Prieš porą metų atidarytame Palangos baseine lankytojų netrūko net šią karštą vasarą – vienus viliojo galimybė paplaukioti sportiniame baseine, kitus – įvairios mankštos ar pirtys.
„Būtent vasarą, kai Palangoje daugiausia poilsiautojų, daugiausia jų ir mūsų baseine, nes orai ne visuomet leidžia mėgautis jūra“, – šyptelėjo Palangos baseino vyresnioji administratorė Gina Rimkienė.
Vandens pramogas pamėgusių palangiškių ar kurorto svečių srautas nenutrūksta ištisus metus, o kai kurie žmonės prisipažįsta dėl šio baseino į Palangą atvykstantys iš kitų miestų, net iš Vilniaus. Mat čia ne tik pasportuoja, bet ir puikiai atsipalaiduoja.
„Palangos baseinas išskirtinis tuo, kad jame įrengta moderni vandens valymo įranga leidžia iki minimumo sumažinti chemikalų naudojimą: vandens filtrai užpildyti nanostiklo perlais, taip pat turime ultravioletines lempas. Šiuolaikiška vandens ventiliavimo įranga pagaminta iš tekstilės – joje nesikaupia drėgmė, pelėsis, dulkės. Tai yra naujausias technologijų mados klyksmas“, – atskleidė G.Rimkienė.
Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) reikalavimus atitinkančiame 140–180 cm gylio sportiniame baseine yra aštuoni 25 m ilgio plaukimo takeliai. Taip pat yra mažesnis 13 m ilgio 70 cm gylio baseinas vaikams. Būtent vaikai sudaro didelę dalį baseino lankytojų – per visą baseino veikimo laikotarpį jame plaukti išmoko apie 20 tūkstančių moksleivių iš Palangos, Kretingos, Klaipėdos, aplinkinių miestelių.
Dar apie 12–13 tūkstančių lankytojų lankė grupines ar individualias profesionalių plaukimo trenerių pamokas – jos rengiamos ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų, neįgaliųjų, kitoms grupėms.
Populiarios ir mankštos vandenyje kūdikiams, jos rengiamos du kartus per savaitę. Daug susidomėjimo sulaukia ir aerobikos vandenyje treniruotės.
Sveikatingumo erdvėje lankytojų laukia didžiulis baseinas su srovėmis, sūkurinė vonia, vaikų baseinas, trys skirtingos pirtys: dvi garinės, iš jų viena karštesnė, iki 48 laipsnių, kita – 45 laipsnių, labiau tinkanti tiems, kurie nepakelia karščio.
Trečioji – sauna, jos galinė sienelė yra iš natūralios Himalajų druskos luitų. Ši druskos pirtis turi antibakterinį ir uždegimą slopinantį poveikį, reguliariai ja mėgaujantis stiprėja organizmo imuninė sistema ir gynybiniai mechanizmai.
Įrodyta, kad Himalajų druska lengvina kvėpavimą, padeda įveikti kvėpavimo sistemos ligų ir sezoninių alergijų simptomus, išvalo toksinus iš organizmo.
Baseine įrengta viešoji pirtis taip pat populiari tiek tarp vyrų, tiek tarp moterų.
„Jei padėtis dėl koronaviruso pandemijos nesukliudys, svarstome sugrąžinti šeimos dieną ir pirtininko programas, kurios anksčiau buvo labai populiarios: pirtininkas supažindindavo ir pamokydavo, kaip vanotis, taikydavo gydomųjų žolelių, kvapų, šviesos terapiją“, – pasakojo G.Rimkienė.
Palangos baseinas yra vienas pirmųjų, o gal ir vienintelis šalyje, maksimaliai pritaikytas žmonėms, turintiems judėjimo ar regėjimo problemų, – jiems užtikrinta galimybė saugiai ir patogiai patekti į visas baseino pastato zonas ir naudotis teikiamomis paslaugomis.
Be baseino Palangoje, ištisus metus veikia ir daugybė sanatorijų, SPA ir reabilitacijos centrų, kuriuose galima pasimėgauti įvairiausiomis gydomosiomis ar atpalaiduojamosiomis vandens procedūromis. Poilsis be vandens neįsivaizduojamas, tad pirčių kompleksus, baseinus, SPA procedūras siūlo ir daugybė kurorto viešbučių – tereikia išsirinkti.
Detalią informaciją apie visus kurorte veikiančius ir vandens procedūras siūlančius centrus galima rasti Palangos turizmo informacijos svetainėje www.palangatic.lt