Vaikai ir dėmės: pristatė gudrybes, kaip šalinti linksmų žaidimų rezultatus

2020 m. lapkričio 12 d. 08:05
Kiek įvairių dėmių gali atsirasti ant drabužių geriausiai suprantame kai šeimoje atsiranda maži vaikai.
Daugiau nuotraukų (4)
Jei būtų drabužių dėmių testuotojo specialybė, jais dirbti galėtų bene visi vos pradėję vaikščioti mažyliai.
Vaikams ir alergiškiems žmonėms skirtų skalbiklių gamintojas „Lovela“ pristato gudrybes, kaip kovoti su pagrindinėmis dėmių grupėmis.
Kol kas pramonė dar nesukūrė universalaus dėmių valiklio, kuris sėkmingai kovotų su visų tipų dėmėmis.
Ypač tuomet, kai jos atsiranda ant vaikų drabužių, nes stiprūs suaugusiems skirti dėmių valikliai mažyliams, ypač iki trejų metų, kurių oda dar pilnai nesusiformavusi, gali būti pavojingi dėl juose esančių agresyvių medžiagų.
Tačiau, vaikai tikrai nelauks, kol bus išrastas toks valiklis, kuris tiktų ir jiems, ir nešvarumams, tad atsiradus naujai dėmei galima išbandyti liaudiškas priemones, kaip be itin stiprių cheminių medžiagų kovoti su dėmėmis.
Svarbu: beveik visas dėmes reikia valyti reikia kuo greičiau, tuomet galite tikėtis geresnio rezultato.
Purvas
Tai bene vienintelė dėmė, kurios nereikia pulti valyti tuojau pat. Leiskite purvui išdžiūti, tada patrynus šepetėliu ar rankomis didelė jo dalis tiesiog sutrupės. Papildomai dėmę rekomenduojama patrinti alkoholiu, paskui skalbti su kitais drabužiais.
Šokoladas
Pamirkykite šokoladu suteptą drabužį piene, tada nuplaukite šiltu, muiluotu vandeniu.
Raudonos vaisių sultys
Gausiai pabarstykite dėmę valgomąja druska ir stipriai patrinkite. Druska sugers sultis, druską keiskite kelis kartus, vėliau skalbkite su kitais drabužiais.
Uogienė
Šviežias uogienės dėmes skubiai nuplaukite šaltu vandeniu, senas dėmes pabandykite patrinti citrinos griežinėliu.
Rašikliai
Rašikliu išteptas drabužio vietas išskalbkite muilu, o po to su „Lovela“ skalbimo milteliais. Likusius rašiklio pėdsakus pašalinkite alkoholiu. Po to dar kartą išskalbkite drabužius.
Kiaušinis
Kiaušinio dėmes svarbu valyti kuo greičiau, nes baltymai ilgainiui virsta netirpiais junginiais. Šviežias kiaušinio dėmes pakaks nedelsiant nuplauti šaltu vandeniu, senesnes iš kai kurių audinių galima bandyti pašalinti degtine.
Kakava
Šviežias kakavos dėmes plaukite pradžioje karštu, tada greitai šaltu vandeniu.
Išmatos
Išdžiovinkite ir nuimkite išmatų likučius, vėliau išskalbkite „Lovela“ skalbikliu.
Kraujas
Sukruvintus drabužius plaukite šaltu vandeniu, kuriame ištirpinta valgomosios druskos. Kuo vėsesnis vanduo, tuo geriau, tad drabužį trumpam galima užmerkti net ledo kubeliais vėsinamame vandenyje.
Šviežią kraujo dėmę galima užpilti „Coca-cola“, o grįžus namo iškart užmerkti šaltame vandenyje ir vėliau skalbti su „Lovela“ skalbikliu.
Ledai
Ledų dėmę valykite spiritu suvilgytu medvilniniu tamponu, o tada nuplaukite drungnu vandeniu.
Pienas
Nuplaukite dėmę šaltu vandeniu ir pamirkykite drabužį „Lovela“ kūdikių drabužių skalbimo milteliuose.
Šlapimas
Pabarstykite dėmę storu druskos sluoksniu, tada nuplaukite šaltu vandeniu.
Vaisiai
Vaisių paliktą dėmę bandykite panaikinti užpildami verdančiu vandeniu arba mirkydami šiltose pieno pasukose.
Šviežia žolė
Žolių dėmes bandykite šalinti 70 proc. alkoholiu. Tada drabužį išskalaukite šaltu vandeniu ir kruopščiai išskalbkite.
Vėmimo dėmės
Išdžiovinkite drabužį, patrinkite, kad kuo daugiau turinio nutrupėtų, tuomet mirkykite vandenyje su soda, o vėliau dar nuvalykite kempine.
Paskutinis dėmių valymo žingsnis
Po bet kurios dėmių valdymo procedūros drabužius reikta išskalbti įprastu režimu. Drabužius geriausia skalbti tokioje temperatūroje, kuri nurodyta ant etiketės.
90 laipsnių temperatūroje galima skalbti tik baltus medvilninius drabužius, kitiems drabužiams tokia temperatūra bus kenksminga.
Vaikų patalynę geriausia skalbti bent 60 laipsnių karščio temperatūros vandenyje, nes tokioje temperatūroje žūva alergiją galinčios sukelti patalynės erkutės.
Prisiminkite, kad mažylių oda yra itin jautri. Vaiko oda pilnai subręsta tik trečiais metais, o iki to ją reikia saugoti nuo neigiamo aplinkos poveikio.
Įprastuose skalbikliuose gali būti per didelė alergenų ar netinkamų cheminių medžiagų koncentracija, tad vaikams rekomenduojama parinkti jiems tinkamus ir specialiai pritaikytus skalbiklius.
Kaip tinkamas pasirinkimas gali būti būtent kūdikiams skirtas ploviklis iš „Lovela“ kolekcijos.
Šio prekės ženklo plovikliai ir audinių minkštikliai yra hipoalergeniniai, jų sudėtis yra skirta itin jautriai odai, nenaudojami optiniai spalvų paryškintojai, enzimai ar kitos nebūtinos medžiagos.
„Lovela“ skalbinių plovimo priemonės tinka ne tik kūdikiams, bet rekomenduojamos ir alergiškiems žmonėms kaip kliniškai išbandyta alergijų nesukelianti priemonė.
Ir, nepamirškite, kad vystyklai bei vaikiški drabužiai yra ne vienintelės skalbiamos medžiagos, su kuriomis liečiasi vaikai – jų patalai ir net jūsų drabužiai, tai medžiagos su kuriomis taip pat dažnai kontaktuoja kūdikiai.
Daugiau informacijos: www.lovela.lt

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.