Ši lopšinė papildė paramos fondo „Ankstukai“ iniciatyva sukurtą lopšinių rinkinio albumą, skirtą padrąsinti ir palaikyti anksčiau gimusių mažylių šeimas, rašoma pranešime spaudai.
Lopšinė gimė vienu įkvėpimu
Ankstukes auginanti atlikėja E. Puidokaitė-Bruzgulienė, dar žinoma sceniniu vardu Atlanta, sako, kad jau seniai kirbėjo mintis išleisti lopšinių albumą, todėl gavusi paramos fondo pasiūlymą sutiko nedvejojusi. „Lopšinė gimė kartu su išgyvenimais ir patirtomis emocijomis. Joje nugulė jausmai ir mintys, kurias pati norėjau perduoti klausytojams“, – džiaugsmo ir susijaudinimo prisidėti prie „Ankstukų“ iniciatyvos neslepia atlikėja.
Kad kūrybos procesas sukėlė jautrias emocijas, antrina ir prodiuseris Faustas Venckus: „Įrašyti lopšinę visiems kartu buvo paprasta, mūsų požiūriai į kūrinį sutapo. Pats kūrybos procesas buvo sklandus ir nesudėtingas, nes lopšinė tarsi išplaukė natūraliai iš vienos visus apjungusios emocijos.“
Lopšinę sukūrusi žinoma dainininkė, dainų tekstų autorė ir pedagogė Giedrė Kilčiauskienė pasakoja, kad sužinojus, kas atliks lopšinę, nebekilo jokių klausimų: „Kai sužinojau, kad lopšinę atliks Elena, „Miško fėjos sapną buria“ sukūriau vienu ypu, sėdėdama prie pianino savo studijoje. Jau seniai pažįstu šią atlikėją, žinau jos stilių ir diapazoną – kūriau kaip sau, todėl ir pataikiau. Vėliau lopšinę prodiuseris Faustas Venckus apipynė aranžuotėmis“, – kūrybos procesą prisimena G. Kilčiauskienė.
Dabar tvirtina, kad jei turėtų laiko, vienu įkvėpimu sukurtų visą lopšinių albumą. „Gal dėl to, kad pati esu mama. Nors mano dukra jau užaugusi, bet tas jausmas visada gyvas“, – atvirauja lopšinės autorė.
Lopšinė skirta ir tėvams
G. Kilčiauskienė įsitikinusi – kiekviena mama lopšinę dainuoja žinodama, kaip tą daryti geriausiai. Bet labai svarbu, kad lopšinės patiktų ne tik vaikams, bet ir jų tėvams. „Lopšinė, kaip ir visas jų albumas, yra skirtas ne tik vaikams, bet ir mažylių tėveliams.
Gaila, tačiau šiandien vaikams muzika yra kuriama primityvokai – galvojama, kad ji turi būti paprasta. Tokia greit atsibosta tėvams, jie patys jos nebesiklauso. Mūsų tikslas buvo sukurti lopšinę, kurios mielai klausytųsi ne tik mažieji, bet ir tėveliai“, – pasakoja G. Kilčiauskienė.
Lopšinė ypatinga dar ir tuo, kad YouTube platformoje jos įrašą papildys rami ir užliūliuojanti animacija, kurios elementai judės pagal muziką. „Tai visai kitokio formato kūrinys, kuris sudomins net ir pačius nedėmesingiausius klausytojus“, – juokaudama pasakoja E. Puidokaitė-Bruzgulienė. Pati ji su trimetėmis dukterimis turi vakaro ritualą lopšinių klausymuisi. Pasak dvynukių mamos, „Miško fėjos sapną buria“ visada užima ypatingą vietą mažųjų pageidavimo sąraše.
Prodiuseris F. Venckus pasakoja, kad idėja kurti lopšinę ankstukams jį labai įkvėpė ir padrąsino imtis iššūkio išmokti groti nauju muzikos instrumentu. „Mes norėjome, kad lopšinėje skambėtų gyvi instrumentai. Netikėčiausias dalykas, nutikęs man pačiam, kad išmokau groti smuiku tiek, kiek reikėjo įrašyti visai styginių instrumentų partijai“, – nauja patirtimi dalijasi prodiuseris.
Padrąsinimas mažo žmogaus gyvenimo pradžiai
Pati nelengvą ir iššūkiais paženklintą motinystės kelio pradžią išgyvenusi E. Puidokaitė-Bruzgulienė jaučia didelę bendrystę su ką tik šiuo keliu pradėjusiais eiti tėvais. Lopšine ji nori padrąsinti mažųjų tėvelius ir priminti, kad visi sunkumai laikini. „Žinau, ką reiškia būti nežinomybėje, kai atrodo, kad geresnių laikų laukimas niekada nesibaigs. Bet mažyliai paauga ir šeimos gali palikti ligonines, o tada prasideda kitas gyvenimo etapas. Noriu padrąsinti ir palaikyti tėvelius, išgyvenančius šį sunkų periodą. Tebūnie šis kūrinys kaip priminimas ir palaikymas mažo žmogaus gyvenimo pradžiai“, – sako atlikėja.
Jau 10 metų „Ankstukų“ paramos fondas palaiko mažiausius Lietuvos kovotojus – anksčiau laiko gimusius naujagimius ir jų tėvus. Prisijungti prie geradarių būrio galite aukodami www.ankstukai.lt