarimas „duok atgal“ gali būti panaudotas savigynai.
Tad pirmoji taisyklė tėvams – niekada neskatinti trenkti atgal.
Na, o vaikus V. Podelienė pataria iš anksto išmokyti paprastų taisyklių, kurios padės spręsti kilusius konfliktus šiais trimis žingsniais:
1. STOP
Vaikai agresoriui turi aiškiai parodyti, kad jam jo elgesys nepatinka pasakydami „stop“ ir parodydami rankomis gestą „stop“. Tai gali būti į išorę atsuktas delnas, kuris suprantamas, kaip atsisakymas veltis į konfliktą. Mokykite vaikus šį gestą naudoti visada, kai jiems yra nemalonus kitų elgesys.
2. Atsitraukti
Kitas žingsnis, kurį skatinkite atlikti vaikus – atsitraukti. Ar tikrai verta žaisti su vaiku, kuris mušasi? Ne, todėl geriausia būtų apleisti žaidimo aikštelę ar kitą erdvę, kurioje yra mušamasi.
3. Ieškoti pagalbos
Jei konfliktas baigėsi – gerai, bet jei jis tęsiasi toliau, būtina drąsiai ieškoti pagalbos. Paaiškinkite vaikams, kad auklėtojai ar mokytojai tikrai padės išspręsti situaciją ir reikia nebijoti kreiptis į juos pagalbos.
Daugiau Vaidos patarimų: https://www.instagram.com/ytevai/