Į „Tamsta“ klubo renginius tėvai galės nemokamai atsivesti nepilnamečius vaikus

2022 m. spalio 4 d. 11:37
Nuo spalio mėnesio Vilniaus gyvos muzikos klubas „Tamsta“ kviečia muzikos mylėtojus į koncertus atsivesti ir savo atžalas – į visus ketvirtadieniais vykstančius renginius nepilnamečiai vaikai su tėvų palyda bus įleidžiami nemokamai. Pasak „Jaunimo linijos“ psichologo, mokslas įrodė, kad muzika daro didelę įtaką socialiniams žmonių santykiams – suvienodina ne tik jausmus, bet net ir širdies dūžius bei prisideda prie gilesnių santykių kūrimo.
Daugiau nuotraukų (1)
Kviečia renginius pamatyti nemokamai
Įsibėgėjus mokslo metams, laiką po pamokų „Tamsta“ kviečia leisti klausantis gyvos muzikos. Visuose ketvirtadieniais vykstančiuose gyvos muzikos klubo renginiuose vaikai ir paaugliai nuo šiol galės apsilankyti nemokamai. Remiantis „Tamsta“ taisyklėmis, į visus renginius nepilnamečiai įleidžiami tik su tėvų palyda. Tokiu atveju bilietą į koncertą reikėtų įsigyti tik nepilnametį lydinčiam asmeniui.
„Norime paskatinti daugiau paauglių ir jaunimo klausytis įvairesnės muzikos, patirti gyvos muzikos jėgą ir taip prisidėti prie vaikų saviraiškos ugdymo. Tikime, kad muzika turi ypatingų galių – ji gydo, įkvepia, saugo. Taip pat žinome, kad tėvams kartais sudėtinga rasti bendrą kalbą su savo paaugliais, o muzika gali tapti įrankiu ją atrasti“, – sako „Tamsta“ meno vadovas, muzikantas Aurimas Rimeikis.
Gyvos muzikos klube tėvai su nepilnamečiais vaikais galės nemokamai apsilankyti įvairių muzikos žanrų koncertuose. Spalio mėnesį klausytojų lauks gerai žinomų atlikėjų pasirodymai: spalio 6 d. – „Rakija Klezmer Orkestar“, spalio 13 d. – „Kabloonak“, spalio 20 d. –„Visa istorija apie „Tele Bim-Bam“, spalio 27 d. – Afrikos būgnai. Lapkričio mėnesio ketvirtadieniais bus galima scenoje gyvai išvysti grupę „shishi“, aktoriaus Andriaus Kaniavos monospektaklį „Trečia evangelija pagal Andrių“.
Muzika leidžia jaustis artimesniems
Pasak specialistų, bendra tėvų ir vaikų veikla yra itin naudinga santykiams, stiprina tarpusavio ryšį, o viena iš tokių veiklų yra muzika, padedanti žmonėms atrasti bendrą ritmą. „Jaunimo linijos“ psichologas Mykolas Kriščiūnas sako, kad viena iš populiariausių teorijų, kaip tarp žmonių įsivyravo muzika, yra jos poveikis socialiniams santykiams.
„Ritmai būdavo perduodami iš kartos į kartą, o koncertai iki šiol yra vieni didžiausių masinių renginių bet kurioje visuomenėje. Moksliškai įrodyta, kad tos pačios muzikos klausymas gali sinchronizuoti šalia esančių žmonių jausmus, hormonus, net širdies dūžius, tad natūralu, jog muzika padeda kurti gilesnius socialinius ryšius, suartina žmones suteikiant jiems tokį bendrą išgyvenimą“, – tikina psichologas.
„Toks poveikis pastebimas tiek nepažįstamųjų, tiek artimų žmonių gretose, tarp skirtingų šeimos narių. Taigi muzika turi ne tik stiprų asmeninį poveikį mūsų psichologijai, dažnai padedanti mus nuraminti, įkvėpti ar net pagerinti savo fizinę savijautą bei atmintį, bet ir socialinį, vienijantį aspektą“, – priduria M. Kriščiūnas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.