Panaudokite nedėvimus drabužius
Siuvėja Jurgita Mikelionienė pirmiausia siūlo peržiūrėti spintas. Kartais puošnus, bet nebedėvimas mamos sijonas gali virsti skraiste princui ar princesei, o susitrynęs odinis tėčio ar senelio švarkas – liemene mėgstamam personažui.
„Pasidairykite ir po senelių spintas – ten tikrai galima rasti ką nors originalaus, be to, dažnai namuose guli kokia nors seniai užmiršta audinio atraiža ar užsilikusi sena užuolaida. Įkvėpimo, ką pasiūti vaikams, naudinga paieškoti internete: socialiniame tinkle „Pinterest“ esu mačiusi net ir kaukių su lekalais. Beliks juos išsikirpti iš popieriaus, o paskui perkelti ant audinio. Jei siūti per daug sudėtinga, o rankdarbiai tikrai nėra maloniausias užsiėmimas, iš bet kokios audinio atraižos galima sukonstruoti apsiaustą vaikui – tik iškirpkite skylę galvai. Tai pasiteisina gavus sudėtingesnę užduotį. Tarkime, kai reikia agurko kostiumo, galima paieškoti pigios žalios kepuraitės ir prisiūti prie jos „kotelį“ (mezgančios mamos tikrai greitai tokią apgulančią galvą kepuraitę numegs virbalais), o kostiumą galės atstoti kad ir žalia skraistė“, – siūlo J. Mikelionienė.
Pradėkite nuo galvos aksesuaro
Dažnai vaikai darželio kalėdiniuose spektakliuose nori būti fėjomis, burtininkais, miško žvėreliais ar nykštukais. „Kasmet populiarios zuikio, meškino, katino, peliuko, briedžiuko, vilko kaukės, tad galima arba nusipirkti lankelį su žvėrelių ausytėmis ir sugalvoti, kaip vaiką aprengti, arba lengvai patiems sukonstruoti žaismingą galvos aksesuarą. Reikės seno plaukų lankelio, kietinančio audinio ir norimos medžiagos ar kailiuko. Nusipieškite ausyčių formą ant standaus popieriaus, uždėkite jį ant audinių ir iškirpkite. Pirmiausia pasiūkite audinio įmovą lankeliui, ant jo prisiūsite ausytes. Dažnai kostiumą gali išgelbėti ir žaismingos ten nusipirktos aplikacijos, kurias pritvirtinsite prie drabužėlių“, – pataria siuvėja.
Turėkite namuose karštų klijų, plastikinių tvirtinimo dirželių
Karštus klijus galima panaudoti puošiant kalėdinius vainikus ir karnavalinius kostiumus, o plonyčiai plastikiniai tvirtinimo dirželiai pravers norint priveržti kietesnes detales: „Jei norite kostiumą vaikui papuošti blizgučiais ar žvilgančiomis girliandomis, geriau jas prisiūkite, nes jei vėliau norėsite drabužį dėvėti – nuardysite. Jei naudojate klijus, viską atliksite greitai, tačiau to drabužio be blizgučių jau nebebus galima dėvėti.“
Prie kostiumo tinkantį apavą, pasak siuvėjos, taip pat sukonstruosite nesunkiai: tiks audinio antbačiai. „Išsikirpkite audinio detales, kurios apguls šokių batelių priekį, susiūkite jas, prisiūkite gumytę, kurią bus galima užkabinti už kulno, ir nykštukas ar princesė turės savo batelius“, – siūlo J. Mikelionienė.
Šventinis asortimentas nuolat pildomas
Artėjant šventėms dairomės ne tik dovanų ir skanėstų – norime daugiau kalėdinės nuotaikos įsileisti į namus bei atnaujinti savo ir greitai drabužėlius vis išaugančių vaikų garderobą. Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva sako, kad parduotuvėse prieš šventes rasime ne tik maisto ar buities prekių, bet ir drabužėlių, aksesuarų vaikams.
„Žiemos šventėms papuošite pačius mažiausius šeimos narius – turime puošnių suknelių mergaitėms ir kostiumėlių berniukams. Pirkėjų laukia pačios populiariausios nykštukų kepurės bei Kalėdų senelio kostiumai suaugusiems, taip pat kalėdinės kojinės, daugybė puošmenų, kurias galima panaudoti kuriant ar papildant detalėmis kalėdinius kostiumus vaikams: žvilgančių įvairiaspalvių girliandų, blizgučių, dirbtinio sniego, kaspinų ir juostelių“, – teigia O. Suchočeva.
Kaip ir kiekvienais metais, pirkėjai ras įvairių kaukių vaikams su jų mėgstamų herojų atributika.